• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szkoła w Kołobrzegu ma nowy symulator siłowni okrętowej

gm

13.01.2023 16:02
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Szkoła w Kołobrzegu ma nowy symulator siłowni okrętowej

Partnerzy portalu

Szkoła w Kołobrzegu ma nowy symulator siłowni okrętowej - GospodarkaMorska.pl

Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu uruchomił nowy symulator siłowni okrętowej. Jest to element zmodernizowanej pracowni. Urządzenia zostały sfinansowane m.in. ze środków przekazanych przez PŻB i PŻM.

Nowy symulator siłowni okrętowej w kołobrzeskim Zespole Szkół Morskich działa od czwartku. Jest elementem zmodernizowanej pracowni, w której uczniowie będą mogli dokładnie zapoznać się z pracą na tego typu urządzeniach na morzu. Co ważne, pracownia jest już wyposażona nie tylko w symulatory siłowni z silnikami spalinowymi, ale także te napędzane LNG. Dzięki temu uczniowie będą przygotowani do pracy na nowoczesnych statkach. W ramach modernizacji dodano obsługę symulatora za pomocą gogli VR oraz symulacje czterech kolejnych silników (10X92 WINGD, 12X92DF WINGD, 5X72DF WINGD, MAN 6S70 ME) i nowych modułów (Offshore Freshwater Generator, Alfa Laval Steam Boilers, Diagnostics of Modern Marine Diesel Engines, Alfa Laval FCM 1.5, Desmi CompactClean, Desmi OptiSave, Alfa Laval PureBallast Treatment System, Alfa Laval PureBilge – Bilgewater Cleaning System, Fixed Firefighting Systems).

Nowe urządzenia zostały zakupione za 85 tys. zł, a pieniądze na inwestycję przekazały m.in. PŻB i PŻM.

Jak podaje Radio Szczecin, do stworzenia symulacji siłowni posłużyły tysiące zdjęć wykonanych na prawdziwych statkach. Symulatory będą nie tylko służyły do zapoznania się z obsługą urządzeń, ale także do ćwiczenia reakcji w sytuacjach kryzysowych.


Dziękujemy za wysłane grafiki.