• <

Drugi prom napędzany LNG dołącza do floty TT-Line

rk

29.11.2022 10:37 Źródło: TT Line
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Drugi prom napędzany LNG dołącza do floty TT-Line

Partnerzy portalu

Drugi prom napędzany LNG dołącza do floty TT-Line - GospodarkaMorska.pl
TT-Line

Niemiecki właściciel i operator promów odebrał dostawę swojego drugiego ekologicznego statku, Peter Pan, napędzanego LNG.

Prom został przekazany podczas ceremonii podpisania umowy, która odbyła się w chińskiej stoczni Nanjing Jinling. Jednostka charakteryzuje się długością 230 metrów i szerokością 31 metrów. Posiada silniki typu dual-fuel wyprodukowane przez MAN Energy Solutions, które mogą być zasilane skroplonym gazem ziemnym.


Projekt statku zawiera też inne cechy środowiskowe, takie jak punkty ładowania samochodów elektrycznych, uszczelnienie powietrzne wałów śrubowych, a także ulepszoną hydrodynamikę i zoptymalizowany kadłub ze specjalnie zaprojektowanym bulwiastym dziobem kadłuba.

Dzięki przejściu na LNG, TT-Line spodziewa się zaoszczędzić 93% emisji szkodliwych cząsteczek w ciągu roku. Dotyczy to , zmniejszyć emisję S2O (tlenek siarki) o 98%, emisję azotu o 82% i zmniejszyć emisję CO2 nawet o 22% w porównaniu z sytuacją dalszego użycia klasycznego oleju napędowego.

Gospodarka Morska
TT-Line

Koncepcja „zielonego statku” jest przeznaczona do przewozu 800 pasażerów i ponad 200 przegubowych ciężarówek, przyczep i kontenerów. Projekt został opracowany we współpracy z duńskim projektantem z siedzibą w Kopenhadze, firmą OSK-Shiptech.

Peter Pan ma skierować się w stronę Morza Bałtyckiego w grudniu, a TT-Line planuje oddać go do eksploatacji na początku 2023 roku. Dostawa następuje po przekazaniu siostrzanego statku, napędzanego LNG Nils Holgersson, która miała miejsce w marcu tego roku.

TT-Line oferuje usługi transportowe łączące największe niemieckie porty bałtyckie, Travemünde i Rostock, oraz polskie Świnoujście i litewską Kłajpedę z szwedzkim Trelleborgiem, za pomocą ośmiu nowoczesnych promów RoPax.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.