• <

Polferries. Jakie zmiany w rozkładach kursowania promów?

GM

21.03.2022 10:24
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Polferries. Jakie zmiany w rozkładach kursowania promów?

Partnerzy portalu

Polferries. Jakie zmiany w rozkładach kursowania promów? - GospodarkaMorska.pl

Polferries informuje o zmianach w rozkładzie kursowania promów oraz o zmianach stawek dodatku bunkrowego oraz walutowego.

28 marca 2022 prom Baltivia wejdzie do portu w Świnoujściu o godz. 06:15, następnie wyjdzie ze Świnoujścia w rozkładzie promu Mazovia o godz. 22:30.

Prom Cracovia wyjdzie z portu w Świnoujściu w dniu 28 marca 2022 o godz. 12:30 wg swojego rozkładu.

Przewidywany termin wejścia do eksploatacji promu Mazovia to 07 kwietnia 2022 - wyjście ze Świnoujścia do Ystad o godz. 22:30.

Dnia 08 kwietnia 2022 prom Baltivia wejdzie w swój rozkład i wyjdzie ze Świnoujścia do Ystad o godz. 01:15.

Polferries informuje, że prom Cracovia do dnia 31 maja 2022 będzie przypływał do Świnoujścia we wtorki o godz. 09:30 zamiast o godz. 06:15. Zmiana godzin jest spowodowana przebudową nabrzeży portowych na Terminalu Promowym w Świnoujściu.

Z uwagi na sytuację na międzynarodowych rynkach paliw, Polferries podjęła decyzję o zmianie stawek dodatku bunkrowego BAF, które obowiązują od dnia 15 marca 2022 do czasu kolejnego komunikatu.

Zgodnie z postanowieniami „Ogólnych warunków przewozu ładunków” Polferries, dodatek BAF został skalkulowany na podstawie średniomiesięcznych cen baryłki ropy w USD oznaczonych dla ropy Brent Crude notowanych na giełdzie Intercontinental Exchange w Londynie.

Stawki za jednostkę zostały przekonwertowane odpowiednio dla linii promowej z uwzględnieniem wahania kursu wymiany USD i walut skandynawskich. Aktualne stawki dodatku bunkrowego BAF dostępne są na stronie przewoźnika TUTAJ. Natomiast informacje o wysokości dodatku walutowego (CAF) armator aktualizuje na swojej stronie TUTAJ.

Polferries to polski armator promowy, oferujący usługi przewozowe od 1976 roku. Flotę stanowi 5 promów, łączących codziennie Polskę ze Skandynawią na trasach Gdańsk-Nynashamn oraz Świnoujście-Ystad. Co roku pokłady promów Polferries zapełniają się setkami tysięcy pasażerów. Firma oferuje przewóz osób, samochodów ciężarowych i osobowych, organizację konferencji i eventów firmowych na morzu, posiada też ofertę rejsów turystycznych.


okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.