• <
Baltexpo2023_duży

Morski Oddział Straży Granicznej w akcji. Dwie jednostki ukarane

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Morski Oddział Straży Granicznej w akcji. Dwie jednostki ukarane

Partnerzy portalu

straż graniczna
Fot. MOSG

W niedzielę funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali dwie jednostki pływające – jedną na Zatoce Gdańskiej, drugą na Zalewie Wiślanym.

Jak poinformował MOSG, funkcjonariusze Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej podczas niedzielnego patrolu przy pomocy łodzi SG-215 na wodach Zatoki Gdańskiej skontrolowali jacht. Okazało się, że jego kapitan nie posiada odpowiednich uprawnień, na pokładzie nie było także określonych prawnie środków bezpieczeństwa, a wymagane środki pirotechniczne były przeterminowane. Mundurowi skierowali do Urzędu Morskiego w Gdyni wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego w tej sprawie.

Podobnie zakończyła się kontrola łodzi rybackiej na Zalewie Wiślanym. Tutaj również na jaw wyszedł brak odpowiednich zezwoleń – tym razem na połów ryb – oraz przeterminowane środki pirotechniczne, a dodatkowo ujawniono, że jednostka nie posiadała wymaganego przeglądu technicznego.

Jak zapewnia Straż Graniczna, na Zalewie Wiślanym i Zatoce Gdańskiej od czasu ataku Rosji na Ukrainę prowadzone są wzmożone patrole, szczególnie w okolicy portów.


Dziękujemy za wysłane grafiki.