• <

Wynik wyszukiwania - " Calcasieu Pass " - Wiadomości

Venture Global LNG kupuje nowe gazowce. W tle postępowanie arbitrażowe największych firm energetycznych

Firma Venture Global LNG poinformowała 17 marca, że nabędzie flotę dziewięciu statków do transportu skroplonego gazu ziemnego (LNG), zwiększając swoją zdolność do sprzedaży i transportu własnych ładunków.
18.03.2024

Orlen: 5,8 mld zł wzrostu wyniku netto w 2023 r. dzięki uwolnieniu zabezpieczeń handlu LNG

Orlen przewiduje wzrost zysku netto za 2023 r. o ok. 5,8 mld zł z powodu uwolnienia zabezpieczeń, stworzonych na potrzeby odbioru LNG od firmy Venture Global Calcasieu Pass (VGCP). Orlen dokonał takiego przeklasyfikowania, ponieważ nie dostał gazu o VGCP.
13.03.2024

Rok 2022 gazowych turbulencji. Rok 2023 gazowej transformacji. Rok 2024 gazowych nadziei, również dla Polski

Rok 2022 stał się najbardziej burzliwym rokiem w historii biznesu gazowego, naznaczonym niespotykanymi dotąd szokami podażowymi i cenowymi. W 2023 r., gdy podaż pozostaje napięta, a perspektywy popytu niepewne, rynek wszedł w „niestabilną” równowagę, pozostając bardzo wrażliwym na wszelkie ruchy po stronie podaży lub popytu – tak zaczyna się „Global Gas Report 2023” opublikowany na końcu października przez International Gas Union, SNAM i Rystad Energy.
30.10.2023

Niemieckie FSRU już działa, pierwsza dostawa LNG odebrana

Niemiecki pływający terminal gazowy ulokowany u ujścia portu w Wilhelmshaven już funkcjonuje. Właśnie odebrał swoją pierwszą dostawę LNG z USA.
04.01.2023

Własne statki do przewozu LNG pozwalają zarządzać kosztami

Posiadanie własnych statków do przewozu LNG pozwala skutecznie zarządzać szeregiem kosztów towarzyszących transportowi gazu, często decydujących dla opłacalności takich transakcji, ocenił szef londyńskiego biura spółki PST z Grupy Orlen Ireneusz Łazor.
18.12.2022

Polskie statki do przewozu LNG otrzymały imiona

W stoczni w Ulsan w Korei Południowej uroczyście nadano imiona dwóm pierwszym jednostkom do przewozu LNG, budowanym dla Grupy Orlen przez Hyundai Heavy Industries.
17.12.2022

Uroczystość nadania imion wyczarterowanym przez PGNiG statkom do przewozu LNG

Imiona „Lech Kaczyński” oraz „Grażyna Gęsicka” uroczyście nadano w środę dwóm wyczarterowanym przez PGNiG metanowcom - statkom do transportu skroplonego gazu ziemnego, budowanym w stoczni Hyundai Heavy Industries w Ulsan w Korei Południowej.
14.12.2022

Stany Zjednoczone stały się największym na świecie eksporterem LNG

Według najnowszych danych amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (EIA) Stany Zjednoczone stały się największym na świecie eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG) w pierwszej połowie 2022 roku.
01.08.2022

Cięcie stali pod trzeci gazowiec we flocie PGNiG

W piątek 29 lipca w południowokoreańskiej stoczni odbyło się uroczyste cięcie stali. To symboliczna inauguracja prac nad budową kolejnej, trzeciej już jednostki do przewozu LNG zamówionej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
31.07.2022

PGNiG: wolumen dostaw z Plaquemines i Calcasieu Pass wyniesie 5,5 mln ton LNG rocznie

Łączny wolumen dostaw LNG pochodzących z Venture Global Plaquemines LNG oraz Venture Global Calcasieu Pass wyniesie 5,5 mln ton LNG rocznie, co odpowiada łącznemu wolumenowi około 7,4 mld m sześc. gazu ziemnego po regazyfikacji - poinformowało w środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
25.05.2022

Wyczarterowany przez PGNiG tankowiec w Świnoujściu

Do terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przypłynął tankowiec Maran Gas Apollonia z ładunkiem ponad 65 tys. ton skroplonego gazu ziemnego. To pierwsza dostawa zrealizowana statkiem wyczarterowanym przez GK PGNiG, a zarazem pierwszy ładunek, jaki Grupa odebrała od amerykańskiego Venture Global LNG, z którym ma podpisane wieloletnie umowy na zakup skroplonego gazu ziemnego.
14.05.2022

Odejście od rosyjskiego gazu utrudni konkurencja na rynku LNG. Języczkiem u wagi będzie Azja

W miarę dążenia europejskich gospodarek do celu zmniejszenia zależności od rosyjskiego gazu, Staremu Kontynentowi będzie coraz trudniej zwrócić się do Azji po zapasowe ilości błękitnego paliwa w perspektywie do 2025 roku. Jak ujął to Massimo Di Odoardo z grupy ekspertów ds. gazu Wood Mackenzie, aby zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie na LNG w ciągu najbliższych kilku lat "Europa i Azja będą musiały ciągnąć za końce tego samego koca".
13.04.2022

PGNiG: w terminalu w Luizjanie załadowano pierwszy ładunek LNG

W Calcasieu Pass w Luizjanie na południu USA załadowano pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego - przekazała we wtorek spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Firma rozpocznie regularny odbiór LNG z tego terminalu od 2023 r.
01.03.2022

PGNiG: Venture Global LNG z zezwoleniem na załadunek LNG w terminalu Calcasieu Pass

Amerykański koncern Venture Global LNG otrzymał zezwolenie na pierwszy załadunek LNG w terminalu Calcasieu Pass - przekazała w poniedziałek spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Zwrócono uwagę, że dostawy z tego terminalu będzie od przyszłego roku odbierać PGNiG.
14.02.2022

Rozbudowuje się amerykański terminal LNG, z którego trafi gaz do Polski

Rozbudowuje się terminal eksportowy Calcasieu Pass LNG w Luizjanie, z którego PGNiG będzie sprowadzało z USA gaz do Polski. Firma VentureGlobal LNG otrzymała pozwolenie na uruchomienie 4. bloku do skraplania gazu ziemnego - informuje Reuters.
09.02.2022

PGNiG z ofertą na nowe gazowce

Branżowe źródła podają, że PGNiG otrzymała ofertę na czarter czterech gazowców LNG z opcją na kolejne dwa. Jeśli spółka z niej skorzysta, czarterowana przez nią flota urośnie do dwucyfrowej liczby statków.
25.01.2022

Europa i Azja desperacko poszukują możliwości uzupełnienia zapasów gazu. Szansa dla LNG z USA?

Kryzys energetyczny dał się we znaki Europie i Azji, które poszukują surowców w celu uzupełnienia magazynów, w tym gazu ziemnego. Jest to duża szansa dla USA, gdzie ceny gazu są prawie 4-6 razy niższe niż w Europie i Azji. Jak zauważa Bloomberg, to ożywia popyt na długoterminowe kontrakty na dostawy, które stanowią podstawę projektów LNG.
27.11.2021

W USA gaz pod napięciem. Polska zwiększa dostawy LNG z USA

Tej zimy ceny gazu mogą w Henry Hub mogą osiągnąć 12 do 14 USD za MMBtu - przewidują eksperci Platts Analytics. EIA uspokaja, że gaz w tym amerykańskim terminalu będzie można nabyć w IV po 4 USD. 15 października Henry Hub oferował gaz po cenie 5,643 USD.
17.10.2021

PGNiG kupi w Stanach więcej gazu

PGNiG poinformowało, że zawarło aneksy do umów na dostawy LNG z USA. Na ich mocy zwiększone zostaną dostawy gazu o 2 miliony ton rocznie przez 20 lat.
02.09.2021

PGNiG zamierza wyczarterować statek do transportu LNG

Media donoszą, że należąca do koncernu PGNiG spółka PGNiG Supply & Trading nosi się z planami wyczarterowania statku do transportu ciekłego gazu ziemnego.
17.08.2021

Zakończono budowę drugiego zbiornika LNG amerykańskiego partnera PGNiG

Trzy miesiące przed terminem zakończono budowę drugiego zbiornika LNG w terminalu Calcasieu Pass LNG w Luizjanie w USA. To właśnie stamtąd, za kilka lat, polskie PGNiG będzie odbierać skroplony gaz - poinformowała w czwartek gazowa spółka.
21.05.2020

Venture Global LNG uzyskało zgodę na budowę terminalu Plaquemines

Amerykańska Federalna Komisja Regulacji Energetyki (FERC) wydała 30 września 2019 roku pozwolenie firmie Venture Global LNG na budowę terminalu eksportowego LNG Plaquemines oraz gazociągu między terminalem a międzystanową siecią gazową. PGNiG będzie odbierało skroplony gaz ziemny z tego terminalu począwszy od 2023 roku.
03.10.2019

Terminal LNG Calcasieu Pass pozyskał pełne finansowanie inwestycji

Zarząd PGNiG z dużą satysfakcją przyjął informację o zakończeniu pozyskiwania przez Venture Global LNG finansowania budowy terminala w Calcasieu Pass w Luizjanie, USA.
20.08.2019

Trump: Umowa na 2 mld m sześc. gazu z USA warta ok. 8 mld USD

Podpisana kolejna umowa na dostawę 2 mld m sześc. gazu z USA do Polski jest warta około 8 mld dolarów - poinformował w środę podczas konferencji prasowej prezydent USA Donald Trump.
13.06.2019

PGNiG zakupi o 1,5 mln ton rocznie więcej LNG od Venture Global LNG

Podczas wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, członkowie zarządów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA oraz Venture Global LNG podpisali porozumienie, które zwiększa wolumen zakupu skroplonego gazu ziemnego o dodatkowe 1,5 mln ton LNG rocznie. W uroczystości w Eisenhower Executive Office Building Białego Domu udział wzięli Sekretarz Energii USA Rick Perry oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu RP do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
12.06.2019

PGNiG: Terminal Port Arthur ze zgodą na eksport gazu skroplonego poza strefę FTA

Departament Energii USA zgodził się na eksport LNG poza strefę FTA przez terminal Port Arthur. Ładunki skroplonego gazu ziemnego z tego terminalu odbierać będzie m.in. PGNiG - poinformowała we wtorek polska spółka gazowa.
08.05.2019

Zarząd PGNiG zadowolony z decyzji o wydaniu zgody na budowę terminalu Calcasieu Pass w USA

PGNiG SA podpisała w 2018 roku z Venture Global LNG dwie umowy długoterminowe na zakup skroplonego gazu ziemnego. Jedna z nich dotyczy odbioru LNG z terminalu w Calcasieu Pass w Luizjanie, który ma rozpocząć działalność w 2022 roku. Amerykańska Federalna Komisja Regulacji Energetyki (FERC) wydała 21 lutego 2019 roku zgodę firmie Venture Global LNG na budowę terminalu Calcasieu Pass oraz gazociągów prowadzących do przyszłych instalacji eksportowych.
26.02.2019

Prezes PGNiG: amerykańskie LNG o dwadzieścia kilka procent tańszy niż gaz rosyjski

Gaz, z podpisanych we wtorek kontraktów na dostawy amerykańskiego LNG, jest o" dwadzieścia kilka" procent tańszy niż gaz rosyjski - ocenił prezes PGNiG Piotr Woźniak.
17.10.2018

PGNiG i Venture Global LNG ogłosiły podpisanie kontraktów na zakup 2 milionów ton rocznie skroplonego gazu ziemnego (LNG)

Przez okres 20 lat Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie odbierało ładunki skroplonego gazu ziemnego z USA z przeznaczeniem dla krajowych odbiorców lub do dalszej odsprzedaży. Na podstawie umów PGNiG będzie kupować LNG w formule Free on Board (FOB) z dwóch terminali – Venture Global Calcasieu Pass LNG, który ma rozpocząć działalność w 2022 roku, oraz Venture Global Plaquemines LNG, którego termin oddania do użytku to rok 2023.
17.10.2018

Ambasador USA o umowie kupna gazu LNG: USA były i będą wiarygodnym partnerem Polski

Stany Zjednoczone były i będą wiarygodnym partnerem dla Polski w przyszłości - powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która w środę wzięła udział w konferencji z okazji podpisania umowy kupna gazu LNG z USA.
17.10.2018

PGNiG podpisał dwie umowy na dostawy gazu skroplonego z firmami z USA

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało dwie wiążące umowy długoterminowe na dostawy gazu skroplonego LNG z amerykańskimi firmami Venture Global Calcasieu Pass, LLC oraz Venture Global Plaquemines LNG, LLC - poinformowało PGNiG w komunikacie.
17.10.2018

PGNiG podpisało umowy ws. dostaw amerykańskiego LNG

PGNiG podpisało porozumienia z firmami Venture Global LNG i Port Arthur LNG, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, ws. podstawowych warunków umowy długoterminowej na dostawy gazu skroplonego z USA.
27.06.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.