• <
Baltexpo2023_duży

Motorówka wpłynęła do zakazanej strefy. Interweniował MOSG

05.06.2023 12:22 Źródło: MOSG
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Motorówka wpłynęła do zakazanej strefy. Interweniował MOSG

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Załoga jednostki pływającej SG-070 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej interweniowała wobec łodzi motorowej, która w Świnoujściu wpłynęła w strefę objętą zakazem przebywania.

Strażnicy graniczni zatrzymali i skontrolowali jednostkę. Będący obywatelem Niemiec sternik motorówki został ukarany mandatem za naruszenie przestrzeni niedostępnej do powszechnego użytku.

Na obszarze morskim nieopodal Portu Świnoujście funkcjonuje szereg obszarów, których dostęp jest zablokowany dla jednostek cywilnych. Dotyczy to również bezwzględnego zakazu przebywania w nich. Dotyczy to Portu Wojennego Świnoujście, a od 13 kwietnia br. również w odległości do 200 metrów wokół tamtejszego terminalu LNG, co z kolei było przedmiotem wielu kontrowersji. Jej wydzielenie spowodowało utrudnienia dla mieszkańców i turystów, wymuszając poszukiwanie alternatywnych dróg dojazdowych, niemniej działania władz były tłumaczone "zachowaniem bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej".

Dziękujemy za wysłane grafiki.