Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod koniec marca uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu dedykowanym dla zespołów obserwacyjno-strzeleckich WZD z całej Polski.
Warsztaty były kontynuacją wyzwania podjętego w ubiegłych latach w zakresie szkoleniowo-standaryzacyjnym zgodnie z długofalowym planem rozwoju zespołów snajperskich Straży Granicznej. Zajęcia opierały się na ćwiczeniach z zakresu strzelectwa długodystansowego w tym precyzyjności, celności i skupienia, pomiaru odległości czy zastosowania urządzeń optoelektronicznych wykorzystywanych w strzelectwie.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami