• <
gryfia_70lat
mewo_2022
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Podpisano kontrakt na nowy prom dla PŻB. Jednostka powstaje w stoczni Visentini i będzie czarterowana od włoskiego armatora

Podpisany został kontrakt na prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej – poinformował w czwartek w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Chodzi o jednostkę, która ma "wypełnić lukę inwestycyjną" do czasu budowy nowych promów.

11.08.2022, 23:55
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Marcin Horała: "Zakończyłem swoją misję w Ministerstwie Infrastruktury"

Premier Mateusz Morawiecki powołał wiceministra funduszy i polityki regionalnej Marcina Horałę na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformowało we wtorek MFiPR. Jednocześnie Horała przestał pełnić funkcję wiceministra infrastruktury.

04.08.2022, 08:55

Kolejna edycja Rejsu z GospodarkaMorska.pl - konferencja na morzu już w październiku [REJESTRACJA ONLINE]

Już w dniach 3-5 października po raz kolejny z Portu Gdańsk, w kierunku szwedzkiego Nynäshamn wypłynie prom Nova Star wraz ze 150 uczestnikami konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl. Idea konferencji na morzu i o morzu, która powstała w ubiegłym roku na stałe weszła do kalendarza branży morskiej.

04.08.2022, 06:00
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Kolejna edycja Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa za nami. Znaczenie Marynarki Wojennej rośnie, modernizacja przyśpieszy

22 czerwca w Warszawie, już po raz siódmy odbyła się konferencja Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa. Organizatorami wydarzenia jest Akademia Marynarki Wojennej oraz Zarząd Targów Warszawskich. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Jednodniowa konferencja poświęcona wyzwaniom z jakimi mierzy się Polska w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa morskiego zgromadziła wielu ekspertów, decydentów oraz uczestników. Gospo

27.06.2022, 01:37
Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo, Turystyka

Żeglarska Łotwa. Poznaj uroki Wschodniego Wybrzeża Bałtyku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urokliwe mariny w portach i niewielkich ujściach rzek, szerokie piaszczyste plaże, rozwijająca się infrastruktura żeglarska oraz otwarci i przyjaźni gospodarze. To wszystko można znaleźć na wybrzeżu Łotwy od którego dzieli nas tylko 150 mil morskich.

30.05.2022, 12:10
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Niemieckie media: Port Gdańsk i Pern może pomóc Niemcom uwolnić się od rosyjskiej ropy

Federalny minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni) zapowiada zakończenie przez Niemcy w najbliższym czasie importu rosyjskiej ropy. Jego plany przyspieszyły po wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami polskiego rządu – pisze w środę „Welt”.

27.04.2022, 18:00
Energetyka morska, Offshore

PGNiG z wzrostem wydobycia gazu i ropy w I kwartale. Rośnie wydobycie na morzu

W pierwszym kwartale br. wolumen wydobycia gazu ziemnego wyniósł 1,78 mld m sześc. wobec 1,24 mld m sześc. w pierwszym kwartale 2021 r. - wynika z szacunkowych danych operacyjnych, o których poinformowało PGNiG. Dodano, że większe było też wydobycie ropy naftowej.

21.04.2022, 21:55
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Buda: chcemy, aby KE przyjrzała się eksportowi złomu

Chcemy, aby Komisja Europejska przyjrzała się dostępności złomu w Europie i zjawisku eksportu złomu - powiedział w czwartek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Jak dodał, złom powinien być traktowany jak surowiec strategiczny.

21.04.2022, 17:45
Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki

Dobre sygnały z produkcji przemysłowej w marcu. Przemysł stoczniowy, rafinerie i produkcja metali na wzroście

Wzrost produkcji przemysłowej utrzymuje w marcu wysokie tempo, co pozwala Radzie Polityki Pieniężnej koncentrować się na walce z inflacją - stwierdzili eksperci ING w komentarzu do czwartkowych danych GUS. Dodali, że działy produkcja metali, rafinerie czy przemysł stoczniowy radzą sobie bardzo dobrze.

21.04.2022, 17:24
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Prezydent USA: rosyjskie statki nie będą miały wstępu do amerykańskich portów

Prezydent USA Joe Biden ogłosił w czwartek, że rosyjskie statki nie będą miały wstępu do amerykańskich portów. Ruch ten ma na celu "pozbawienie Rosji dostępu do korzyści z międzynarodowego systemu gospodarczego" - podkreślił.

21.04.2022, 16:51
SIARK_PORT_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.