• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

MOSG zachęca do służby. Na chętnych czeka 110 miejsc

07.02.2024 15:29 Źródło: MOSG
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu MOSG zachęca do służby. Na chętnych czeka 110 miejsc

Partnerzy portalu

Fot. MOSG

Ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie i przyszłymi absolwentami Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu spotkali się funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi promowali służbę, zachęcając do wstępowania w ich szeregi.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Kołobrzegu i Pomorskiego Dywizjonu SG w Świnoujściu mówili o zadaniach Straży Granicznej, przedstawili strukturę organizacyjną Morskiego Oddziału Straży Granicznej, szczegółowo odpowiadali uczniom i studentom na pytania dotyczące rekrutacji. Funkcjonariusze zachęcali do wyboru tej drogi zawodowej. Podczas spotkania w Kołobrzegu nie zabrakło pytań o służbę na jednostkach pływających Straży Granicznej.

Na kandydatów do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku czeka 110 miejsc, rekrutacja już trwa. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej. Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

Szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji, wymogów i procedury znajdują się na stronie MOSG.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.