• <
nauta_2024

Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Zagłosuj online

01.08.2023 19:14
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Zagłosuj online

Partnerzy portalu

Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Zagłosuj online - GospodarkaMorska.pl

Do 10 września można oddać głos na swojego faworyta w konkursie "Lider Technologii Morskich" Polskiego Forum Technologii Morskich. Laureat otrzyma statuetkę "Latarnia Gospodarki Morskiej" podczas konferencji na morzu "Rejs z GospodarkaMorska.pl", która odbędzie się na promie Nova Star w dniach 25-27 września (rejestracja tutaj).

W kolejnej odsłonie naszego plebiscytu chcemy docenić firmy proponujące innowacyjne rozwiązania technologiczne, budujące nowoczesne statki, przygotowujące spektakularne projekty, jak i rozwiązania organizacyjne na światowym poziomie. Każdy może pomóc zdecydować, kto zasługuje na najwyższe wyróżnienie.

O wyłonieniu trzech najciekawszych firm, które powalczą o głosy w konkursie Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii "Lider Technologii Morskich" zdecydowała kapituła, w składzie której znaleźli się członkowie rady Polskiego Forum Technologii Morskich (PFTM).

Głosowanie online - wybieramy laureata Nagrody Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 w kategorii "Lider Technologii Morskich" spośród nominowanych przez Kapitułę Polskiego Forum Technologii Morskich

27% Karstensen Shipyard Poland Sp. z o.o.
Za zakup i rewitalizację (z długofalowym programem inwestycyjnym) terenów po dawnej Stoczni Gdańsk w celu przywrócenia na tym terenie produkcji jednostek pływających, będący efektem stałej i konsekwentnej polityki rozwoju działalności stoczniowej (produkcji zaawansowanych technologicznie statków rybackich) na terenie Polski (w chwili obecnej realizowanych jest 15 projektów w latach 2023- 2024).

68% LKK Spółka z o.o.
Za stworzenie jedynego na świecie symulatora wykonanego w technologii VR (Virtual Reality), który służy do szkolenia operatorów jednostek CTV (Crew Transfer Vessel). CTV to statki służące do transportu personelu i sprzętu na platformy morskich farm wiatrowych. Symulator VR stworzony przez LKK jest innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala na realistyczne odwzorowanie warunków pracy operatorów CTV, takich jak fale, wiatr, prąd czy widoczność. Symulator umożliwia również opracowanie optymalnego modelu pracy operatorów CTV, który uwzględnia ich bezpieczeństwo, komfort i wydajność.

5% Stocznia Conrad SA
Za wybudowanie największego (i najdroższego) w Polsce megayachtu - project ACE (44,27m), seria C144s, i wprowadzenie na stałe stoczni Conrad do światowego grona producentów luksusowych jednostek tego typu.

Głosowanie zakończone

Głosów: 2344

- Celem nagrody jest promocja firm, które być może nie są największe, jednak ich osiągnięcia na skalę europejską predestynują do nagrody. Prawo zgłoszenia do konkursu mieli wszyscy członkowie PFTM. To co wyróżnia nagrodę to fakt, że nominowani przez kapitułę są poddani ocenie szerokiego grona czytelników portalu Gospodarka.Morska.pl - informuje Mateusz Kowalewski, wydawca portalu GospodarkaMorska.pl i prezes PFTM.

- Zachęcamy do udziału w głosowaniu online wszystkich zainteresowanych technologiami morskimi. Cieszymy się, że po raz trzeci, wspólnie z naszym partnerem - Polskim Forum Technologii Morskich organizujemy ten konkurs. Myślę, że Latarnie Gospodarki Morskiej na stałe wpisały się na listę najcenniejszych nagród przyznawanych w branży morskiej - dodaje Mateusz Kowalewski

Trzech kandydatów

Wśród nominowanych przez członków PFTM i wybranych przez radę PFTM kandydatów znaleźli się:

Karstensen Shipyard Poland Sp. z o.o. za zakup i rewitalizację (z długofalowym programem inwestycyjnym) terenów po dawnej Stoczni Gdańsk w celu przywrócenia na tym terenie produkcji jednostek pływających, będący efektem stałej i konsekwentnej polityki rozwoju działalności stoczniowej (produkcji zaawansowanych technologicznie statków rybackich) na terenie Polski (w chwili obecnej realizowanych jest 15 projektów w latach 2023- 2024).

Firma LKK Sp. z o.o. za stworzenie jedynego na świecie symulatora wykonanego w technologii VR (Virtual Reality), który służy do szkolenia operatorów jednostek CTV (Crew Transfer Vessel). CTV to statki służące do transportu personelu i sprzętu na platformy morskich farm wiatrowych. Symulator VR stworzony przez LKK jest innowacyjnym rozwiązaniem, które pozwala na realistyczne odwzorowanie warunków pracy operatorów CTV, takich jak fale, wiatr, prąd czy widoczność. Symulator umożliwia również opracowanie optymalnego modelu pracy operatorów CTV, który uwzględnia ich bezpieczeństwo, komfort i wydajność.

Stocznia Conrad S.A. za wybudowanie największego (i najdroższego) w Polsce megayachtu -project ACE (44,27m), seria C144s, i wprowadzenie na stałe stoczni Conrad do światowego grona producentów luksusowych jednostek tego typu.

Polskie Forum Technologii Morskich jest najszybciej rozwijającym się związkiem pracodawców w branży morskiej. Założone w 2019 Forum zrzesza obecnie 64 członków.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.