Były chorwacki narciarz alpejski Ivica Kostelic, czterokrotny wicemistrz olimpijski, został uratowany przez siły zbrojne po tym, jak zgubił się na morzu podczas wyprawy kajakiem - poinformowały lokalne media.
Mistrz świata w slalomie z 2003 roku został wyciągnięty z morza w pobliżu czarnogórskiego miasta Ulcinj po tym, jak zgubił się podczas wyprawy kajakiem z jeszcze jedną osobą. Do zlokalizowania zaginionych konieczna była akcja ratunkowa, którą przeprowadziły armia i marynarka wojenna Czarnogóry, a uczestniczyły w niej łodzie patrolowe i helikopter.
Według mediów, 45-letni Kostelic i towarzysząca mu osoba, kiedy zostali znalezieni, czuli się dobrze.(PAP)
pp/ sab/
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami