• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 80-605 Gdańsk, Sienna 45
  • Telefon: + 48 (58) 520 31 50
  • Fax: + 48 (58) 520 31 51

Udostępnij

HISTORIA

Stocznia Marine Projects Ltd. powstała w 1989 roku jako prywatne przedsięwzięcie. Pierwsze działania nowo powstałej firmy obejmowały opracowanie dokumentacji techniczno-inżynierskiej dla przemysłu stoczniowego w Polsce i dla klientów zagranicznych.

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy było stworzenie działu produkcji i wynajęcie zaplecza do każdego kolejnego projektu. Nabycie własnego zakładu produkcyjnego było podstawowym celem strategicznym i zaowocowało zakupem lokalizacji na Wyspie Ostrów w rejonie stoczniowym w Gdańsku.

Kilka lat później w 1999 roku stale rozwijająca się Marine Projects Ltd. zakupiła nowy zakład produkcyjny, zlokalizowany nad brzegiem Wisły w portowo-przemysłowej części Gdańska. Ta główna siedziba firmy jest stale modernizowana i unowocześniana, aby dopasować ją do coraz szerszego zakresu produkcji Marine Projects Ltd.

W 2003 roku Marine Projects Ltd. utworzyła spółkę córkę Conrad S.A., która specjalizuje się w produkcji i dostawach kompletnych luksusowych jachtów żaglowych i motorowych działającą w tej samej lokalizacji.

DZISIAJ

Działalność Marine Projects Ltd. koncentruje się w głównym zakładzie nad Wisłą, ale część produkcji jest nadal prowadzona, tak jak poprzednio na wyspie Ostrów.

Przez lata Marine Projects Ltd. zgromadziła duże doświadczenie i wiedzę, które pozwalają szybko i skutecznie reagować na potrzeby i wymagania naszych klientów. Stocznia od wielu lat ściśle współpracuje z partnerami i klientami z Niemiec, Holandii i Norwegii.

W ciągu kilku lat owocnej działalności Marine Projects Ltd. rozwijała się i poszerzała zakres swojej produkcji. Obecnie nasze główne działania obejmują kompletną budowę statków, budowę w pełni wyposażonych nadbudówek, a także częściowo wyposażonych kadłubów i bloków kadłubowych. Aby obsłużyć wszystkie zamówienia otrzymane od klientów, zatrudniamy zwykle od 400 do 500 osób. Zatrudniamy również zróżnicowaną liczbę podwykonawców w zależności od poziomu obciążenia pracą.

Oferta

OKRĘTOWNICTWO
Wspierani przez najlepszych specjalistów o rzadkich umiejętnościach budujemy kompletne, w pełni wyposażone jednostki specjalistyczne i wielozadaniowe o długości do 100 metrów oraz częściowo wyposażone kadłuby o długości do 100 metrów lub większe w częściach.

NADBUDÓWKI
Marine Projects Ltd. od lat buduje kompletnie wyposażone nadbudówki

KADŁUB / BLOKI
Marine Projects Ltd. od początku swojej działalności wykonuje konstrukcje stalowe dla przemysłu stoczniowego oraz wyposażane bloki kadłubowe

KONWERSJE STATKU
Marine Projects Ltd. oferuje zróżnicowane usługi, w tym konwersje i przebudowę statków, dla szerokiej gamy typów statków.

JACHTY ŻAGLOWE I MOTOROWE
Marine Projects Ltd. zawsze interesowała się żaglowcami, czego wyrazem była budowa brygantyny „Swan Fan Makkum” dla holenderskiego armatora w 1993 roku.

RZEMIOSŁO SPECJALISTYCZNE   
W szerokim zakresie zainteresowań Marine Projects Ltd. znajduje się również rynek rzemiosła specjalistycznego.

Filmy


Prawie 100-metrowy zbiornikowiec Coralius w drodze do Niemiec


Pokaż więcej

Opis dodatkowy

statki, jachty, stocznie, konstrukcje stalowe, nadbudówki statków, bloki statków, kadłuby statków

Dziękujemy za wysłane grafiki.