• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Tragiczny finał poszukiwań żołnierza sił specjalnych. Służby odnalazły ciało

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tragiczny finał poszukiwań żołnierza sił specjalnych. Służby odnalazły ciało

Partnerzy portalu

Fot. JW GROM (zdjęcie poglądowe)

Zakończyły się trwające od 24 kwietnia poszukiwania operatora Jednostki Wojskowej GROM, który zaginął w trakcie ćwiczeń nurkowych w Morzu Bałtyckim. Służby wyłowiły z wody ciało żołnierza.

W poszukiwania były zaangażowane okręty i śmigłowce polskiej Marynarki Wojennej oraz jednostki nawodne innych formacji morskich. Wzięli w niej udział żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej, Państwowe Straży Pożarnej i Policji, a także ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Koordynatorem działań był MRCK Gdynia.

Do wypadku doszło nieopodal wejścia do Portu Gdańsk i plaży na Westerplatte. Ok. godz. 13.00 24 kwietnia uczestnicy ćwiczeń zauważyli, że jeden z nich nie wypłynął na powierzchnię, w związku z tym przerwano dotychczasowe działania i rozpoczęto poszukiwania.

W akcje poszukiwawczą zaangażował się również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Jacek Siewiera. Po konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą udał się do jednostki wojsk specjalnych na Westerplatte, w której doszło do wypadku i gdzie trwały poszukiwania zaginionego nurka. Jak podkreślił, "okoliczności wskazują zdecydowanie na wypadek." Wskazał także, że będą także badane przez właściwe organy. 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.