• <
pge_baltica_390x100_duży

PGNiG: w terminalu w Luizjanie załadowano pierwszy ładunek LNG

AK

01.03.2022 09:07
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PGNiG: w terminalu w Luizjanie załadowano pierwszy ładunek LNG

Partnerzy portalu

PGNiG: w terminalu w Luizjanie załadowano pierwszy ładunek LNG - GospodarkaMorska.pl
Fot. Venture Global LNG

W Calcasieu Pass w Luizjanie na południu USA załadowano pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego - przekazała we wtorek spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Firma rozpocznie regularny odbiór LNG z tego terminalu od 2023 r.

"Dziś w terminalu LNG Calcasieu Pass w Luizjanie załadowano 1-szy ładunek skroplonego gazu ziemnego. Tankowiec Yiannis opuścił już terminal w Cameron i znajduje się w Zatoce Meksykańskiej" - wskazała spółka PGNiG we wtorkowym wpisie na Twitterze. Firma dodała, że rozpocznie regularny odbiór LNG z Calcasieu Pass od 2023 r.

Amerykański koncern Venture Global LNG otrzymał zezwolenie na pierwszy załadunek LNG w terminalu Calcasieu Pass w połowie lutego. Według agencji Reutera obiekt rozpoczął produkcję LNG około 19 stycznia br. Dodano, że Venture Global instaluje w Calcasieu 18 modułowych urządzeń skraplających skonfigurowanych w dziewięciu blokach, by produkować rocznie ok. 10 mln ton LNG. Analitycy szacują koszt budowy obiektu na ok. 4,5 mld dol. 

Źródło: PAP

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.