• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Caritas Polska przekazała Słowenii 100 tys. zł na pomoc powodzianom

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Caritas Polska przekazała Słowenii 100 tys. zł na pomoc powodzianom

Partnerzy portalu

Caritas Polska przekazała Słowenii 100 tys. zł na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian - poinformowało we wtorek biuro prasowe Caritas Polska. Zapowiedziano także przekazanie pomocy materialnej, m.in. osuszaczy oraz odzieży i żywności z długim terminem ważności.

Słowenia zmaga się ze skutkami największej i najbardziej katastrofalnej powodzi w swojej historii. Kataklizmem dotknięte zostały dwie trzecie terytorium kraju.

"W odpowiedzi na sytuację Caritas Polska zadecydowała o przekazaniu wsparcia w wysokości 100 tys. zł, za które Caritas Słowenia zakupi najpotrzebniejsze rzeczy dla powodzian" - przekazała w komunikacie organizacja. Zaznaczono, że "obok wsparcia finansowego ze strony Caritas Polska do Słowenii trafi także pomoc materialna, w tym osuszacze do zalanych mieszkań oraz odzież i żywność z długim terminem ważności". Z komunikatu wynika, że Caritas Słowenia od początku kryzysu działa na miejscu, zapewniając m.in. zakwaterowanie dla ewakuowanych, ciepłe posiłki, lekarstwa, ubrania i inne podstawowe artykuły.

Poinformowano, że w ośrodkach Caritas Słowenia i centrach handlowych tego kraju trwają zbiórki najpotrzebniejszych produktów, do których należą środki czystości, naczynia kuchenne i sprzęt AGD, pościel i ręczniki, artykuły higieniczne oraz żywność, która nie wymaga przechowywania w lodówce. Dzięki wsparciu wolontariuszy Słoweńska Caritas pomaga także w oczyszczaniu i osuszaniu zalanych domów i terenów.

Caritas Polska zwróciła uwagę, że w kolejnych dniach potrzeby będą rosły. "Osoby, które ucierpiały na skutek powodzi, nie mogą zostać same. Pomóżmy im odzyskać poczucie bezpieczeństwa i nadzieję" - zaapelował Caritas Polska.

Wsparcia można udzielić wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "SLOWENIA" lub wysyłając SMS o treści "SLOWENIA" pod numer 72052 (2,46 zł z VAT). (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mir/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.