• <

MOSG zachęca do wstąpienia w swoje szeregi

gm

20.09.2023 16:42 Źródło: MOSG

Partnerzy portalu

MOSG

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą kolejne działania związane z promocją i naborem do swojej formacji. W ten sposób chcą zwiększyć nabór do placówek znajdujących się na terenie województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.

W Gryficach i Kołobrzegu strażnicy graniczni z Placówki SG w Świnoujściu i Pomorskiego Dywizjonu SG prezentowali sprzęt służbowy, udzielali informacji o naborze oraz mówili o specyfice służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Okazją do tego były miejscowe festyny. Ponadto w Kołobrzegu zwiedzający mieli dodatkowo możliwość zobaczenia jednostki pływającej SG-216.

Z kolei we Władysławowie strażnicy graniczni z tamtejszej placówki promowali formację podczas obchodów 150-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej i 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Obecni byli także w Łebie, gdzie odbywała się kampania społeczna pt. „Akademia Ratownicza „Renegade/Sarex-23” oraz na targach pracy w Wejherowie. W ich trakcie prowadzili rozmowy z kandydatami do służby w Straży Granicznej, a także prezentowali sprzęt używany przez nich w trakcie pełnionej służby.

Dziękujemy za wysłane grafiki.