Liczne nieprawidłowości stwierdzili na skontrolowanej na Zatoce Gdańskiej łodzi rybackiej z Sopotu funkcjonariusze grupy kontrolnej z jednostki pływającej SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Nakazali szyprowi natychmiastowy powrót do przystani w Sopocie.
Na łodzi znajdowało się trzech rybaków. Mundurowi stwierdzili brak licencji połowowej, przeszkoleń w zakresie p.poż i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pasów ratunkowych wymaganych kartą bezpieczeństwa i świadectw STCW. Na łodzi znajdowały się przeterminowane środki pirotechniczne. Komendant Kaszubskiego Dywizjonu SG wystąpi do Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami