Rejs z GospodarkaMorska.pl już na stałe wpisał się do networkingowych kalendarzy branży morskiej w Polsce. Ekskluzywna, zamknięta konferencja odbywa się na pokładzie promu Nova Star należącego do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.
W trakcie Konferencji uczestnicy, którzy mają największy wpływ na gospodarkę morską w kraju, dyskutują wspólnie nad najbardziej palącymi problemami związanymi z bezpieczeństwem morskiej infrastruktury krytycznej, ale też zastanawiają się, jak wykorzystać nadchodzące szanse dla branży w związku z transformacją energetyczną na Bałtyku.
W tym roku Nova Star z ok. 160 uczestnikami konferencji odbije od Nabrzeża Westerplatte w Gdańsku 20 października. Po drodze na biorących udział w konferencji czekają m.in. prezentacje, 5 paneli dyskusyjnych skupionych wokół innowacji w przemyśle morskim, energetycznym i offshore wind, ale także m.in. wręczenie nagród Latarnia Gospodarki Morskiej 2025 w kategorii „Lider Technologii Morskich”, przyznawanej przez czytelników portalu GospodarkaMorska.pl.
Patronat Honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Infrastruktury, Forum Pracodawców Gospodarki Morskiej oraz Polska Żegluga Bałtycka.
Tradycyjnie podczas Rejsu wręczone zostaną nagrody "Latarnie Gospodarki Morskiej" w kategorii "Lider Technologii Morskich"
Wśród nominowanych przez radę Forum Pracodawców Gospodarki Morskiej (FPGM - dawniej PFTM) znalazło się 5 firm: Crist S.A., TUiR Warta, HG Solutions, Polski Rejestr Statków oraz Marine Projects.
Jak co roku, na nominowane przez Radę Forum firmy można było oddać głos przez głosowanie online, które zakończyło się 14 października i jego wynik wyłonił dwóch laureatów: HG Solutions oraz Marine Projects.
Głosowanie online - wybieramy laureata Nagrody Latarnie Gospodarki Morskiej 2025 w kategorii "Lider Technologii Morskich" spośród nominowanych przez Kapitułę Polskiego Forum Technologii Morskich
2%
CRIST S.A.
Za budowę jednostki typu Offshore Support Vessel Sea Dragon (NB110). Projekt wyróżnia się innowacyjnym podejściem do jednostek specjalistycznych dla sektora offshore. Zastosowano m.in. unikatowy system walk-to-work, rozwiązania proekologiczne, napędy energooszczędne, dynamiczne pozycjonowanie DP3 oraz system ochrony platformy przed górami lodowymi.
65%
HG Solutions Sp. z o.o.
Za opracowanie systemu HG-IACMS (Integrated Automation Control & Monitoring System), integrującego wszystkie kluczowe obszary działania statku. System podnosi bezpieczeństwo, niezawodność i efektywność eksploatacji oraz ogranicza emisję CO₂. Został już wdrożony m.in. w jednostkach Marynarki Wojennej RP.
30%
Marine Project Sp. z o.o.
Za budowę innowacyjnych statków typu live fish carrier dla branży akwakultury. Jednostki te spełniają rygorystyczne normy środowiskowe, są technologicznie zaawansowane i wzmacniają pozycję polskiego przemysłu stoczniowego na rynkach międzynarodowych.
1%
Polski Rejestr Statków S.A.
Za wkład w rozwój bezpieczeństwa morskiego poprzez współpracę przy tworzeniu przepisów i norm dotyczących budowy okrętów i techniki morskiej, uczestnictwo w grupach roboczych NATO i NSCA oraz współpracę z Akademią Marynarki Wojennej. PRS angażuje się również w prace naukowe, edukacyjne i certyfikacyjne w zakresie okrętownictwa i ochrony środowiska.
2%
TUiR Warta S.A.
Za wieloletnie wspieranie rozwoju sektora morskiego poprzez kompleksowe ubezpieczenia statków, armatorów, stoczni i platform offshore. Firma, obecna na rynku od ponad 100 lat, osiągnęła silną pozycję międzynarodową i pozostaje kluczowym partnerem dla branży morskiej w zakresie stabilności finansowej i rozwoju technologii.
Głosowanie zakończone
Głosów: 28794
Port Gdynia, Port Gdańsk, Polski
Rejestr Statków, PGZ Stocznia Wojenna, TUiR Warta, Baltic
Towers, SZKUNER Władysławowo, CRIST S.A., Global Maritime, JPP Marine,
Lintec Marine, SALTUS Ubezpieczenia, DNV Poland.
Agenda wydarzenia: rejs.gospodarkamorska.pl
Zapraszamy na relację z poprzedniej edycji wydarzenia:
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River