• <
escort_980x120_gif_2020

Balticdesigne Institute otworzy się w Szczecinie

18.08.2021 08:00 Źródło: Inf. prasowa

Partnerzy portalu

Balticdesigne Institute otworzy się w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl
Fot. HanseYachts AG

We wrześniu w Szczecinie pracę rozpocznie nowe biuro projektowo-badawcze z branży jachtowej – Balticdesigne Institute.

Balticdesigne Institute należy do grupy Hanse Yachts. Biuro zostanie oficjalnie otwarte 2 września. Nowe biuro projektowo-badawcze zostało zlokalizowane w Szczecinie między innymi ze względu na bliskość Goleniowa, w którym znajduje się należący do tej samej grupy zakład produkcyjny Technologii Tworzyw Sztucznych.

– Zapracowaliśmy sobie na renomę – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. – Jednostki, które budujemy w Goleniowie uważane są za najwyższej jakości produkty, cenione przez żeglarzy na całym świecie. Rokrocznie zbierają liczne nagrody, w ubiegłym roku model Moody DS 41 Decksalon został triumfatorem prestiżowego konkursu British Yachting Awards 2020 – tłumaczy.

Oprócz bliskości TTS ważnymi czynnikami w lokalizacji biura w Szczecinie była oferta akademicka oraz warunki stwarzane żeglarstwu w regionie. 

– Już dziś w naszym instytucie chcą pracować projektanci z całej Europy. Początkowo mieliśmy się skupiać tylko na projektowaniu nowoczesnych i designerskich jachtów oraz łodzi motorowych, ale wiadomo już, że zakres działalności Balticdesigne Institute zostanie rozszerzony o tworzenie produktów wspomagających zarządzanie jednostką – tłumaczy.

Otwarcie Balticdesigne Institute w Szczecinie jest również ważne dla miasta. – Kiedy w 2008 roku ogłaszaliśmy markę Szczecin Floating Garden 2050 project, mówiłem, że miasto planując swój rozwój stawia miedzy innymi na jachting i ekologię – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. –  Wiele z tamtejszych zapowiedzi, takich jak odwrócenie miasta w stronę wody, już się dokonało. Dziś, w przeddzień inauguracji działalności Balticdesigne Instytute w Szczecinie, z prawdziwą przyjemnością mogę powiedzieć, że spełniają się zapowiedzi sprzed dekady. Co najważniejsze, działalność instytutu ma charakter innowacyjny, wiąże się z sektorem badań i rozwoju, gromadzi wokół projektu międzynarodowych specjalistów. Dlatego bardzo cieszę się, że taki właśnie projekt inwestycyjny trafia do Szczecina – komentuje.

Grupa Hanse Yachts jest jednym z największych producentów jachtów w Europie.Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.