• <
siemens_gamesa_2022

140 milionów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej na rozwój rynku promowego

04.01.2022 19:55
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski 140 milionów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej na rozwój rynku promowego

Partnerzy portalu

140 milionów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej na rozwój rynku promowego - GospodarkaMorska.pl
fot. materiały prasowe

Tuż przed końcem roku, Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski poinformował o decyzji przekazania 140 mln zł w obligacjach dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA, na rozwój rynku promowego.

Decyzja to wynik, między innymi,  idei strategicznego rozwoju przedsiębiorstwa przygotowywanej w ostatnich miesiącach przez nowy Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA. Już w połowie 2021 roku w Ministerstwie Infrastruktury we współpracy z Zarządem firmy opracowano realne rozwiązania, dające pierwszy raz w historii firmy wielką szansę tak silnego wzmocnienia pozycji rynkowej.

Nowe środki kierowane przez Skarb Państwa zapewnią możliwość realizacji ambitnych celów strategicznych opracowanych przez Zarząd firmy. Polferries znacząco odnowi flotę i zwiększy linie ładunkowe.

Wcześniej mogliśmy zapoznać się z informacją o dokapitalizowaniu spółki Polskie Promy SA kwotą 1 mld złotych na budowę nowych, ekologicznych promów, z których jeden, a w opcji dwa mają pływać w barwach Polferries.Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.