• <
smartre_2023

Aktualny stan budowy nowego promu dla PŻB S.A.

gm

05.12.2022 20:08
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Aktualny stan budowy nowego promu dla PŻB S.A.

Partnerzy portalu

Aktualny stan budowy nowego promu dla PŻB S.A. - GospodarkaMorska.pl
Fot. PŻB

Polferries poinformowało o postępach w pracach nad promem budowanym dla PŻB we włoskiej stoczni Visentini.

Konstrukcja kadłuba budowanego promu składa się ze 120 bloków konstrukcyjnych. 112 bloków jest w pełni ukończonych, z czego 107 jest już zainstalowanych w docelowym miejscu tej budowy. Aktualnie powstają dwa ostatnie bloki przeznaczone do montażu na pokładzie 5. oraz sześć bloków, mających tworzyć komin promu. Trwają ostatnie prace nad konstrukcją kadłuba nowego statku.


Gospodarka Morska
Fot. PŻB

Wewnątrz jednostki trwają prace instalacyjne w kabinach pasażerskich oraz montowane jest wyposażenie maszynowni. Na promie są już zainstalowane oba silniki główne wraz z przekładniami, linia wałów pośrednich, a także obie prądnice wałowe. Jednostkę doposażono także w dwa z czterech zespołów prądotwórczych, a w części dziobowej zainstalowano dwa stery strumieniowe. Na obu burtach zakończono prace nad montażem separatorów paliwa oraz oleju, a także nad systemami pompowymi paliwa. Zainstalowano kocioł parowy i skrzynię cieplną. Na promie znajduje się już system oczyszczania wód balastowych i system oczyszczania ścieków, ścieków kuchennych i system toalet próżniowych. O bezpieczeństwo przeciwpożarowe zadba system Hi-Fog. Zamontowano także stacje klimatyzacyjne oraz zespoły sprężarkowe do klimatyzacji.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem, nie ma opóźnień w budowie jednostki. Wodowanie kadłuba nowego promu dla Polferries zaplanowano na wczesną wiosnę 2023 roku.Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.