• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Rejs z GospodarkaMorska.pl w pełnym składzie. Znamy laureata Latarni

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Rejs z GospodarkaMorska.pl w pełnym składzie. Znamy laureata Latarni

Partnerzy portalu

Prom Nova Star, który odpłynie z Gdańska do Nynashamn 25 września, a na którym odbywać się będzie konferencja na morzu Rejs z GospodarkaMorska.pl, będzie wypełniony gośćmi. Wyprzedane zostały wszystkie miejsca na udział w wydarzeniu. Wybrany został także laureat nagrody Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii „Lider Technologii Morskich”, który odbierze statuetkę podczas rejsu.

Zobacz program i agendę Rejsu z GospodarkaMorska.pl

Tegoroczny Rejs z GospodarkaMorska.pl – konferencja na morzu zapowiada się ekscytująco. W agendzie wydarzenia znalazły się panele dyskusyjne poświęcone najbardziej aktualnym problemom i zagadnieniom w polskiej branży morskiej: transformacji energetycznej, nowym technologiom, kierunkom rozwoju, korelacji między stoczniami i portami, a także finansom. Ważnym elementem rejsu jest możliwość nawiązania nowych kontaktów i prowadzenia kuluarowych rozmów. A rozmówców nie zabraknie – na ponad tydzień przed rozpoczęciem rejsu brakuje już wolnych kabin, wszystkie miejsca na udział w konferencji zostały wyprzedane, co podkreśla wagę wydarzenia dla polskiej branży morskiej. W rejsie udział weźmie łącznie ponad 150 gości oraz 25 ekspertów, którzy wystąpią podczas 5 paneli dyskusyjnych. Będzie to trzecia z rzędu w pełni wyprzedana edycja.

W planie jest także uroczyste rozdanie nagród Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii „Lider Technologii Morskich”. Laureat został wyłoniony w głosowaniu czytelników portalu GospodarkaMorska.pl. Została nim spółka LKK, którą doceniono za opracowanie pierwszego na świecie symulatora VR, przeznaczonego do szkolenia operatorów jednostek CTV, które służą do bieżącej obsługi morskich farm wiatrowych. Symulator odwzorowuje warunki pracy operatorów, falowanie, wietrzność, prądy morskie oraz widoczność. Pozwala także na opracowanie optymalnego modelu pracy operatorów CTV, który uwzględnia ich bezpieczeństwo, komfort i wydajność. LKK w internetowym głosowaniu otrzymała 68% głosów.

Drugie miejsce i wyróżnienie w konkursie zajęła spółka Karstensen Shipyard Poland Sp. z o.o. nominowana za zakup i rewitalizację (z długofalowym programem inwestycyjnym) terenów po dawnej Stoczni Gdańsk w celu przywrócenia na tym terenie produkcji jednostek pływających, będący efektem stałej i konsekwentnej polityki rozwoju działalności stoczniowej (produkcji zaawansowanych technologicznie statków rybackich) na terenie Polski (w chwili obecnej realizowanych jest 15 projektów w latach 2023- 2024).


Rejs z GospodarkaMorska.pl rozpoczyna się w poniedziałek 25 września. Prom Nova Star linii Polferries odbija od nabrzeża Westerplatte w Gdańsku o godzinie 18 i niemal od razu ruszają pierwsze zaplanowane dyskusje. Debaty odbędą się także kolejnego dnia. W agendzie znalazło się także zwiedzanie Muzeum Vasa w Sztokholmie. Nova Star wraca do Gdańska 27 września.

Współorganizatorami konferencji są Polskie Forum Technologii Morskich oraz Polferries. Partnerami wydarzenia są TUiR WARTA, firma PROMAP z Bydgoszczy, Fem4Cad, stocznia Karstensen Shipyard Poland, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, PKO Bank Polski, Nyborg Mawent oraz Polski Rejestr Statków. Organizatorem Rejsu jest wydawca portalu GospodarkaMorska.pl

Zobacz relację z poprzedniej edycji:

Dziękujemy za wysłane grafiki.