• <

Wynik wyszukiwania - "Straż Graniczna" - Wiadomości

Konferencja Szefów forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego

W dniach od 28 do 30 listopada w Sopocie odbywała się konferencja Szefów forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego – BSRBCC (Baltic Sea Region Border Control Cooperation) zorganizowana, w ramach przewodnictwa Straży Granicznej w BSRBCC w 2023 r., we współpracy z Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.
01.12.2023

W Kołobrzegu zatrzymano pijanego kapitana luksemburskiego statku handlowego

54-letni obywatel Ukrainy, kapitan statku handlowego bandery luksemburskiej, został zatrzymany w kołobrzeskim porcie przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,88 promila alkoholu w organizmie – podał we wtorek Morski Oddział Straży Granicznej.
14.11.2023

Umowa na nowe poduszkowce dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Morski Oddział Straży Granicznej podpisał 16 października br. umowę na zakup i dostawę dwóch poduszkowców przeznaczonych do działań patrolowo-interwencyjnych. Jednostki zbuduje firma Griffon Hoverwork Limited. Wartość zamówienia wynosi ponad 28 mln zł, a wykonawca ma rok na realizację umowy.
17.10.2023

SG-301 Gen. Józef Haller już w służbie. Co skrywa najnowszy patrolowiec MOSG?

Wcielona oficjalnie do służby 12 października tego roku jednostka patrolowa typu OPV 70 Morskiego Rodzaju Straży Granicznej jest efektem dwóch lat prac francuskiej i polskiej branży stoczniowej. Choć przebiegało to burzliwie, dziś na gdańskim nabrzeżu można oglądać nowy nabytek polskich służb morskich, wyróżniający się na ich tle rozmiarami i przeznaczeniem.
13.10.2023

Chrzest patrolowca SG-301. Gen. Józef Haller rozpoczyna służbę w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Na terenie Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej na Westerplatte w Gdańsku odbyła się 12 października br. wyjątkowa i długo oczekiwana uroczystość. Z udziałem zaproszonych gości, kadry dowódczej oraz funkcjonariuszy, odbyła się ceremonia chrztu najnowszego nabytku Morskiego Oddziału Straży Granicznej, patrolowca SG-301 Gen. Józef Haller, typu OPV 70. To największa i najnowocześniejsza jednostka w historii formacji, jaka znalazła się w jej wyposażeniu.
12.10.2023

Straż Graniczna wyróżniona na Bałtyckim Kongresie Bezpieczeństwa Infrastruktury Krytycznej i Morskich Farm Wiatrowych

Podczas konferencji, która odbyła się w Szczecinie, Straż Graniczna została wyróżniona statuetką „Nobilis”. Wyróżnienia przyznawane są instytucjom, które przyczyniły się do wzmocnienia obronności i bezpieczeństwa RP.
09.10.2023

Zbliża się chrzest patrolowca dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W tle dalsze problemy wokół płatności

Od początku września trwają procedury związane z przyjęciem do służby patrolowca SG-301, który stanie się największą jednostką morską w dotychczasowej historii Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Na zaplanowaną uroczystość chrztu kładzie się jednak wciąż sprawa płatności za budowę okrętu.
06.10.2023

Strażnicy Graniczni opowiadali o specyfice służby na morzu i rekrutacji do MOSG

W ramach ,,Dni Otwartych” oraz pikniku charytatywnego w Kołobrzegu funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej promowali służbę w formacji oraz zachęcali do wstępowania w ich szeregi.
27.09.2023

MOSG zachęca do wstąpienia w swoje szeregi

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą kolejne działania związane z promocją i naborem do swojej formacji. W ten sposób chcą zwiększyć nabór do placówek znajdujących się na terenie województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.
20.09.2023

Gaz-System wspólnie ze służbami bezpieczeństwa państwa chroni Terminal LNG w Świnoujściu

Spółka aktywnie wspiera pracę funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej przebywających na terenie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i współpracuje z Policją w zakresie ochrony przestrzeni powietrznej nad terminalem. 18 września w Terminalu LNG odbyła się konferencja dotycząca bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej oraz współpracy Gaz-System ze Strażą Graniczną, Policją a także Wojskami Obrony Terytorialnej.
18.09.2023

Strażnicy graniczni wykryli nieprawidłowości na jachcie

Pływający pod polską banderą jacht z dwoma osobami na pokładzie został skontrolowany 8 września na Zatoce Gdańskiej przez funkcjonariuszy z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, którzy pełnili służbę na jednostce pływającej SG-215.
11.09.2023

Dziś do Gdańska przybył patrolowiec SG-301. W tle kontrowersje wokół płatności za jego budowę

Po zakończeniu prób morskich z Francji przybyła do Polski nowa jednostka dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Obecnie znajduje się ona przy nabrzeżu nieopodal Kanału Portowego, a w ciągu najbliższych tygodni nastąpi jej oficjalne przekazanie zamawiającemu i wcielenie do służby. Choć to ważny moment dla formacji oraz polskiej branży okrętowej, okazuje się, że nie brakuje tu problemów związanych z całym przedsięwzięciem.
05.09.2023

Kamiński: trwają odbiory techniczne patrolowca dla MOSG

Mariusz Kamiński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, że trwają odbiory techniczne patrolowca dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
05.09.2023

Straż przybrzeżna Algierii zastrzeliła Marokańczyków na skuterach wodnych

Algierskie ministerstwo obrony poinformowało o incydencie, który miał miejsce na jej wodach – jednostka straży przybrzeżnej miała zastrzelić dwie osoby na skuterach wodnych.
04.09.2023

Nowy patrolowiec Straży Granicznej płynie do Polski

Już jutro z samego rana do portu w Gdańsku wpłynie SG-301 – nowy patrolowiec polskiej Straży Granicznej.
04.09.2023

Morska "wycieczka" z promilami w zakazanej strefie. Strażnicy graniczni musieli interweniować

Sportowo-żeglarska jednostka wpłynęła w strefę zamkniętą dla żeglugi i rybołówstwa na Zatoce Gdańskiej, co wymusiło kontrolę SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Kontrola wykazała również kolejne przewiny 68-letniego szypra.
17.08.2023

Przy terminalu LNG powstanie budynek zaplecza i nabrzeże dla Straży Granicznej

Wybudowanie na terenie portu morskiego w sąsiedztwie terminalu LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) zaplecza administracyjno-technicznego dla Straży Granicznej i nabrzeża dla jej pływających jednostek zakłada podpisane w piątek porozumienie ze spółką Gaz-System.
14.08.2023

Morscy strażnicy graniczni zatrzymali nietrzeźwego sternika skutera

Podczas kontroli skutera wodnego w okolicach Dziwnowa funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej skontrolowali jej sternika. 37-letni mężczyzna pływał, mając około promil alkoholu w organizmie.
24.07.2023

MOSG zwiększa swoje szeregi i przyjmuje nowych funkcjonariuszy

36 nowo przyjętych funkcjonariuszy rozpoczęło służbę w Morskim Oddziale Straży Granicznej. W obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i rodzin nowych funkcjonariuszy w Komendzie MOSG w Gdańsku 13 lipca odbyło się drugie w tym roku uroczyste ślubowanie.
14.07.2023

Akcje poszukiwawcze z udziałem jednostki nawodnej Morskiego Oddziału SG

Łódź interwencyjno - pościgowa SG-215 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w miniony weekend dwukrotnie uczestniczyła w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.
10.07.2023

Zatopić czy nie zatopić? – iluzoryczne bezpieczeństwo morskiej infrastruktury krytycznej

W poprzednim artykule przeanalizowano faktyczny zakres nowelizacji Ustawy z dnia 4 września 2008 r. o ochronie żeglugi i portów morskich, która miała być remedium na ewentualne zagrożenie o charakterze terrorystycznym, co stoi w całkowitej sprzeczności z faktycznym kształtem nowelizowanych przepisów.
03.07.2023

Strażnicy graniczni odkryli nielegalne sieci rybackie w Zatoce Puckiej

Przeszło kilometr nieoznakowanych sieci podjęli z Zatoki Puckiej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie. Wraz z z inspektorami z Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego ze Słupska 26 czerwca patrolowali ten akwen na pokładzie jednostki pływającej SG-067.
27.06.2023

„Dzień otwarty” Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

350 osób, głównie młodzież szkół średnich, odwiedziło Komendę Morskiego Oddziału Straży Granicznej podczas zorganizowanego 14 czerwca „Dnia otwartego” Straży Granicznej.
18.06.2023

VIII Forum Bezpieczeństwa Morskiego: Inwestycje i programy modernizacyjne Sił Morskich RP

Podczas ostatniego panelu konferencji poruszono zagadnienia związane z rozwojem innych służb oraz instytucji morskich. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się nowa ustawa o bezpieczeństwie morskim i konsekwencje zmian dla formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo morskie, a także programy modernizacyjne Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Służby SAR oraz Urzędów Morskich.
16.06.2023

VIII Forum Bezpieczeństwa Morskiego: Zmienność zagrożeń bezpieczeństwa narodowego Polski a dynamika rozwoju sil morskich RP

Pierwsza sesja miała tytuł "Zmienność zagrożeń bezpieczeństwa narodowego Polski a dynamika rozwoju sil morskich RP". W jego trakcie omawiano morski wymiar bezpieczeństwa narodowego RP w sferze politycznej, militarnej, i gospodarczej, współczesne zagrożenia bezpieczeństwa morskiego RP, a także dynamika rozwoju Sił Morskich RP w kontekście Ustawy o obronie Ojczyzny z 2022 roku oraz powołania. Poruszono również zagadnienie Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.
15.06.2023

Rozpoczęło się VIII Forum Bezpieczeństwa Morskiego

W Hotelu Novotel Warszawa Airport rozpoczęło się istotne wydarzenie poświęcone kwestii ochrony państwa od strony morza, jak i bezpieczeństwa infrastruktury morskiej. Wydarzenie jest okazją do spotkania ekspertów oraz przedstawicieli morskich służb i formacji mundurowych.
15.06.2023

Francja zatrzymała ponad połowę nielegalnych imigrantów na wybrzeżu kanału La Manche

Francuska policja i straż graniczna zatrzymują ponad połowę nielegalnych imigrantów przed próbą przedostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, co przyczyniło się do spadku o 20% liczby tych, którym się to udało, informują we wtorek brytyjskie media.
06.06.2023

Straż Wybrzeża Ukrainy wzbogaca się o dwie nowe jednostki

Przez Cieśninę Bosforską, kontrolowaną przez Turcję, przepłynął statek towarowy Gaja, przewożący z St. Nazaire we Francji do rumuńskiego portu w Konstancy dwa patrolowce, które wejdą w skład Państwowej Straży Granicznej Ukrainy (Держа́вна прикордо́нна слу́жба Украї́ни).
05.06.2023

Motorówka wpłynęła do zakazanej strefy. Interweniował MOSG

Załoga jednostki pływającej SG-070 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej interweniowała wobec łodzi motorowej, która w Świnoujściu wpłynęła w strefę objętą zakazem przebywania.
05.06.2023

Niebezpieczne manewry na torze wodnym świnoujskiego portu

Operujący na wodzie funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej zatrzymali nietrzeźwego kierownika jednostki sportowo-rekreacyjnej, który 1 czerwca, na torze wodnym świnoujskiego portu, zagrażał bezpieczeństwu żeglugi. Mundurowi uniemożliwili zatrzymanemu 60-latkowi dalsze pływanie.
02.06.2023

Spektakularna akcja z udziałem MOSG. Przechwycono 17 ton nielegalnego tytoniu

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili w Gdyni ponad 17 ton suszu tytoniowego o wartości blisko 13 milionów złotych.
26.05.2023

Morski Oddział Straży Granicznej w akcji. Dwie jednostki ukarane

W niedzielę funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali dwie jednostki pływające – jedną na Zatoce Gdańskiej, drugą na Zalewie Wiślanym.
22.05.2023

Opóźni się termin przekazania nowego patrolowca Morskiemu Oddziałowi Straży Granicznej

We francuskiej stoczni Socarenam w Calais trwa budowa okrętu patrolowego (OPV), przyszłego SG-301. Jednostka właśnie trafiła do suchego doku celem dokonania poprawek, przed rozpoczęciem prób morskich. W związku z tym zamiast w czerwcu, przekazanie jednostki ma nastąpić w sierpniu.
21.05.2023

Obchody Święta Straży Granicznej w Morskim Oddziale SG

W Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku 18 maja odbyły się obchody 32. rocznicy powołania Straży Granicznej. W związku z tym odbyły się uroczystości z udziałem kadry dowódczej formacji oraz zaproszonych gości.
19.05.2023

Chronią morską i lądową granicę kraju. Święto Straży Granicznej

16 maja to Święto Straży Granicznej. Dokładnie tego dnia formacja rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku obchodzi swój jubileusz po raz trzydziesty drugi. W jej skład wchodzi działający na morzu komponent o nazwie Morski Oddział Straży Granicznej (MOSG).
16.05.2023

Morska interwencja strażników granicznych na Bałtyku

Na brak zadań nie musi narzekać Morski Oddział Straży Granicznej. Dwie łodzie, rybacka i motorowa, zostały zawrócone do portów po tym, jak jednostki pływające z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej zlokalizowały ich obecność na Bałtyku w strefach zamkniętych dla żeglugi i rybołówstwa. W trakcie patrolu strażnicy skontrolowali kuter rybacki, także zawracając go do portu.
16.05.2023

Ćwiczenie Kaper-23 sprawdzaniem dla służb w zakresie ochrony morskiej infrastruktury

Na Zatoce Pomorskiej i Gdańskiej, a także w Świnoujściu odbywało się, od 8 do 11 maja br. ćwiczenie taktyczno-specjalne z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem „Kaper-23”. W jego trakcie instytucje administracyjne oraz służby mundurowe sprawdzały gotowość do prowadzenia działań w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa nabrzeżnej infrastruktury krytycznej.
12.05.2023

Żaryn o incydencie z samolotem SG: Rosja cynicznie i celowo eskaluje napięcie

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn stwierdził w mediach społecznościowych, że Rosja "w sposób cyniczny i celowy eskaluje napięcie i próbuje zastraszyć Polskę". Odniósł się w ten sposób do incydentu z samolotem polskiej formacji, który brał udział w misji Frontex w Rumunii, nad Morzem Czarnym. W jego opinii to poważne naruszenie wpisujące się w ciąg eskalacji napięć wywoływanych przez rosyjski rząd.
07.05.2023

Groźny incydent nad Morzem Czarnym. Do polskiego samolotu niebezpiecznie zbliżył się rosyjski myśliwiec

Do samolotu polskiej Straży Granicznej, biorącego udział w misji Frontex-u nad Morzem Czarnym, trzy razy zbliżył się rosyjski myśliwiec, który wykonał agresywne i niebezpieczne manewry. Podczas zdarzenia polska załoga utraciła chwilowo kontrolę nad samolotem i straciła wysokość.
07.05.2023

Dramatyczne chwile w Pasłęce. Strażnicy graniczni uratowali tonącą suczkę

Funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej pełniący służbę na SG-038 uratowali suczkę tonącą w rzece Pasłęka. Walczące o utrzymanie się na powierzchni wody zwierzę zauważyły 6 kwietnia pracownice bazy jednostek pływających w Starej Pasłęce. Natychmiast powiadomiły służbę dyżurną obiektu.
09.04.2023

Zmiany na stanowiskach w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Od 1 kwietnia nastąpiły zmiany na stanowiskach szefów Placówek Straży Granicznej w Elblągu, Krynicy Morskiej i Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku.
06.04.2023

Spotkanie ekspertów Bałtyckiego Komitetu Granicznego

Spotkanie Ekspertów Bałtyckiego Komitetu Granicznego – BBC (Baltic Border Committee), zorganizowane w ramach przewodnictwa Straży Granicznej w 2023 roku w forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego – BSRBCC (Baltic Sea Region Border Control Cooperation), odbyło się 28-30 marca w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Zostało ono przeprowadzone we współpracy z Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.
05.04.2023

Kanał przez Mierzeję Wiślaną rozwija się. Będzie pełnił funkcję przejścia granicznego

Otwarty na jachty, statki handlowe, a nawet okręty. Pełniący rolę łącznika między Zatoką Gdańską a Zatoką Wiślaną kanał żeglugowy Nowy Świat na Mierzei Wiślanej będzie też pełnił rolę przejścia granicznego. To oznacza nowe funkcje i zadania dla Straży Granicznej.
23.03.2023

Tysiące nielegalnych leków wykryto na terenie terminala promowego w Gdańsku

Blisko 75 tysięcy tabletek przeciwbólowych z zawartością tramadolu próbował bez zezwolenia wywieźć do Szwecji 59-letni Polak, którego skontrolowali na terenie terminala promowego w Gdańsku funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Opioidowe farmaceutyki znalazł w samochodzie mężczyzny pies służbowy do wykrywania narkotyków.
23.03.2023

Straż Graniczna skontrolowała i zawróciła do portu łódź rybacką

Funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, wchodzącego w skład Morskiego Oddziału SG, przeprowadzili 28 lutego kontrolę łodzi rybackiej. W trakcie rewizji okazało się, że większość członków załogi na pokładzie nie ma wymaganych świadectw przeszkolenia.
02.03.2023

Straż Wybrzeża USA rozszerza obecność na Pacyfiku

US Coast Guard zwiększa swoją rolę w utrzymywaniu bezpieczeństwa na Oceanie Indyjskim oraz Spokojnym. W ten sposób ta formacja rozszerza swoje kompetencje, w wielu miejscach wyręczając US Navy. Z racji na większe kompetencje, można oczekiwać wzmocnienia jej potencjału oraz wzrostu nakładów finansowych.
28.02.2023

Gintaras Žagunis będzie patrolował granicę morską Litwy

Estońska stocznia Baltic Workboats dostarczyła litewskiej Państwowej Straży Granicznej statek patrolowy Gintaras Žagunis.
09.01.2023

Morski Oddział Straży Granicznej rozpoczął rekrutację do służby

Rozpoczęła się rekrutacja do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku do pracy może zostać przyjętych 75 funkcjonariuszy. Kandydat musi przejść m.in. badanie wariografem i egzamin ze sprawności fizycznej.
06.01.2023

Granica morska będzie patrolowana także w Święta

Dla kilku tysięcy funkcjonariuszy Straży granicznej okres świąt będzie czasem służby - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Straży Granicznej por. Anna Michalska. Dodała, że funkcjonariusze będą zarówno patrolować tzw. zieloną granicę, ale także odprawiać podróżnych w przejściach granicznych.
24.12.2022

Funkcjonariusze MOSG zatrzymali 150 nielegalnych migrantów w trakcie misji w Macedonii

Zakończyła się 8. edycja misji Straży Granicznej w Macedonii Północnej. Wzięło w niej udział 15 funkcjonariuszy z Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG), którzy pełnili służbę w ochronie macedońsko-greckiej granicy przed nielegalną migracją. W trakcie dwóch misji zatrzymali 150 nielegalnych migrantów.
02.12.2022

Holenderska straż przybrzeżna otrzyma wsparcie do akcji SAR

Świadcząca usługi w branży śmigłowcowej firma Bristow Group rozpoczyna 10-letnią współpracę z holenderską strażą przybrzeżną (Kustwacht Nederland). W jej ramach dostarczy formacji śmigłowce przeznaczone do niesienia pomocy w ramach operacji ratunkowych (Search and Rescue, SAR ) na morzu.
04.11.2022

Kuba. Co najmniej 5 ofiar śmiertelnych zderzenia łodzi z kutrem straży granicznej

Łódź płynąca z północnej Kuby w kierunku Stanów Zjednoczonych zatonęła w sobotę po zderzeniu z kutrem kubańskiej straży granicznej, co najmniej pięć osób zginęło, podały w sobotę kubańskie media państwowe, informuje AP.
30.10.2022

Trwa wyposażanie największego patrolowca we flocie morskiej Straży Granicznej

Trwa wyposażanie największego patrolowca we flocie morskiej Straży Granicznej; będzie to też jedna z najnowocześniejszych pełnomorskich jednostek patrolowych na wodach Morza Bałtyckiego - powiedziała PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.
16.10.2022

Gdynia. Strażnik graniczny pomógł młodej foczce, która znalazła się na Skwerze Kościuszki

Strażnik graniczny pomógł młodej, wychudzonej i odwodnionej foczce szarej, która wyszła z wody na Skwer Kościuszki w Gdyni. Zwierzę zostało zabrane do Stacji Morskiej w Helu - przekazał we wtorek PAP rzecznik Straży Granicznej.
05.04.2022

Całkowicie bezbronne polskie Morskie Farmy Wiatrowe

We wcześniejszych artykułach autorzy poruszali rożne kwestie dotyczące inwestycji związanych z Morskimi Farmami Wiatrowymi na polskich obszarach morskich. W dzisiejszej publikacji, biorąc pod uwagę zastanawiający optymizm towarzyszący podpisaniu w ostatnich dniach sector deal dla polskich MFW, zostanie wykazane jak dalece bezbronne pozostaną polskie Morskie Farmy Wiatrowe bez niezbędnych i zarazem pilnych zmian w polskim systemie prawnym.
04.10.2021

Akt oskarżenia przeciwko Egipcjaninowi, który przerzucał nielegalnych imigrantów do Europy

Prokuratura Krajowa oskarżyła 54-letniego obywatela pochodzenia egipskiego o kierowanie grupą przerzucającą imigrantów do Europy Zachodniej i Skandynawii. Śledczy szacują, że dzięki jego pomocy do Europy trafiło kilkuset Irakijczyków i Syryjczyków. Mężczyzna był poszukiwany międzynarodowym listem gończym.
16.12.2020

Funkcjonariusze SG odzyskali skradzioną łódź motorową

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka (Lubuskie) odzyskali skradzioną w Niemczech łódź motorową z przyczepą. Wartość zestawu to 50 tys. zł. W sprawie zatrzymano obywatela Białorusi – poinformowała dziś rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.
26.11.2020

Kadłub patrolowca dla Straży Granicznej oficjalnie zwodowany

Prace nad wielozadaniowym pełnomorskim statkiem patrolowym dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej są na półmetku. Częściowo wyposażony kadłub wybudowany przez NavireTech został właśnie zwodowany.
30.06.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.