Podczas spotkania w Ministerstwie Infrastruktury omówiono dotychczasową współpracę polskich armatorów promowych oraz perspektywy rozwoju związane z odnową polskiej floty promowej. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Polskiej Żeglugi Morskiej oraz Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.
Port Ystad jest trzecim co do wielkości węzłem komunikacyjnym w Szwecji. Umożliwia on, za pośrednictwem portu w Świnoujściu, połączenie morskie krajów nordyckich z państwami Europy Środkowo-Wschodniej.
👥Wicemin. @marekgrobarczyk i @GWitkowski82 oraz przedstawiciele Polskiej Żeglugi Morskiej i @polferries spotkali się z prezesem portu #Ystad ⚓️ Björnem Boström. 🚢
— Ministerstwo Infrastruktury (@MI_GOV_PL) November 3, 2022
➡Omówiono:
✔dotychczasową współpracę, ⛴
✔perspektywy rozwoju w zw. z odnową floty promowej. 🛳#ŁączymyPolskę pic.twitter.com/3sUnNygqSY
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni