Nie odnaleziono obywatela Niemiec, który we wtorek wypadł z jachtu w okolicy kołobrzeskiego portu. Poszukiwania zostały zakończone wczoraj wieczorem – poinformował w środę rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.
Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w okolicy kołobrzeskiego portu.
Jak podał kmdr ppor. SG Juźwiak poszukiwany był obywatel Niemiec. "Mężczyzna wypadł z jachtu prawdopodobnie po uderzeniu bomem" – poinformował.
Przekazał, że żeglarza nie odnaleziono. Poszukiwania zakończono we wtorek wieczorem.
W trwającej kilka godzin akcji poszukiwawczej brała udział załoga jednostki pływającej SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, służba SAR, jednostki administracji morskiej i WOPR oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty