• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

PŻB. Konkurs na prezesa będzie unieważniony

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Polska Żegluga Bałtycka w dalszym ciągu pozostaje bez prezesa. Do ogłoszonego z końcem stycznia konkursu stanęło dwóch kandydatów, ale ich aplikacje zawierały błędy formalne. Spółka rozpisze kolejny konkurs.

Od kiedy 27 stycznia z funkcji prezesa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, operatora Polferries, odwołany został Andrzej Madejski, na czele spółki stoi Bartłomiej Mroczkowski, delegowany przez radę nadzorczą. Dwa dni po odwołaniu Madejskiego rozpisany został konkurs, który miał wyłonić nowego prezesa. Zgłoszenia można było nadsyłać do 14 lutego. Jak poinformowało Polskie Radio Koszalin, konkurs zostanie jednak unieważniony.

– Zespół po analizie złożonych dokumentów uznał, że obie aplikacje zawierają błędy formalne, które uniemożliwiają rekomendowanie tych wniosków radzie nadzorczej do kolejnej tury polegającej na prowadzeniu rozmów kwalifikujących – przekazał radiu wiceprzewodniczący rady nadzorczej Polskiej Żeglugi Bałtyckiej Piotr Szczygielski.

W związku z fiaskiem konkursu, zostanie on unieważniony. Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia ogłoszony zostanie kolejny. Możliwe, że staną do niego ci sami kandydaci po uzupełnieniu formalności.

[AKTUALIZACJA]

Na stronie BIP Polskiej Żeglugi Bałtyckiej jest opublikowane ogłoszenie o wszczęciu nowego postępowania kwalifikacyjnego na prezesa spółki. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 marca.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.