• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

140 milionów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej na rozwój rynku promowego

04.01.2022 19:55
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski 140 milionów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej na rozwój rynku promowego

Partnerzy portalu

140 milionów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej na rozwój rynku promowego - GospodarkaMorska.pl
fot. materiały prasowe

Tuż przed końcem roku, Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski poinformował o decyzji przekazania 140 mln zł w obligacjach dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA, na rozwój rynku promowego.

Decyzja to wynik, między innymi,  idei strategicznego rozwoju przedsiębiorstwa przygotowywanej w ostatnich miesiącach przez nowy Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA. Już w połowie 2021 roku w Ministerstwie Infrastruktury we współpracy z Zarządem firmy opracowano realne rozwiązania, dające pierwszy raz w historii firmy wielką szansę tak silnego wzmocnienia pozycji rynkowej.

Nowe środki kierowane przez Skarb Państwa zapewnią możliwość realizacji ambitnych celów strategicznych opracowanych przez Zarząd firmy. Polferries znacząco odnowi flotę i zwiększy linie ładunkowe.

Wcześniej mogliśmy zapoznać się z informacją o dokapitalizowaniu spółki Polskie Promy SA kwotą 1 mld złotych na budowę nowych, ekologicznych promów, z których jeden, a w opcji dwa mają pływać w barwach Polferries.bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
pżb, polferries

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.