19 lutego w ośrodku konferencyjno-szkoleniowym Straży Granicznej Magnolia w Sopocie odbyło się spotkanie przedstawicieli MOSG z Centrum Operacji Morskich.
Głównym celem spotkania w którym udział wzięli Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradm. SG Andrzej Prokopski oraz Zastępca Dowódcy Centrum Operacji Morskich – Dowódcy Komponentu Morskiego kontradm. Wojciech Sowa było podsumowanie i ocena współpracy obu służb zrealizowaną w ubiegłym roku.
W trakcie spotkania podpisano również "Ocenę Realizacji Planu Współdziałania Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Dowódcy Centrum Operacji Morskich-Dowódcy Komponentu Morskiego w zakresie ochrony granicy państwowej na morzu".
Podsumowanie dotyczyło działań realizowanych na polskich obszarach morskich m.in. w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej i energetycznej, zabezpieczenia akwenów morskich oraz wymiany informacji celem realizacji zadań ustawowych, jak również przeprowadzonych ćwiczeń i szkoleń. Ponadto omówiono zakres współpracy służb planowany na rok 2025.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami