• <

Akcje poszukiwawcze z udziałem jednostki nawodnej Morskiego Oddziału SG

10.07.2023 13:42 Źródło: MOSG
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Akcje poszukiwawcze z udziałem jednostki nawodnej Morskiego Oddziału SG

Partnerzy portalu

straż graniczna
MOSG

Łódź interwencyjno - pościgowa SG-215 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w miniony weekend dwukrotnie uczestniczyła w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.

Jednostka MOSG wspólnie działała wraz z Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa, nieopodal wybrzeża, w ramach akcji SAR (search and rescue). W rejonie Helu poszukiwano zaginionego windsurfera, z kolei przy sopockim molo mężczyzny, który wpadł do wody. Niestety, żadnej z tych osób nie udało się odnaleźć.

Sezon wakacyjny sprzyja ruchowi turystycznemu nad Bałtykiem i aktywnościom związanym z żeglugą oraz pływaniem. Służby mundurowe i ratunkowe regularnie donoszą o wypadkach, które z powodu braku rozwagi bądź niewiedzy skończyły się tragedią. Tylko w ten weekend, jak donosi Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, utonęło 13 osób, a od 1 kwietnia odnotowano blisko 126 utonięć.

Z racji na to, że sezon urlopowy, w tym związany z końcem roku szkolnego i akademickiego dopiero się rozkręca, tym bardziej jest podnoszony temat bezpieczeństwa nad wodą. Władze i służby regularnie wskazują, jak zapewnić sobie właściwy wypoczynek oraz odnośnie reagowania na zagrożenia. Z przykładowymi wytycznymi można zapoznać się TUTAJ.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.