• <
escort_980x120_gif_2020

Znamy datę zlotu jachtów z duszą

ac

28.07.2021 07:05 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Znamy datę zlotu jachtów z duszą - GospodarkaMorska.pl
Fot. Mat. prasowe

Jachty z duszą ponownie zawiną do Gdyni! Zlot „Próchno i rdza” to cykliczna impreza, która gromadzi miłośników klasycznych jednostek o konstrukcjach stalowych i drewnianych.

Co roku, w drugi weekend października, jachty spotykają się na wodach Zatoki Gdańskiej, by wspólnie żeglować. W tym roku zlot potrwa od 7 do 10 października. W czwartek żaglowce pojawią się w Helu, a od piątku będzie je można oglądać w Gdyni.

Zlot jachtów z duszą „Próchno i Rdza” już na stałe wpisał się w gdyński kalendarz wydarzeń żeglarskich. Impreza, która co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów, odbędzie się w Gdyni już po raz siódmy, a trzynasty w ogóle.

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło ponad 30 jednostek. Jak będzie w tym roku? Tego dowiemy się wkrótce! Na stronie zlotu wciąż prowadzone są zapisy dla uczestników przybywających na własnych bądź wyczarterowanych jednostkach.

Encyklopedia jachtów

Jedną z misji zlotu jest szerzenie wiedzy o klasycznych jachtach. Od początku istnienia imprezy wzięło w niej udział ponad osiemdziesiąt różnych jednostek. Niektóre z nich już zakończyły swe morskie życie. Inne czekają na remont. Dlatego organizatorzy postanowili stworzyć encyklopedię wszystkich zlotowych jednostek, by pielęgnować pamięć o nich.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.