Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej wykryli liczne nieprawidłowości na jachcie pływającym pod polską banderą. Jednostkę, którą skontrolowano w trakcie poruszania się na wodach Bałtyku, zawrócono do portu w Łebie.
Kontrolę zrealizował patrolowiec SG-301 Gen. Józef Haller, od października 2023 najnowszy i zarazem największy nabytek MOSG. W wyniku jej stwierdzono m.in. przeterminowane środki pirotechniczne, brak świadectwa STCW (Standards of Training, Certification and Watchkeeping), oryginału karty bezpieczeństwa, ponadto na pokładzie znajdowała się niewystarczająca liczba załogi.
Jacht został skierowany z powrotem do portu w Łebie, a jego kierujący został ukarany mandatem karnym.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty