• <

Wynik wyszukiwania - "polferries" - Wiadomości

3-milionowy gość Muzeum II Wojny Światowej okazją do podsumowania współpracy z Polferries

W ostatnią środę, około południa, na wystawę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wszedł 3-milionowy gość. Otrzymał on m.in. voucher na podróż promem Polferries z Gdańska do Nynashamn i z powrotem. Świętowanie 3-milionowych odwiedzin było także okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy między muzeum i Polferries.
23.02.2024

PŻB. Konkurs na prezesa będzie unieważniony

Polska Żegluga Bałtycka w dalszym ciągu pozostaje bez prezesa. Do ogłoszonego z końcem stycznia konkursu stanęło dwóch kandydatów, ale ich aplikacje zawierały błędy formalne. Spółka rozpisze kolejny konkurs.
20.02.2024

PŻB szuka prezesa

Po zeszłotygodniowym odwołaniu z funkcji prezesa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, spółka opublikowała ogłoszenie o konkursie na to stanowisko.
30.01.2024

Zmiany w zarządzie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Andrzej Madejski odwołany z funkcji prezesa

Nowa rada nadzorcza Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, powołana w ubiegłym tygodniu, odwołała z funkcji prezesa spółki Andrzeja Madejskiego oraz pozostałych członków zarządu PŻB.
28.01.2024

Nowy prom dla Polferries z wybraną nazwą

Varsovia - pod taką nazwą będzie pływał nowy prom, który uzupełni flotę Polferries w połowie bieżącego roku. Jednostka wpisze się w styl nazewnictwa statków tego armatora pływających obecnie na linii Świnoujście-Ystad. Będzie swoistym uzupełnieniem promu Mazovia, który wprost nawiązuje do centralnego regionu Polski. Budowa Varsovii przebiega zgodnie z harmonogramem.
11.01.2024

Strajk przewoźników wyzwaniem dla gospodarki Polski i Ukrainy. Webinar pod patronatem Polferries

W formie zdalnej odbyło się wydarzenie poświęcone trwających od ponad miesiąca protestom polskich kierowców, co jest efektem trudności w transporcie ciężarowym i samochodowym na granicy polsko-ukraińskiej. Wzięli w nim udział przedstawiciele przedsiębiorców z obu państw, którzy naświetlili problem z perspektywy zarówno Polaków, jak i Ukraińców.
18.12.2023

Polferries z partnerami przygotowany na Święta

W piątek 24 listopada 2023 roku rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Polferries będzie jego partnerem i z tej okazji armator przygotował szereg atrakcji dla swoich pasażerów.
20.11.2023

PŻB: nowy prom w przyszłym roku, plany połączenia na Bornholm na razie bez rezultatów

Prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej Andrzej Madejski opowiedział w mediach m.in. o planach związanych z przyjęciem do eksploatacji nowych jednostek, a także o niezrealizowanym planie uruchomienia sezonowego połączenia Kołobrzeg – Bornholm.
25.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel II: wciąż budujemy kompetencje, zbudujemy też statki [RELACJA]

Pierwszy dzień konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl. wieńczył panel dyskusyjny dotyczący tego, czy i jak transformacja energetyczna, na czele z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej, może stać się motorem napędowym dla sektora morskiego w Polsce.
01.10.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel I: polskie stocznie z zamówieniami i niespełnionymi obietnicami, ale bez kadr [RELACJA]

Konferencja Rejs z GospodarkaMorska.pl już za nami. Po raz trzeci reprezentanci branży morskiej popłynęli wspólnie promem Nova Star, by rozmawiać o problemach, jakie spotykają sektor, ale też o ich rozwiązaniach.
28.09.2023

Rozpoczyna się trzeci Rejs z Gospodarką Morską

Od 25 do 27 września na pokładzie promu Nova Star trwa III edycja konferencji na morzu "Rejs z GospodarkaMorska.pl". To już kolejny raz, gdy przedstawiciele najważniejszych firm i instytucji związanych z branżą morską spotykają się, aby dyskutować na jej temat w trakcie podróży przez morze.
25.09.2023

Rejs z GospodarkaMorska.pl w pełnym składzie. Znamy laureata Latarni

Prom Nova Star, który odpłynie z Gdańska do Nynashamn 25 września, a na którym odbywać się będzie konferencja Rejs z GospodarkaMorska.pl – konferencja na morzu, będzie wypełniony gośćmi. Wyprzedane zostały wszystkie miejsca na udział w wydarzeniu. Wybrany został także laureat nagrody Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii „Lider Technologii Morskich”, który odbierze statuetkę podczas rejsu.
17.09.2023

Zbieraj punkty za podróże z Polferries!

Polski operator promowy, kursujący na co dzień między Polską, a Szwecją, uruchomił program lojalnościowy MyPolferries. Rozwiązanie jest w pełni zdigitalizowane i działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych.
13.07.2023

PŻB partnerem Muzeum II Wojny Światowej: „Chcemy być hubem łączącym instytucje kultury z Polski i Szwecji”

Polska Żegluga Bałtycka, operator linii promowych Polferries, podpisała porozumienie o partnerstwie z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Muzeum liczy, że dzięki świadczeniom reklamowym na promach Polferries w ich progi zawita więcej turystów zza granicy.
25.06.2023

Stanowisko PŻB S.A. ws. artykułu opublikowanego na portalu Money.pl

https://www.money.pl/gospodarka/miliony-utopione-w-prom-pis-stepka-morawieckiego-to-wierzcholek-gory-lodowej-6906453035129824a.html
22.06.2023

Clarkson, Hammond i May na promie Polferries

Na platformie streamingowej Amazon Prime pojawił się nowy, specjalny odcinek programu „The Grand Tour”, którego zdjęcia kręcone były m.in. na pokładzie promu Polferries.
19.06.2023

PŻB Offshore – nowy polski armator łapie wiatr w żagle

PŻB Offshore to nowa inicjatywa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej – Polferries. Spółka celowa została zawiązana po to, aby świadczyć usługi floty serwisowej dla morskiej energetyki wiatrowej wraz z działaniami towarzyszącymi. O imponujących zamiarach i aspiracjach firmy rozmawiamy z prezesem nowej spółki – Radosławem Marciniakiem.
21.05.2023

Kapitan Olga Sidor. Płynąc pod prąd do celu

Szkołę Morską wybrała z przekory. W branży została z potrzeby wolności. Jubileusz 20-lecia kariery na pokładzie będzie celebrować jako pierwsza kobieta z tytułem kapitana żeglugi wielkiej w szeregach Polferries. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Branży Morskiej rozmawiamy z kapitan Olgą Sidor.
17.05.2023

Witkowski: modernizacja polskiej floty w pełni

W małej stoczni Visentini koło Chioggi na północy Włoch stoi prawdziwy olbrzym: ma 216 metrów długości, osiem pokładów, pomieści 150 ciężarówek i 200 samochodów osobowych oraz tysiąc pasażerów. Zwodowany został na początku kwietnia, obecnie trwają prace wykończeniowe. Obserwowała je na miejscu polska delegacja. – To jest początek dużego procesu modernizacyjnego Polskiej Żeglugi Bałtyckiej – powiedział PAP wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
21.04.2023

Nowy prom dla Polferries zwodowany

Kadłub nowej jednostki dla polskiego armatora jest już w pełni gotowy.
18.04.2023

Konferencja Polska Logistycznym Hubem Europy

W dniach 26-28 kwietnia 2023 roku na promie Nova Star odbędzie się konferencja pn. Polska Logistycznym Hubem Europy. Jest skierowana do szeroko rozumianej branży TSL.
13.04.2023

Promy Polferries popularnymi miejscami konferencji

Promy Polferries coraz częściej stają się miejscem organizacji branżowych konferencji. Przewoźnik zapewnia, że zarówno jednostki, jak i oferta handlowa są w pełni przygotowane do obsługi tego typu imprez.
11.04.2023

Nowy prom Polferries już z malowaniem

Polska Żegluga Bałtycka S.A. pochwaliła się, że budowa nowego promu dla Polferries weszła w nowy etap. Jednostka ma już barwy przewoźnika.
04.04.2023

Kolejny prom Polferries powrócił z remontu

Linie Polferries poinformowały, że należący do nich prom Mazovia przeszedł duży remont w szczecińskiej stoczni Gryfia.
30.03.2023

Budowa nowego promu dla PŻB – zaawansowana

Budowa nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jest bardzo zaawansowana. Wczesną wiosną spodziewamy się jego wodowania i wówczas, już na wodzie, będą podejmowane prace wykończeniowe wewnątrz jednostki – poinformował PAP prezes PŻB Andrzej Madejski.
13.03.2023

Polferries rozpoczyna sezon turystyczny

Kołobrzeski armator, którego promy pływają na trasach Świnoujście-Ystad oraz Gdańsk-Nynashamn proponuje kilkadziesiąt okazji do zorganizowanego zwiedzania Skandynawii. W tegorocznej ofercie Polferries znajdziemy wyjazdy do Sztokholmu, Kopenhagi, Helsinek, Sigtuny, Uppsali, a także na Bornholm. Wszystkie kierunki cieszą się dużym zainteresowaniem.
10.03.2023

Prom łączony z polskimi liniami trafi do Hiszpanii

Prom Honfleur, który od kilku miesięcy przebywa w gdyńskiej stoczni Nauta, a o którym w zeszłym roku plotkowano, że ma dołączyć do floty któregoś z polskich przewoźników promowych, trafi prawdopodobnie do Hiszpanii. Jednostka zmieniła już nawet nazwę.
06.03.2023

Polferries: remont promu Wawel zakończony [WIDEO]

Linie Polferries podały, że prom Wawel po remoncie w szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" powrócił na linię Gdańsk-Nynashamn.
03.03.2023

Promy z polski wykręciły rekordy w Ystad

Szwedzki port w Ystad zanotował w 2022 rekordowe wyniki ruchu pasażerskiego. Duży wpływ na to miały promy z Polski.
01.03.2023

Nowy prom dla Polferries – wodowanie wczesną wiosną

Budowa nowego promu dla PŻB idzie zgodnie z planem. Wodowanie kadłuba planowane jest na wiosnę tego roku.
20.02.2023

Przez orkan Otto zamknięto most między Danią a Szwecją, odwołano promy

Przemieszczający się przez Danię i południową Szwecję orkan Otto spowodował w piątek konieczność zamknięcia mostu nad cieśniną Sund między Kopenhagą a Malmoe. Na Bałtyku nie kursują promy, a pociągi nie wyjechały w trasy.
17.02.2023

PŻB Offshore – nowy gracz w branży morskiej energetyki wiatrowej

Polska Żegluga Bałtycka (Polferries) powołała nową markę – PŻB Offshore. Podmiot ma zapewnić flotę serwisową do przyszłych projektów związanych z obsługą morskich farm wiatrowych.
13.02.2023

Prom Wawel wypłynie z Gdańska do Szwecji już w sobotę

Prom "Wawel", w którym w trakcie wpływania do gdańskiego portu doszło do uszkodzenia kadłuba, w sobotę wypłynie na swoją stałą trasę do szwedzkiego portu Nynäshamn - dowiedziała się PAP. Do tego czasu jednostka ma zostać naprawiona.
23.01.2023

Prom Wawel prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej

Prom Wawel, który sobotę uszkodził kadłub w trakcie manewrów na obrotnicy przy nabrzeżu Westerplatte, prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej – przekazał PAP przedstawiciel właściciela jednostki.
22.01.2023

Gdańsk. Wiatr zepchnął prom na nabrzeże, nikomu nic się nie stało

Prom Wawel uległ uszkodzeniu podczas manewrów w kanale portowym w Gdańsku. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład.
21.01.2023

Szkoła w Kołobrzegu ma nowy symulator siłowni okrętowej

Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu uruchomił nowy symulator siłowni okrętowej. Jest to element zmodernizowanej pracowni. Urządzenia zostały sfinansowane przez PŻB i PŻM.
13.01.2023

Polferries zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Morskim w Gdyni

Podczas tegorocznego Święta Szkoły Uniwersytetu Morskiego w Gdyni dokonano uroczystego podpisania porozumienia o współpracy między uczelnią a Polską Żeglugą Bałtycką S.A. Dokument sygnowali rektor UMG prof. dr hab. inż. Adam Weintrit oraz prezes Zarządu PŻB S.A. Andrzej Madejski. Dokument porządkuje i zacieśnia dotychczasową współpracę, regulując wiele kwestii, w tym m.in. organizację praktyk oraz staży na pokładach promów Polferries.
11.12.2022

Aktualny stan budowy nowego promu dla PŻB S.A.

Polferries poinformowało o postępach w pracach nad promem budowanym dla PŻB we włoskiej stoczni Visentini.
05.12.2022

Spotkanie z prezesem szwedzkiego portu Ystad

Podczas spotkania w Ministerstwie Infrastruktury omówiono dotychczasową współpracę polskich armatorów promowych oraz perspektywy rozwoju związane z odnową polskiej floty promowej.
04.11.2022

PŻB wykorzysta w nowym promie starą stępkę?

W 2017 roku w obecności władz państwowych w na pochylni Wulkan Nowy odbyło się uroczyste położenie stępki pod budowę promu, który miał zasilić flotę Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Wkrótce potem prace stanęły, a sama stępka stała się symbolem nieudolności działań państwa w sferze stoczni i żeglugi. PŻB o stępce jednak nie zapomniało – firma ma sondować możliwość jej wykorzystania w promach budowanych przez stocznię Remontowa.
03.10.2022

Polferries: koszty paliwa przekładają się na ceny usług; przenosiny do Gdyni pod znakiem zapytania

W rozmowie z WNP.pl Andrzej Madejski, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (Polferries) odniósł się do rosnących nieustannie kosztów paliwa, które przekładają się na ceny usług promowych. Stwierdził także, że cały czas zastanawia się nad przeprowadzką do nowego terminala promowego w Gdyni.
08.08.2022

Polferries. Przegląd najważniejszych wydarzeń

Polferries poinformowało o ostatnich działaniach. Z okazji pierwszego Dnia Kobiet w Branży Morskiej odbyły się podróże sławnych osobistości promami Polferries. Na jednostkach armatora przypłynęły pojazdy medyczne dla Ukrainy, zakończono również prace remontowe na promie Mazovia. Ale to nie wszystko.
27.05.2022

Honfleur wpłynął do Gdyni. Do kogo będzie należeć zasilany LNG prom? [AKTUALIZACJA]

Od wczoraj morski internet huczał od spekulacji na temat promu, który wypłynął z norweskiej Rissy w kierunku Gdyni. Dziś jednostka przypłynęła. Polferries konsekwentnie zaprzecza, jakoby miał on zasilić ich flotę. W czyje ręce trafi?
26.05.2022

Prom Polferries z pomocą humanitarną dla Ukrainy w Porcie Gdańsk [WIDEO]

Prom Polferries przypłynął ze szwedzkiego Nynäshamn we wtorek (10 maja) przybijając do Nabrzeża przy Terminalu Westerplatte w samo południe. Załadowane pomocą humanitarną ciężarówki i wóz strażacki po opuszczeniu statku zostaną skierowane do granicy polsko-ukraińskiej. Dary od Szwedów trafią tam do potrzebujących, a wóz strażacki zostanie zadysponowany w tamtejszych służbach przeciwpożarowych. To nie pierwszy taki transport.
10.05.2022

Wsparcie dla Ukrainy, promy planem zdjęciowym i pierwsze rejsy w sezonie. Co nowego w Polferries?

Polferries poinformował o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia.
25.04.2022

Polskie Promy prowadzą zaawansowane rozmowy z konsorcjum banków

Spółka Polskie Promy jest w trakcie pozyskiwania finansowania dłużnego i prowadzi zaawansowane rozmowy rynkowe z konsorcjum banków - poinformował podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
06.04.2022

Polskie Promy – pędniki do jednostek dostarczy ABB

ABB ogłosiło, że otrzymało zlecenie na dostarczenie pędników do budowy promów dla spółki Polskie Promy.
05.04.2022

Polferries: koniec postoju Cracovii w stoczni

Prom Cracovia z floty Polferries zakończył postój w gdyńskiej Stoczni Remontowej Nauta. Ostatnie kilkanaście dni jednostka spędziła w suchym doku, gdzie przeprowadzono szereg prac w części podwodnej promu.
04.04.2022

Polferries. Pomoc Ukrainie, akcje charytatywne i aktualny rozkład kursów

Polferries, polski armator z siedzibą w Kołobrzegu, przedstawił tygodniowy raport najważniejszych wydarzeń.
28.03.2022

Polferries. Jakie zmiany w rozkładach kursowania promów?

Polferries informuje o zmianach w rozkładzie kursowania promów oraz o zmianach stawek dodatku bunkrowego oraz walutowego.
21.03.2022

Rejsy Stena Line i Polferries za darmo dla uchodźców

Zarówno Stena Line, jak i Polferries poinformowały, że obywatele Ukrainy uciekający przed rosyjską agresją, mogą korzystać z przewozów ich promami za darmo.
07.03.2022

Silniki dla Polskich Promów wyprodukuje Wärtsilä

Grupa Wärtsilä podała, że otrzymała zlecenie od stoczni Remontowa na dostarczenie silników, systemów magazynowania paliwa i zasilania dla trzech promów budowanych dla polskich armatorów.
15.02.2022

Stena i Polferries wstrzymują kursy z powodu wiatru

Sześć rejsów promami z Gdyni i Karlskrony z powodu złych warunków pogodowych odwołał szwedzki przewoźnik Stena Line. Rejsy do Szwecji anulował też Polferries Polska Żegluga Bałtycka.
30.01.2022

140 milionów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej na rozwój rynku promowego

Tuż przed końcem roku, Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski poinformował o decyzji przekazania 140 mln zł w obligacjach dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA, na rozwój rynku promowego.
04.01.2022

Nowe promy będą eko

W zeszłym tygodniu podpisany został kontrakt na budowę co najmniej trzech promów dla polskich armatorów. W opublikowanej dziś informacji Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło kilka szczegółów technicznych statków.
29.11.2021

Dyskusje o morzu na morzu. Rejs z GospodarkaMorska.pl za nami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pierwszy Rejs z GospodarkaMorska.pl przeszedł do historii. W spotkaniu branży, któremu towarzyszyły emocjonujące debaty nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że toczyło się na... promie Nova Star dzięki uprzejmości Polferries. Konferencja na morzu miała miejsce w dniach 25-27 października i rozpoczęła się po wypłynięciu z Terminala Promowego Westerplatte Portu Gdańsk do szwedzkiego Nynäshamn.
29.10.2021

Spółka Promy Polskie kończy negocjować kontrakty na promy dla PŻM I PŻB

Promy Polskie są na końcowym etapie negocjowania warunków kontraktów na budowę promów dla grup kapitałowych PŻM i PŻB – powiedział w czwartek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
28.10.2021

Prom Polferries zawinął do Portu Gdynia. Sukces próbnego cumowania, kolejny krok do bałtyckiego hubu promowego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pierwsze próbne cumowanie promu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej odbyło się w Publicznym Terminalu Promowym w Porcie Gdynia. Tym samym Polferries przenosi się z Gdańska do Gdyni.
31.08.2021

Z Portu Gdynia będzie pływał nowy operator promowy [Podsumowanie tygodnia 28/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o tym, że Stena Line nie będzie już jedynym przewoźnikiem promowym w Gdyni.
13.07.2021

Promy PŻB będą pływać z Gdyni

Już nie tylko doskonale znane promy Stena Line, ale także jednostki należące do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej wypłyną z Gdyni w świat. PŻB, znana także jako Polferries, została wybrana przez Port Gdynia w postępowaniu na nowego przewoźnika mogącego korzystać z publicznego terminalu promowego. Oferta okazała się korzystniejsza od propozycji złożonej przez niemieckie TT-Line.
08.07.2021

Polferries – polski promowy most do Skandynawii [WIDEO]

Kontynuujemy cykl artykułów na temat armatorów i ich flot, których statki zawijają do polskich portów. Jednym z takich przedsiębiorstw żeglugowych jest polski armator promowy Polska Żegluga Bałtycka S.A., znana również pod marką handlową jako Polferries.
05.07.2021

Nowy prom dla polskiego armatora [podsumowanie tygodnia 26/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowym promie dla polskiego armatora. Stępkę pod jego budowę położona w 2017 r. w Szczecinie. Teraz nie można wykluczyć, że jednostka powstanie w Gdańsku.
29.06.2021

Już oficjalnie - Andrzej Madejski nowym prezesem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Aktualny prezes zarządu Polskiego Rejestru Statków okazał się najlepszym kandydatem do objęcia najważniejszego fotela w PŻB.
31.03.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: miliony na budowę polskiego promu, który nie powstał

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o milionach złotych, które pochłonęła dotąd inwestycja związana z budową nowego promu dla PŻB.
10.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: chwilowo bez promu Wawel na trasie Gdańsk-Nynäshamn

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o czasowej przerwie w eksploatacji promu Wawel.
19.10.2020

Przegląd promowy: podsumowanie tygodnia a w nim m.in. o wspólnych planach Unity Line i PŻB. Powstanie jedna firma?

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o planach utworzenia wspólnej spółki przez dwóch polskich armatorów oraz o zwodowaniu kolejnego gigantycznego promu dla Grimaldi Lines.
25.08.2020

Unity Line Limited i Polska Żegluga Bałtycka planują utworzyć spółkę

Unity Line Limited oraz Polska Żegluga Bałtycka planują utworzyć wspólną spółkę poprzez przystąpienie Unity Line do spółki Polskie Promy - poinformował w dzisiejszym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
18.08.2020

3-milionowy gość Muzeum II Wojny Światowej okazją do podsumowania współpracy z Polferries

W ostatnią środę, około południa, na wystawę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wszedł 3-milionowy gość. Otrzymał on m.in. voucher na podróż promem Polferries z Gdańska do Nynashamn i z powrotem. Świętowanie 3-milionowych odwiedzin było także okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy między muzeum i Polferries.
23.02.2024

PŻB partnerem Muzeum II Wojny Światowej

Polska Żegluga Bałtycka, operator linii promowych Polferries, podpisała porozumienie o partnerstwie z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Muzeum liczy, że dzięki świadczeniom reklamowym na promach Polferries w ich progi zawita więcej turystów zza granicy.
23.06.2023

PCS i nowe kierunki jego rozwoju – branża spotkała się na promie

O kierunkach dalszego rozwoju portowego systemu informatycznego PCS oraz powiązanym z nim cyberbezpieczeństwie rozmawiali przedstawiciele branży portowej podczas „Konferencji PCS. Transport, spedycja, logistyka w oparciu o nowoczesne narzędzia informatyczne”.
03.02.2023

Kazimierz Koralewski, wiceprezes Portu Gdynia: „Sukces próbnych cumowań potwierdza naszą gotowość do współpracy z Polferries”

Kolejne próbne cumowanie promu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej odbyło się w Publicznym Terminalu Promowym w Porcie Gdynia. Tym razem pomyślną próbę odbył prom Wawel.
04.09.2021

Prom Polferries zawinął do Portu Gdynia. Sukces próbnego cumowania, kolejny krok do bałtyckiego hubu promowego

Pierwsze próbne cumowanie promu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej odbyło się w Publicznym Terminalu Promowym w Porcie Gdynia. Tym samym Polferries przenosi się z Gdańska do Gdyni.
30.08.2021

„To nowa jakość na Bałtyku”. Byliśmy na pokładzie promu Nova Star

To nowa jakość na Bałtyku – tak o promie Nova Star w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami mówił Piotr Redmerski, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Najnowsza jednostka PŻB weszła do eksploatacji 14 września. Chociaż termin ten przekładany był aż 9 razy, zarząd PŻB liczy na to, że jednostka na stałe wejdzie na trasę Gdańsk-Nynäshamn. Z naszą kamerą byliśmy na pokładzie promu Nova Star.
25.09.2018

Nowa Star, najnowszy prom PŻB, wypłynęła w pierwszy rejs. Ten termin przekładano aż 9 razy

Dziewięć zmian terminu, ale w końcu się udało. Nova Star, najnowszy prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, w piątek wypłynęła w pierwszy rejs z Gdańska do Nynäshamn. Na miejscu ma być w sobotę w samo południe.
14.09.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.