Operujący na wodzie funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej zatrzymali nietrzeźwego kierownika jednostki sportowo-rekreacyjnej, który 1 czerwca, na torze wodnym świnoujskiego portu, zagrażał bezpieczeństwu żeglugi. Mundurowi uniemożliwili zatrzymanemu 60-latkowi dalsze pływanie.
Strażnicy graniczni patrolujący jednostką SG-112 wody Portu Świnoujście zauważyli na torze wodnym łódkę motorową wykonującą podejrzane manewry. Ponieważ utrudniała ona w znacznym stopniu ruch, nakazali sternikowi wpłynięcie do basenu północnego w celu przeprowadzenia kontroli. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu, a alkomat wykazał blisko 1,8 promila w wydychanym powietrzu.
Funkcjonariusze wezwali do portu policjantów, a po wykonaniu dokumentacji procesowej przekazała im 60-latka. Zgodnie z przyjętymi procedurami, dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Komenda Miejska Policji w Świnoujściu.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty