• <
escort_980x120_gif_2020

Jacht "I Love Poland" na starcie Rolex Fastnet Race 2021

AK

02.08.2021 12:49 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Jacht "I Love Poland" na starcie Rolex Fastnet Race 2021

Partnerzy portalu

Jacht "I Love Poland" na starcie Rolex Fastnet Race 2021 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Polska Fundacja Narodowa

Po dwumiesięcznym pobycie w Gdyni, jacht "I Love Poland" wyruszył na linię startu Rolex Fastnet Race 2021 – jednego z najtrudniejszych wyścigów świata. Młodzi żeglarze oceaniczni będą walczyć w regatach pod wodzą kapitana Grzegorza Baranowskiego.

Przez ostatnie dwa miesiące jacht "I love Poland" stał zacumowany w przystani Marina Yacht Park w Gdyni. Przystań pomieści 120 jednostek o maksymalnym zanurzeniu do 8 metrów. To właśnie z gdyńskiej mariny "I Love Poland" wypływał w regaty na Morzu Bałtyckim i przyjmował tutaj na pokład najmłodszych adeptów sztuki żeglarskiej.

Natomiast w sobotę, 31 lipca jacht "I Love Poland" wyruszył na linię startu jednego z najtrudniejszych wyścigów świata – Rolex Fastnet Race 2021.

 – Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Marina Yacht Park za udostępnienie miejsca w przystani, obsługę oraz wsparcie podczas całego pobytu jednostki wraz z załogą w Polsce. Dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji mariny, jacht „I love Poland” mógł również spełniać role promocyjne wśród osób odwiedzających gdyńskie nadbrzeże – dziękuje na swojej stronie internetowej Polska Fundacja Narodowa.


"I Love Poland”

„I Love Poland” to wyjątkowy, największy projekt promujący Polskę za granicą. Zrodził się z inicjatywy Polskiej Fundacji Narodowej i zakładał udział polskiego jachtu w najważniejszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie oraz szkolenie młodego pokolenia polskich regatowych żeglarzy oceanicznych, z wykorzystaniem nowoczesnego jachtu, świetnego zespołu i najlepszych rozwiązań technicznych. W tym celu PFN sfinansowała zakup supernowoczesnego jachtu jednokadłubowego trzeciej generacji Volvo Open 70 o długości 21,5 i szerokości 5,35 oraz 34. metrowym maszcie.

Inauguracja projektu odbyła się 11 września 2018 roku w żeglarskiej wiosce w Gdyni, a już 30 września jacht pożegnał Polskę i wypłynął ze Szczecina do portugalskiego Cascais. Tu rozpoczął się trening i po kilku tygodniach przygotowań, jednostka przepłynęła na drugą stronę Atlantyku.

W lutym 2019 roku „I Love Poland” promował Polskę w Miami, gdzie wraz z żaglowcem „Dar Młodzieży” przypominał o nadchodzącej rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas trwającego tam zjazdu Polonii.

Od 2019 roku zmieniono formułę projektu i jacht „I Love Poland” stał się jednostką dydaktyczną, na której pokładzie szkolą się nowe pokolenia młodych polskich regatowych żeglarzy oceanicznych.

O historii jachtu, jego załodze oraz udziale jednostki w regatach opowiada nowy film dokumentalny pt. „Code Zero”.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.