• <
gryfia_70lat

Fundusz pomocowy dla marynarzy dotkniętych koronawirusem przekracza cel 1 mln USD

18.08.2021 01:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Fundusz pomocowy dla marynarzy dotkniętych koronawirusem przekracza cel 1 mln USD

Partnerzy portalu

Fundusz pomocowy dla marynarzy dotkniętych koronawirusem przekracza cel 1 mln USD - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Międzynarodowy Fundusz Pomocy Marynarzom (SIRF) osiągnął swój cel, jakim jest zebranie 1 miliona dolarów na zapewnienie niezbędnej pomocy marynarzom i ich rodzinom dotkniętym COVID. Suma zebrana przez SIRF wynosi obecnie 1,17 miliona dolarów.

Jak wyjaśniono, cel został osiągnięty dzięki znacznej darowiźnie od japońskiej głównej linii żeglugowej NYK, a także wielu innych darczyńców osobistych i korporacyjnych, w tym ostatnio Fundacji TK.

Apel SIRF został ogłoszony w maju br., kiedy to wyjawiła się katastrofalna skala ostatniej fali pandemii w Indiach. Kilka organizacji charytatywnych działających na rzecz marynarzy, w tym The Seafarers’ Charity, The Mission to Seafarers, ISWAN, Sailors’ Society i Stella Maris, a także inni gracze z branży żeglugowej, połączyło siły, aby zbadać sposoby zapewnienia pilnego wsparcia marynarzom i ich rodzinom. Razem szybko utworzyli SIRF jako inicjatywę pomocy w nagłych wypadkach, aby zebrać fundusze na dostarczenie szybkiej pomocy, początkowo w Indiach i z potencjałem rozszerzenia na inne kraje.

W niecałe trzy miesiące SIRF zebrał ponad 1 milion dolarów, z czego wszystkie przeznaczone są na wsparcie marynarzy i ich rodzin przed zagrożeniem COVID.

Najnowsze dotacje SIRF obejmują fundusze dla Stelli Maris na dostarczenie paczek żywnościowych do ponad 1000 rodzin marynarzy w Kochi w stanie Kerala, a także finansowanie pracowników pomocniczych, którzy zapewnią opiekę medyczną, poradnictwo i terapię po COVID, w tym specjalistyczną opiekę nad dziećmi.

Chociaż sytuacja COVID w Indiach stabilizuje się, wiele innych części świata cierpi z powodu kolejnych fal infekcji, w tym inne kraje żeglarskie, takie jak Indonezja, RPA i Filipiny. SIRF powiedział, że zastanawia się, w jaki sposób może rozszerzyć swoje wsparcie na społeczności żeglarskie w innych krajach.

Fundusz SIRF jest administrowany i nadzorowany przez The Seafarers’ Charity (dawniej Seafarers UK), podmiot finansujący dotacje z ugruntowanymi mechanizmami zarządzania oraz procesami monitorowania i oceny w celu zapewnienia wydajności i przejrzystości. 100% darowizn SIRF pomoże marynarzom i ich rodzinom dotkniętym COVID.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.