• <

Prom Polferries z pomocą humanitarną dla Ukrainy w Porcie Gdańsk [WIDEO]

10.05.2022 20:00
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Prom Polferries z pomocą humanitarną dla Ukrainy w Porcie Gdańsk [WIDEO]

Partnerzy portalu

Prom Polferries z pomocą humanitarną dla Ukrainy w Porcie Gdańsk [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl/Polferries

Prom Polferries przypłynął ze szwedzkiego Nynäshamn we wtorek (10 maja) przybijając do Nabrzeża przy Terminalu Westerplatte w samo południe. Załadowane pomocą humanitarną ciężarówki i wóz strażacki po opuszczeniu statku zostaną skierowane do granicy polsko-ukraińskiej. Dary od Szwedów trafią tam do potrzebujących, a wóz strażacki zostanie zadysponowany w tamtejszych służbach przeciwpożarowych. To nie pierwszy taki transport.

Polferries od początku konfliktu w Ukrainie włącza się pomoc poszkodowanym działaniami zbrojnymi. Do tej pory armator wydał już prawie 11 000 darmowych biletów obywatelom Ukrainy na połączenia na liniach Gdańsk-Nynashamn niedaleko Sztokholmu oraz Świnoujście-Ystad w pobliżu Malmo. 

We wtorkowe południe do Gdańska ze Szwecji przypłynął prom załadowany najpilniejszymi towarami, w tym odzieżą i żywnością, a także łóżkami polowymi podarowanymi przez stronę szwedzką. 

Pracownicy Polferries, na co dzień działający w terminalu w Nynashamn, zaangażowali się zarówno w zbiórkę, jak i selekcję darów. Tym razem przyjechały dwie ciężarówki pełne potrzebnych rzeczy. 

– Od początku naszej akcji pomocowej przewieźliśmy bezpłatnie setki ton pomocy humanitarnej, w tym przede wszystkim żywność, medykamenty i odzież. Współpracujemy z licznymi szwedzkimi organizacjami charytatywnymi oraz instytucjami, w tym także Ambasadą Ukrainy w Szwecji. Efektem tych działań jest szybka i efektywna pomoc bardzo potrzebna obywatelom Ukrainy – informuje Michał Arciszewski, rzecznik prasowy Polferries.   

Na tym nie koniec. Z promu wyjechał również podarowany przez Szwedów wóz strażacki. 

– Jednostkę przejęła nasza Państwowa Straż Pożarna, która przetransportuje ją na granicę polsko-ukraińską. Tamtejsze służby odbiorą pojazd, który będzie służył w rejonach dotkniętych wojną – mówi Arciszewski.

To nie pierwszy taki transport. – W połowie kwietnia przewieźliśmy nieodpłatnie dwa inne wozy strażackie, które także trafiły do ukraińskich służb. Natomiast w połowie marca jednym z naszych promów przetransportowaliśmy również pojazdy medyczne i agregaty prądotwórcze – przypomina.

– W akcję, którą prowadzimy angażują się pracownicy Polferries we wszystkich lokalizacjach: centrala w Kołobrzegu, terminale w Gdańsku, Świnoujściu, Nynashamn oraz Ystad, załogi naszych promów, Morskie Biuro Podróży w Warszawie. Wszystkie podziękowania jakie do nas spływają od obdarowanych pomocą, przekazujemy na ręce naszych pracowników. Dziękujemy! – dodaje.

O Polferries

Polferries to polski armator promowy, oferujący usługi przewozowe od 1976 roku. Flotę stanowi 5 promów, łączących codziennie Polskę ze Skandynawią na trasach Gdańsk-Nynashamn oraz Świnoujście-Ystad. Co roku pokłady promów Polferries zapełniają się setkami tysięcy pasażerów. Firma oferuje przewóz osób, samochodów ciężarowych i osób. Jako jedyny przewoźnik promowy z oferuje 18-godzinne rejsy z Polski do Szwecji. 

Wóz strażacki na terminalu w Nynashamn. / Fot. Polferries

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34700,00 $ tona 2,44% 20 maj
 Cynk 3754,00 $ tona 2,93% 20 maj
 Aluminium 2930,00 $ tona 3,72% 20 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.