• <
gryfia_70lat

Polferries. Przegląd najważniejszych wydarzeń

gm

27.05.2022 15:45
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Polferries. Przegląd najważniejszych wydarzeń

Partnerzy portalu

Polferries. Przegląd najważniejszych wydarzeń - GospodarkaMorska.pl
Fot. arch. Polferries

Polferries poinformowało o ostatnich działaniach. Z okazji pierwszego Dnia Kobiet w Branży Morskiej odbyły się podróże sławnych osobistości promami Polferries. Na jednostkach armatora przypłynęły pojazdy medyczne dla Ukrainy,  zakończono również prace remontowe na promie Mazovia. Ale to nie wszystko. 

Kobiety na promach Polferries

W minionym tygodniu, decyzją Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) pierwszy raz obchodzono Dzień Kobiet w Branży Morskiej. Polferries podziękowało na LinkedIn kobietom budującym załogę firmy za ich wkład w dbałość o komfort, bezpieczeństwo i jakość usług.Nowe święto zbiegło się w czasie z podróżą Justyny Kowalczyk promem Polferries. Przy tej okazji armator wspomniał również na swoim Facebooku częste rejsy polskiej multimedalistki olimpijskiej jeszcze w trakcie trwania jej kariery sportowej. Promem Nova Star do Szwecji ruszyła także Iwona Blecharczyk, polska kierowczyni samochodów ciężarowych i youtuberka. Twórczyni samochodowego kanału Trucking Girl w serwisie YouTube. W swoich mediach społecznościowych podzieliła się zdjęciami i filmikami z podróży z Polferries. Na YouTube opublikowała też materiał z mostka kapitańskiego.

Pojazdy medyczne dla Ukrainy przypłynęły na promie Polferries

We wtorek 24 maja 2022 do gdańskiego terminala przybił prom z transportem pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Na pokładzie znalazły się trzy samochody medyczne oraz ciężarówka wypełniona darami zebranymi przez szwedzkie organizacje. Wszystkie pojazdy Polferries przewiozło za darmo. To kolejny transport aut specjalnego przeznaczenia. 

Polferries wzmacnia Radę Techniczną PRS

Prezes zarządu PŻB S.A. Andrzej Madejski oraz dyrektor techniczny polskiego armatora Dariusz Pajórek zostali powołani do Rady Technicznej Polskiego Rejestru Statków - organu opiniodawczego i doradczego Zarządu PRS w zakresie zagadnień związanych z działalnością polskiego klasyfikatora. To przede wszystkim opracowywanie przepisów oraz prowadzenie nadzorów nad jednostkami pływającymi. Rada Techniczna składa się z przedstawicieli delegowanych przez m.in. armatorów, stocznie, producentów wyposażenia okrętowego oraz uczelnie. Prezes Andrzej Madejski będzie uczestniczył w pracach zespołów XI – nadzory przemysłowe oraz XII – offshore i konstrukcje pływające. Dyrektor Dariusz Pajórek został członkiem Zespołu IV, którego tematyką są urządzenia elektryczne i automatyka. Kadencja, na którą panowie zostali powołani, będzie trwała do 2026 roku.

Sezon rejsów wycieczkowych z Polferries rozpoczęty

W maju Polferries zabrało swoich pasażerów w rejsy wycieczkowe do Sztokholmu i Kopenhagi. Oba kierunki cieszą się dużym zainteresowaniem. Podróż promem polskiego przewoźnika do stolicy Szwecji jest atrakcją samą w sobie. To 18-godzinny rejs z muzyką na żywo, pyszną kuchnią i możliwością podziwiania zarówno wschodów, jak i zachodów słońca z otwartych pokładów jednostki. W nadchodzących tygodniach Polferries organizuje Rejs Flamenco z Gdańska do Nynashamn. Pełna oferta rejsów wycieczkowych i tematycznych jest dostępna na stronie Polferries

Zakończono prace remontowe na promie Mazovia

Prom Mazovia zakończył swój planowy postój, podczas którego przeprowadzono szereg prac remontowych i konserwacyjnych. Wymieniono powłoki malarskie na pokładzie 7 (samochodowym) oraz w części pokładu 10. Dokonano także napraw malarskich prawej burty jednostki. W części maszynowej statku dokonano remontu silnika elektrycznego steru strumieniowego. Pracom remontowym poddano również 2 pompy wody morskiej i słodkiej, a także 3 wymienniki ciepła. Dokonano także ich czyszczenia i przeprowadzono próbę szczelności.

Wymieniono rurociągi w systemach: przeciwpożarowym, wody chłodzącej, sanitarnym, ściekowym, hydraulicznym. Przeprowadzono remont okładzin hamulców wind kotwicznych oraz dziobowej windy cumowniczej - dokonano przeglądu silnika hydraulicznego. Wymieniono w niej łożyska i uszczelnienia. Przywrócono do eksploatacji górną rampę rufową na pokładzie 5. Przeprowadzono przegląd głównej i awaryjnej rozdzielnicy elektrycznej. Jednostka wróciła do eksploatacji na trasie Świnoujście-Ystad.

O Polferries

Polferries to polski armator promowy, oferujący usługi przewozowe od 1976 roku. Flotę stanowi 5 promów, łączących codziennie Polskę ze Skandynawią na trasach Gdańsk-Nynashamn oraz Świnoujście-Ystad. Co roku pokłady promów Polferries zapełniają się setkami tysięcy pasażerów. Firma oferuje przewóz osób, samochodów ciężarowych i osobowych, organizację konferencji i eventów firmowych na morzu, posiada też ofertę rejsów turystycznych.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.