• <

Wynik wyszukiwania - "SAR" - Wiadomości

Tragiczne skutki sztormów na Morzu Czarnym i Śródziemnym. Fale rzucały statkami jak zabawkami

Służby greckie, rosyjskie włoskie, tureckie, i innych państw donoszą o ogromnych problemach z żeglugą w związku z najsilniejszymi od lat burzami na akwenach morskich. Służby SAR musiały wielokrotnie interweniować, aby pomóc statkom i ich załogom, którym groziło nawet zatopienie z powodu wysokich fal. W związku z tym wiele jednostek zawróciło do portów, bądź w ogóle opóźniały ich opuszczenie, do czasu poprawy pogody.
28.11.2023

Od stycznia do Hiszpanii przybyło ponad 50 tys. nielegalnych imigrantów, głównie morzem

Od 1 stycznia do 26 listopada br. przybyło do Hiszpanii ponad 50 tys. nielegalnych imigrantów - wynika z opublikowanych w poniedziałek danych hiszpańskiego MSW. Według danych resortu liczba ta jest o ponad 60 proc. większa w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r.
27.11.2023

Zatonął statek towarowy z 14 osobami na pokładzie, trwa akcja ratunkowa

Statek towarowy pod banderą Komorów zatonął w niedzielę rano u wybrzeży Grecji - powiadomiła agencja AFP. Trwa akcja ratunkowa, uratowano pierwszą osobę. W skład 14-osobowej załogi wchodzili obywatele Egiptu, Indii i Syrii.
26.11.2023

Niebezpieczeństwo na jachcie nabierającym wody. Z pomocą wysłano jednostkę SAR i śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na jachcie znajdującym się na Jeziorze Bukowo doszło do wypadku i jednostka zaczęła szybko nabierać wody. Do pomocy zadysponowano Brzegową Stację Ratownictwa Morskiego Darłowo (BSR Darłowo), zespół strażaków ze Szczecina oraz śmigłowiec z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, wchodzącej w skład Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
25.11.2023

Straż Wybrzeża USA ma problem z brakami kadrowymi

Zbyt mała liczba chętnych i kwestia rozbudowy formacji okazują się wyzwaniem dla największej straży wybrzeża na świecie. Potencjalnie może to oznaczać redukcję baz, a także wycofanie jednostek nawodnych ze służby.
02.11.2023

Zderzenie statków na Morzu Północnym. Perspektywa niemieckiej służby SAR, realizującej akcję ratunkową

Pięć śmigłowców służby SAR było zaangażowanych do akcji ratunkowej po zderzeniu się na Morzu Północnym dwóch statków, masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity. Perspektywa sił i środków zaangażowanych do ratowania zagrożonych załóg pokazuje, jak ważna i niebezpieczna jest ich misja.
26.10.2023

Akcja ratunkowa na jachcie. Z pomocą przybył śmigłowiec Marynarki Wojennej

Załoga dyżurna SAR z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przeprowadziła trzydziestą drugą w tym roku akcję ratowniczą.
16.10.2023

Groźny wypadek na ORP Lech. Marynarzy zabrał śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na polskim okręcie ratowniczym typu Piast doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiało dwóch członków załogi. Na pomoc wezwano śmigłowiec ratunkowy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, należący do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
15.09.2023

Na Zatoce Gdańskiej zatonął jacht. Uratowano siedmioosobową załogę

W czwartek w godzinach popołudniowych służby SAR brały udział w akcji ratunkowej w związku z zatonięciem jachtu na Zatoce Gdańskiej w okolicy ujścia Wisły. Służbom udało się uratować siedem osób.
14.09.2023

Dryfujące ciało w Stegnie. Nie żyje 60-letni mężczyzna

Mimo kończącego się sezonu kąpielowego, nie maleje liczba ofiar utonięć nad polskim morzem. Wczoraj w Stegnie zauważono w morzu dryfujące ciało mężczyzny. Pomimo szybko udzielonej pomocy nie udało się uratować 60-latka.
13.09.2023

Media: problemy tajemniczego statku na Morzu Czarnym

Rumuńskie media donoszą, że frachtowiec Amanos nadał sygnał SOS na Morzu Czarnym. Kiedy jednak na miescu zjawiły się holowniki, kapitan odmówił przyjęcia pomocy.
28.08.2023

Jest raport po wypadku statku ratowniczego, w którym rannych zostało trzech mężczyzn

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowała raport z wypadku statku ratowniczego Wiatr, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Po uderzeniu jednostki w falochron portu wojennego Hel rannych zostało trzech ratowników. Jeden z członków załogi był pijany.
20.07.2023

Błyskawiczna akcja ratunkowa na promie z udziałem śmigłowca Marynarki Wojennej

18 lipca między 10.15 a 12.30 załoga dyżurna SAR z darłowskiej grupy lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej została zadysponowana do akcji ratowniczej na Bałtyku. Specjaliści w zakresie ratownictwa morskiego ewakuowali pasażera z promu Mein Schiff 6, którego należało przetransportować do szpitala.
19.07.2023

Akcje poszukiwawcze z udziałem jednostki nawodnej Morskiego Oddziału SG

Łódź interwencyjno - pościgowa SG-215 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w miniony weekend dwukrotnie uczestniczyła w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.
10.07.2023

Śmigłowiec Marynarki Wojennej ewakuował chorego z promu Steny

Wczoraj doszło do kolejnej w przeciągu kilku dni ewakuacji z promu. Załoga śmigłowca W-3WARM podjęła chorego z promu Stena Estelle, znajdującego się ok. 29 mil morskich od Władysławowa. Pasażer, który skarżył się na problemy z oddychaniem został przetransportowany do szpitala w Gdańsku-Zaspie. Lotnikom SAR asystował statek Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Bryza z Władysławowa.
06.07.2023

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa dumna z pierwszej w historii kobiety oficer

W Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa zaszły pewne zmiany. Na statku ratowniczym Sztorm służbę będzie pełnić pierwsza kobieta oficer Paulina Wawrzyniak.
05.07.2023

Kolejna akcja na promie Steny. Wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

W godz. 14.30-15.50 załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego zrealizowała kolejną akcję ratowniczą. Do szpitala znajdującego się w dzielnicy Gdańska, Zaspie, ewakuowano pasażera promu Stena Estelle z podejrzeniem zawału serca.
30.06.2023

Dramatyczna akcja ratunkowa na Bałtyku. Matka z dzieckiem z Polski za burtą promu Stena Line

Matka i dziecko za burtą promu Sten Line na otwartych wodach Bałtyku. Informacje jako pierwsze podało szwedzkie radio publiczne. Wypadek wydarzył się na mniej więcej w połowie trasy z Karlskrony do Gdyni. Trwa akcja ratownicza.
29.06.2023

VIII Forum Bezpieczeństwa Morskiego: Inwestycje i programy modernizacyjne Sił Morskich RP

Podczas ostatniego panelu konferencji poruszono zagadnienia związane z rozwojem innych służb oraz instytucji morskich. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się nowa ustawa o bezpieczeństwie morskim i konsekwencje zmian dla formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo morskie, a także programy modernizacyjne Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Służby SAR oraz Urzędów Morskich.
16.06.2023

Marynarze z ORP Ślązak wymagali hospitalizacji. Ewakuował ich śmigłowiec Marynarki Wojennej

Załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach została wysłana na Bałtyk do polskiej korwety patrolowej uczestniczącej w międzynarodowym ćwiczeniu morskim Baltops 23. Okazało się, że była wymagana prawdziwa interwencja medyczna.
12.06.2023

O krok od tragedii na Zatoce Gdańskiej. Osoba na dmuchanej zabawce zaczęła oddalać się od lądu

W środę, 7 czerwca służby w Helu dostały informację o osobie oddalającej się od brzegu na Małej Plaży. Znajdowała się ona na dmuchanej zabawce, którą wiatr znosił w przeciwnym kierunku, przez co nie mogła samodzielnie wrócić.
07.06.2023

Włochy. Prawie 1500 migrantów uratowała w ostatnich godzinach Straż Przybrzeżna

Prawie 1500 migrantów zabrała z dryfujących łodzi i kutrów na Morzu Jońskim w ostatnich godzinach włoska Straż Przybrzeżna - podała agencja Ansa za dowództwem tej formacji. Odnotowano, że dobre warunki na morzu powodują zwiększenie ruchu migracyjnego w kierunku Włoch.
07.06.2023

Rekord: najbardziej na północ wysunięta lotnicza ewakuacja pacjenta ze statku

Norweski medyczny śmigłowiec ewakuacyjny podjął chorego członka załogi z rosyjskiego statku badawczego Severniy Polus w pobliżu bieguna północnego. Nigdy wcześniej nie przeprowadzono ewakuacji medycznej tak daleko na północ.
07.06.2023

Zachodniopomorskie. Statek wycieczkowy, który ugrzązł na mieliźnie, odzyskał sterowność; wcześniej ewakuowano pasażerów

Victoria I odzyskała pływalność i sterowność - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Statek wycieczkowy ugrzązł na mieliźnie na Zalewie Kamieńskim (Zachodniopomorskie); konieczna była ewakuacja pasażerów.
05.06.2023

Zderzenie statków towarowych u wybrzeży greckiej wyspy

Dwa statki towarowe zderzyły się w piątek U wybrzeży greckiej wyspy Chios niedaleko granicy z Turcją, doszło do zderzenia między dwoma statkami towarowymi. Na ratunek załogom obu jednostek wysłano morskie i powietrzne jednostki poszukiwawczo-ratownicze.
05.06.2023

Na Zatoce Gdańskiej zatonął jacht Tjorven. Uratowano czteroosobową załogę

W piątek rano służby SAR brały udział w poszukiwaniu załogi jachtu Tjorven, który zatonął na Zatoce Gdańskiej w okolicy ujścia Wisły. Służbom udało się uratować cztery osoby.
02.06.2023

Potrzebna pomoc na wycieczkowcu. Wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na pokładzie MS Hamburg nieopodal Kołobrzegu źle się poczuł jeden z pasażerów, który wymagał interwencji medycznej. Z pomocą przybył śmigłowiec Mi-14PŁ/R z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Pacjenta przekazano załodze karetki pogotowia na terenie CSSP w Koszalinie.
19.05.2023

Straż Wybrzeża USA rozszerza obecność na Pacyfiku

US Coast Guard zwiększa swoją rolę w utrzymywaniu bezpieczeństwa na Oceanie Indyjskim oraz Spokojnym. W ten sposób ta formacja rozszerza swoje kompetencje, w wielu miejscach wyręczając US Navy. Z racji na większe kompetencje, można oczekiwać wzmocnienia jej potencjału oraz wzrostu nakładów finansowych.
28.02.2023

Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

Dziś nad ranem załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach zadysponowana została do przeprowadzenia ewakuacji medycznej reanimowanego mężczyzny z promu Stena Spirit.
26.02.2023

Akt oskarżenia przeciwko kapitanowi, który motorówką SAR uderzył w falochron na Helu

Prokuratura Rejonowa w Pucku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu kapitanowi, który w lipcu ub.r. w Helu (woj. pomorskie) prowadząc motorówkę ratowniczą spowodował wypadek. W wyniku uderzenia jednostki w falochron poszkodowane zostały trzy osoby.
20.02.2023

Kapitan masowca uratowany u wybrzeży Luizjany [WIDEO]

Straż Przybrzeżna USA przeprowadziła ewakuację kapitana masowca pływającego pod panamską banderą nieopodal Southwest Pass w Luizjanie.
08.02.2023

Ranny marynarz przetransportowany przez ratowników SAR

Ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) przetransportowali rannego marynarza ze statku na brzeg - poinformował w niedzielę rzecznik SAR Rafał Goeck.
05.02.2023

Żaryn: Działania Hiszpanów na Bałtyku nie mają związku z zagrożeniami dla bezpieczeństwa Polski

Działania obywateli Hiszpanii, uratowanych na Morzu Bałtyckim, nie mają związku z zagrożeniami dla bezpieczeństwa RP, ani nie rodziły zagrożeń dla infrastruktury krytycznej - napisał na Twitterze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
19.01.2023

Nocna akcja ratownicza w Gdańsku – załoga nie miała uprawnień ani zgody na nurkowanie

W nocy z soboty na niedzielę ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR uratowali trzech nurków z Hiszpanii, których jednostka straciła sterowność 3 mile na północ od Górek Zachodnich. Funkcjonariusze policji ustalili, że załoga motorówki nie miała uprawnień do prowadzenia tej jednostki oraz nie uzyskała zgody na nurkowanie - poinformowała policja.
15.01.2023

Nurkowie z Hiszpanii ocaleni przez gdańskich ratowników

Trzech nurków z Hiszpanii uratowali ratownicy MSPiR w nocy soboty na niedzielę w rejonie Górek Zachodnich. Motorówka nurków miała awarię i nie mogli wrócić na brzeg.
15.01.2023

Gintaras Žagunis będzie patrolował granicę morską Litwy

Estońska stocznia Baltic Workboats dostarczyła litewskiej Państwowej Straży Granicznej statek patrolowy Gintaras Žagunis.
09.01.2023

Wyciek oleju w basenie portowym w Świnoujściu. Akcja w toku

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa neutralizuje rozlew, do którego doszło wczoraj w Świnoujściu.
22.12.2022

Zaginiony statek towarowy jest już bezpieczny

Transportowiec Mutia Ladjoni 7, którego poszukiwały służby SAR Indonezji i Nowej Gwinei, odnalazł się dryfujący na morzu.
18.11.2022

Morskie szkolenie Kaszuba

Załoga korwety ZOP (zwalczania okrętów podwodnych) ORP Kaszub brała udział w szkoleniu poświęconemu ewakuacji rannych osób z pokładu jednostki.
16.11.2022

Indonezyjski statek towarowy znika u wybrzeży Nowej Gwinei

Trwają poszukiwania statku dostawczego Mutia Ladjoni 7, z którym kontakt urwał się 11 listopada. W akcji biorą udział gwinejskie oraz indonezyjskie służby SAR.
15.11.2022

Włoski rząd kwestionuje prawo morza - Meloni chce się pozbyć migrantów

Jak podaje Reuters włoski premier Giorgia Meloni, rozprawia się łodziami ratunkowymi organizacji pozarządowych pływającymi po Morzu Śródziemnym, oskarżając je i mianując taksówkami dla migrantów.
11.11.2022

Ratownik WOPR: na łodzi czy kajaku bez kamizelki ratunkowej ani rusz!

Podstawowym zabezpieczeniem na łodzi czy kajaku jest kamizelka ratunkowa i to bez względu na wiek czy umiejętności pływackie - podkreśla Piotr Lisocki z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR). Jak dodaje, w razie zagrożenia należy pamiętać o numerach alarmowych: 112 oraz 601 100 100.
25.06.2022

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa ma 20 lat. Już dziś przygotowuje się na kolejne wyzwania [WIDEO, ZDJĘCIA]

Obchody jubileuszu 20-lecia istnienia Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa odbyły się w Gdyni 13 czerwca. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych pracowników i osób, które wniosły szczególny wkład w funkcjonowanie i rozwój SAR - medale "Zasłużony Pracownik Morza" oraz "Zasłużony dla Służby SAR".
14.06.2022

Kontenery za burtą! [WIDEO]

26 maja we wczesnych godzinach porannych, indonezyjski holownik ciągnący barkę kontenerową natrafił niespodziewanie silne fale, co w konsekwencji spowodowało jej wywrócenie i utratę części ładunku. Indonezyjska marynarka wojenna i inne agencje rządowe zareagowały, zapewniając bezpieczeństwo 10 członkom załogi obsługującym holownik, ale poinformowano, że część kontenerów zostały zmiecione, a innym grozi zmycie z barki.
28.05.2022

[AKTUALIZACJA] Dwie osoby z załogi jachtu nie żyją. Zawieszono poszukiwania

W sobotę rano wznowiono poszukiwania zaginionego członka załogi jachtu regatowego Delphia 24, który przewrócił się w piątek na wysokości centrum Gdyni, około 400 metrów od brzegu. Dwie osoby, z czteroosobowej załogi, nie żyją - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.
09.04.2022

Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch

Premier Turyngii Bodo Ramelow opowiada się za odebraniem jachtów rosyjskim oligarchom i wykorzystaniem ich w akcjach ratowniczych na morzu. "Tak, lubię to mówić: opowiadam się za konfiskatą oligarchom luksusowych jachtów i przekazaniem ich Sea-Watch" - stwierdził w rozmowie z portalem tygodnika "Zeit".
09.03.2022

SAR – na ratunek załodze „Yachtingu”

Wciąż trwa akcja ratownicza Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. W środę, 23 lutego inspektorzy w Morskim Ratowniczym Centrum Koordynacyjnym w Gdyni odebrali wezwanie o pomoc nadane z pokładu jachtu „Yachting”. Jednostka znajdowała się w okolicach wyspy Olandia. Uratowany z wody skipper trafił do szpitala w szwedzkiej Karlskronie. Jednostka z resztą załogi jest w tej chwili holowana w stronę Gdańska.
24.02.2022

Bałtyk: kapitan wypadł z jachtu

Kapitan jachtu Yachting wypadł za burtę podczas rejsu z Władysławowa do Szwecji na środku morza. Jego stan jest ciężki.
23.02.2022

SAR dostanie podwyżki. Dużo szczegółów do dopracowania

Średnio po 1 tys. zł netto podwyżki mają otrzymać pracownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (Służby SAR od angielskiego Search And Rescue). Plan realizacji podwyżek został wpisany do budżetu kraju, jednak pozostaje wiele pytań dotyczących warunków wypłat.
13.10.2021

Gróbarczyk: proponujemy modernizację Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa

Proponowana modernizacja Morskiej Służby Ratownictwa i Poszukiwania opiera się na inwestycjach w sprzęt i poprawie warunków pracy – poinformował w środę wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
23.06.2021

Zawieszono poszukiwania rybaka z duńskiego kutra, który dryfował na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego

Poszukiwania rybaka z duńskiego kutra, który dryfował na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego, zostały zawieszone. Decyzja o tym, czy akcja będzie dalej prowadzona, podjęta zostanie w najbliższym czasie, po konsultacjach m. in. z Ministerstwem Spraw Zagranicznych – powiedział dyrektor służby SAR Sebastian Kluska.
20.05.2021

Projekt rozporządzenia dot. kwalifikacji członków załóg statków morskich w konsultacjach

Projekt rozporządzenia umożliwiający podnoszenie kwalifikacji pracowników Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR trafił do konsultacji publicznych - wynika z informacji zamieszczonych w środę na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
08.04.2021

Ewakuacja z platformy Lotos Petrobaltic

Wczoraj, około 21.30 dyspozytor platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic poinformował MRCK w Gdyni, że jeden z pracowników przeszedł zawał i wymaga transportu do szpitala. Diagnoza potwierdzona była przez przebywającego na platformie lekarza.
03.03.2021

Nowy rok intensywnie rozpoczęty przez ratownictwo morskie

Nowy Rok 2021 intensywnie rozpoczął się dla Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR.
02.01.2021

SAR nie zostanie włączony w struktury Urzędu Morskiego w Gdyni

Wbrew zapowiedziom, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa nie zostanie włączona w struktury urzędów morskich. Idea ta była forsowana przez nieistniejące już Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Wbrew protestom samych ratowników, powstał nawet projekt noweli ustawy o bezpieczeństwie morskim w tej sprawie.
16.12.2020

Akcje Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa

Jak poinformowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w czwartek, 15 października ratownicy Służby SAR interweniowali w dwóch zdarzeniach. Pierwsze miało miejsce w rejonie Kołobrzegu gdzie przed godziną 1700 pomocy potrzebował kitesurfer. Do akcji skierowana została Brzegowa Stacja Ratownicza z Kołobrzegu, której ratownicy po przybyciu na miejsce podjęli poszkodowanego na pokład lodzi, a następnie przetransportowali do kołobrzeskiego portu. Kitesurfer nie wymagał dalszej pomocy medycznej.
16.10.2020

ZODIAK II w nocnej akcji ratunkowej na Zatoce Gdańskiej

Dzisiejszej nocy (o godz. 00:40) tonący jacht żaglowy nadał przez radio sygnał wezwania pomocy „Mayday”.
29.07.2020

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR

ratownictwo morskie,poszukiwania morskie,ratowanie życia ludzkiego na morzu,poszukiwanie rozbitków,podejmowanie rozbitków z wody,udzielanie rozbitkom pomocy medycznej,transport poszkodowanych rozbitków na ląd,gaszenie pożarów na statkach,holowanie ratownicze,zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń środowiska morskiego,usuwanie z powierzchni morza rozlewów ropy,usuwanie z powierzchni morza produktów ropopochodnych,usuwanie z powierzchni morza niebezpiecznych substancji chemicznych,usuwanie z powierzchni morza HNS,awaryjne wyładowywanie olejów ze zbiornikowców,awaryjne wylewanie HNS ze zbiornikowców,poszukiwanie zagubionych substancji w opakowaniach na morzu,poszukiwanie zagubionych towarów niebezpiecznych w opakowaniach na morzu,zapobieganie przedostawaniu się olejów i HNS do środowiska naturalnego,morski statek ratowniczy typu SAR-3000,morski statek ratowniczy typu SAR-1500,morski wielozadaniowy statek ratowniczy,morski statek ratowniczy do zwalczania zanieczyszczeń olejowych,SAR,MSPiR

Rombex Sp. z o.o.

ODLEWNIA METALI NIEŻELAZNYCH
tuleje odśrodkowe,brązy,mosiądze,stopy aluminium i cynku,anody cynkowe,odlewy precyzyjne,wylewanie panewek łożyskowych,spawalnictwo metali nieżelaznych,odlewy w masach formierskich,analizy składu chemicznego,balasty,kile ołowiane,rzeźby z brązu,odlewy kokilowe,stop łożyskowy,pomniki z brązu,prace ślusarsko-spawalnicze,badania spektrometrem NITON XLt,odlewy ze stopu miedzi,produkcja tuneli metodą odśrodkową,pomniki,odlewanie pomników,tablice pamiątkowe,dzwony,odlewy z mosiądzu,odlewy z brązu,odlewy z cunku,tuleje z brązu,odlewy artystyczne,analizy składu chemicznego spektrometrem rentgenowskim,prace ślusarskie,prace spawalnicze,wylewanie panewek łożysk ślizgowych stopem łożyskowym,odlewnia metali nieżelaznych,panewki regeneracja,odlewy kształtowe,spawalnictwo metali nieżelaznych metodą TIG,dzwony okrętowe

Alphatron Marine Poland Sp. z o.o.

alphatron marine,alphabridge,jrc,japan radio company,sailor,jotron,tron,yokogawa,wempe,intellian,inmarsat,autopilot,gmdss,gps,dgps,fleet broadband,fbb,żyrokompas,nawigacja,elektronawigacja,radionawigacja,ecdis,navtex,radar,skaner,gyro,vdr,svdr,ais,echosonda,sonar,log,telefon satelitarny,łączność satelitarna,elektronika morska,łączność morska,radiokomunikacja,dsc,epirb,radiopława,sart,public addresser,rozgłośnia,PAGA,wiatromierz,antena,przeglądy radiowe,apt,coc,mf/hf,vhf,uhf,radio,mostek zintegrowany,bateria,baterie,zwalniak,hru,zegar

Navy-San Sp. z o.o.

MORSKIE SYSTEMY SANITARNE l CHŁODNICZE l WENTYLACYJNE
blachowanie,cięcie,palenie otworów,fundamenty)MORSKIE SYSTEMY SANITARNESystemy produkcji wody słodkiej (odsalanie – odwrócone osmozy)Systemy uzdatniania wody (mineralizowanie,zestawy hydroforowe,pompy,pompy próżniowe,pompy tłokowe)Systemy oczyszczania ścieków – automatyczny blok oczyszczania ścieków – „Rekin”Systemy odpowietrzeń zbiorników (filtry,filtry,navy san,lekkie konstrukcje stalowe,uchwyty,montaż elementów konstrukcyjnych,ślusarka okrętowa,konstrukcje stalowe,prace ślusarskie,spawanie,montaż wyposażenia pokładowego,remonty wyposażenie pokładowego,remont wyposażenia pokładowego,prace tokarskie,toczenie kołnierzy,toczenie tulei,toczenie dowolnych elementów tokarskich,prace kadłubowe,morskie systemy HVAC,systemy ściekowe,systemy grawitacyjne,systemy podciśnieniowe,morskie systemy wentylacyjne,morskie systemy grzewcze,systemy aquatherm,rurociągi wentylacyjne,morskie systemy sanitarne,systemy produkcji wody słodkiej,odsalanie,odwrócona osmoza

Zakład Ślusarsko-Hydrauliczny Józef Samson

Remonty jednostek pływających , spawanie AL , kotłownie , konstrukcje
RUROCIĄGI OKRĘTOWE,INSTALACJE OKRĘTOWE,OBRÓBKA MECHANICZNA,SPAWANIE,TOCZENIE,FREZOWANIE,REMONTY STATKÓW,REMONTY OKRĘTÓW,SPAWANIE,KOTŁOWNIE,KOTŁOWNIE OKRĘTOWE,ŚLUSARSTWO,KONSTRUKCJE STALOWE,KONSTRUKCJE ALUMINIOWE,INSTALACJE HYDRAULICZNE,KONSTRUKCJE NIERDZEWNE,KONSTRUKCJE ZE STALI NIERDZEWNEJ

Prąd Engineering Sp. z o.o. Prąd Serwis Elektryczny Ryszard Nowak

Marine & Offshore Engineering
prefabrykacja morska,usługi stoczniowe,usługi ślusarskie,usługi elektryczne,prefabrykacja gotowych konstrukcji,kompleksowa przebudowa jednostek morskich,pomiary termowizyjne,przegląd instalacji elektrycznej na statku,montaż elektrycznego wyposażenia,remonty silników elektrycznych,statku,podłączenia w szafach rozdzielczych na statku,konserwacja przejść kablowych na statku,konserwacja łuków rewizyjnych na statku,przegląd instalacji elektrycznej na statku,pomiary elektryczne instalacji na statku,montaż urządzeń elektrycznych na statku,układanie oraz upinanie kabli na statku,podłączenia urządzeń na statku,pomiar impedencji pętli zwarcia,badanie skuteczności ochrony przeciwpożarowej,pomiar parametrów wyłączników różnicowo-prądowych,pomiar rezystencji uziemienia,pomiar natężenia oświetlenia placu budowy,pomiar natężenia oświetlenia pomieszczeń i stanowisk biurowych,remonty silników elektrycznych,systemy anty-oblodzeniowe,światłowody,odkurzacze centralne,prad,prad service,prad serwis,prąd se

Montex Shipyard Sp. z o.o. Sp.k.

prace kadłubowe• spawanie oraz montaż skomplikowanych elementów konstrukcji stalowych,• montaż systemów instalacji rurowych oraz hydrauliki siłowej na statkach• prace w aluminium w przemyśle stoczniowym• prace elektro - montażowe w przemyśle stoczniowym • prace ślusarskie• budowę konstrukcji offshorowe (również konstrukcji związanych z elektrowniami wiatrowymi)• prace żelbetonowe (również hydro-techniczne)

Komisariat Awaryjny

komisariat awaryjny,komisarz awaryjny,settling agent,szkody w transporcie morskim,

Electro Team Partners Sp. z o.o.

PRACE ŚLUSARSKIE: Prefabrykacja fundamentów pod rozdzielnice Montaż torów kablowych Montaż fundamentów Indywidualne podejścia torów kablowych Szlifowanie PRACE SPAWALNICZE: Przygotowanie powierzchni spawalniczej na podstawie WPS MIG,MAG,TIG PRACE ELEKTRYCZNE: Układanie kabli Montaż urządzeń elektrycznych Podłączanie i uruchamianie urządzeń elektrycznych Naprawa,konserwacja,inspekcja urządzeń elektrycznych Serwis elektryczny na morzu

METALIKA

Konstrukcje dla przemysłu morskiego, okrętowego, offshore
konstrukcje okrętowe,usługi spawalnicze,konstrukcje stoczniowe,konstrukcje dla przemysłu offshore konstrukcje aluminiowe,konstrukcje ze stali nierdzewnej,usługi ślusarskie,automatyka,konstrukcje na statki,bramy,ogrodzenia,kraty stalowe,konstrukcje aluminiowe,automatyka,stala nierdzewna,hale stalowe

Zakłady Techniczne TMX Sp. z o.o.

konserwacja statków,naprawa statków,prace maszynowe,prace stalowe,prace ślusarskie,stocznia

Ośrodek ds. IMO przy PRS S.A.

IMO - Międzynarodowa Organizacja Morska
IMO,ośrodek ds. imo,International Maritime Organization,Międzynarodowa Organizacja Morska,FP,COMSAR,DSC,BLG,Publikacje IMO,Zestawienia półroczne Postanowień IMO,dokumenty IMO,

Bigmar Sp. z o.o

WYKONUJEMY KONSTRUKCJE STALOWE
bloki,sekcje kadłubów,kadłuby,spawanie konstrukcji stalowych,remonty statków,włazy,pokrywy,prace ślusarskie,komory wentylacyjne,drabiny,schody,rampy,prace stoczniowe

Bogdan Wolański Hurtownia i Obróbka Ryb Keja

Hurtownia i Obróbka Ryb
anchois,dorszyk polarny,filet z limandy,filet ze śledzia,filet śledziowy,flądra,frosta,frutti di mare,halibut,homar,ikra,ikra abba,ikra taszy,kabanos z łososia,kalmary,karp,kawior,kawior z bieługi,kawior z jesiotra,krewetka,krewetki,langusta,limanda,lisner,makrela,matjas,małże,mintaj,morszczuk,mule,okoń,owoce morza,ośmiornica,ośmiorniczka,paluszki krabowe,paluszki rybne,paluszki surimi,pasta kawiorowa,pasta tuńczykowa,pasta z ikry,pastella z makreli,pastella z tuńczyka,pstrąg,pstrąg patroszony,rak,ramiona ośmiornicy,rekin,rio mare,rolmops,ryba,sandacz,sardela,sardynki,sałatka krabowa,sałatka rybna,sielawa,sklep rybny,skorupiak,sola,surimi,szczupak,szprot w sosie pomidorowym,szprot wędzony,szprotki,tuńczyk,tuńczyk sashimi,tuńczyk w puszcze,węgorz,węgorz wędzony,łosoś norweski,łosoś polski,łosoś wędzony,łosoś z wysp kurylskich,śledzie w śmietanie,ślimak,ślimak winniczek

Technoinstal Sp. z o.o.

izolacje rurociągów wraz z wszelkiego typu armaturą,izolacje zbiorników,izolacje kotłów,izolacje kanałów i szybów wentylacyjnych,termoizolacja,szyby spalinowe,chłodnie,instalacje klimatyzacyjne,instalacje ciepłownicze,stolarka okrętowa,dostawa i montaż mebli okrętowych,budowa,remonty i wyposażenie kabin oraz pomieszczeń na statkach,prace ślusarsko-blacharskie,prace izolacyjne,prace ogólno budowlane,remonty i rozruch siłowni okrętowych,montaż i demontaż okrętowych urządzeń pokładowych,montaż i demontaż maszyn i urządzeń siłowni okrętowych,remonty maszyn i urządzeń okrętowych,centrowanie układów napędowych,maszyn i urządzeń,prace ślusarsko-spawalnicze

Hydrotest Sp. z o.o.

wykonywanie robót spawalniczych i ślusarskich ze stali kwasoodpornej i aluminium,wykonywanie instalacji mrożących żywność ciekłym CO2,wykonywanie mebli i witryn ze stali nierdzewnej,wykonywanie elementów wyposażenia okrętowego ze stali kwasoodpornej i okrętowej,usługi wycinania laserowego,

MES Sp. z o.o.

okrętowe instalacje elektryczne,remonty,konserwacja,przeglądy maszyn elektrycznych,projektowanie instalacji elektrycznych,projektowanie systemów automatyki,prace ślusarskie i montaż osprzętu elektrycznego,produkcja rozdzielni głównych,dystrybucyjnych,zasilających,sterowniczych,serwis morski

P.P.U.H. STER Sp. z o.o.

Kompleksowe remonty i przebudowy obiektów pływających.
STER,ster,STER sp zoo,remonty dokowe,remonty postojowe,prace specjalistyczne,prace malarskie,prace stolarskie,remonty statków,remonty obiektów pływających,ster,wykonywanie automatycznych instalacji gaszenia pożarów za pomocą zraszania (instalacje sprinklerowe,wykonywanie nowych instalacji: wodnych,paliwowych,olejowych,ogrzewania,hydraulicznych,przeciwpożarowych,instalacje,prace kadłubowo – spawalnicze,prace ślusarskie,prace stolarskie i ciesielskie,prace rurarskie w pełnym zakresie (tzn. remont i wymiana),czyszczenie i malowanie kadłubów statków,czyszczenie i malowanie zbiorników,czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,wykonywanie konstrukcji stalowych (również ze stali nierdzewnej). remonty urządzeń pomocniczych: pomp,chłodnic,podgrzewaczy,skraplaczy,wind,urządzeń pokładowych wszelkiego typu prace izolacyjne urządzeń oraz rurociągów wraz z oblachowaniem

SPAW-MONT Grzegorz Ziemnicki

prace ślusarskie,remonty kadłubowe,remonty spawalnicze

PPUHR ALUMILEX GDYNIA

ślusarka aluminiowa,tramwaje wodne,houseboaty

PROJEKT GAMMA Sp. z.o.o

prace montersko-ślusarskie,prefabrykacja i montaż instalacji wentylacyjnych,prace kadłubowe

MAR-SHIP

remonty statków
kompleksowe remonty urządzeń okrętowych,siłowni okrętowych,remonty silników głównych,turbosprężarki,remonty turbosprężarek,silników pomocniczych,pomp,chłodnic,podgrzewaczy,kotłów,zaworów,turbosprężarek,prace ślusarskie,remonty wind,dźwigów,urządzeń pokładowych,mar-ship,marship,mar ship,bugaj,

TENISTAL Sp. z o.o.

hale przemysłowe,magazyny,garaże,zadaszenia budowlane stałe i ruchome,gięcie stali,spawanie,usługi ślusarskie,kontenery

ŻEGLUGA MAZURSKA Spółka z o.o.

Największy armator na szlaku wielkich jezior.
remonty statków,remonty obiektów pływających,wymiany poszycia,wymiana zewnętrznej i wewnętrznej konserwacji kadłuba,przebudowy kadłuba statku według dostarczonej dokumentacji,obróbka skrawaniem,toczenie ( max.średnica toczenia 1000mm; max.długość toczenia 5000mm ),frezowanie płaszczyzn ( max.2000mm x 2000mm ),szlifowanie płaszczyzn ( max.1000mm x 400mm),szlifowanie wałków ( max.średnica 200mm; max.długość 1000mm ),wykonanie walcowych kół zębatych ( max.średnica 1000mm ; max.moduł 14),prace ślusarsko spawalnicze,cięcie blach ( max.grubość 13mm ; max.długość 3000mm),zwijanie walców i rur z blachy ( max.grubość 12mm; minimalna średnica 150 mm; max.długość 2000mm),prace kowalskie,prace konserwacyjne,piaskowanie i malowanie powierzchni metalowych,remonty oraz konserwacja jachtów i silników do sprzętu pływającego,projekty techniczne,wciągarka kotwiczno – cumiownicza WKC – IV – RA,wciągarka kotwiczno – cumownicza WKC – IR – B 2 łańcuchowa,wciągarka kotwiczno – cumownicza ręczna IA – KK13,wcia

Ruroserw P.P.U.H. inż. Ryszard Szmit

Konstrukcje dla przemysłu stoczniowego i ogólnego
konstrukcje stalowe,budowa kadłubów,remonty statków,usługi dla stoczni,usługi spawalnicze,usługi ślusarskie,rurociągi,prace rurarskie,remonty kadłubów,przemysł stoczniowy,kraty pomostowe,konstrukcje okrętowe,konstrukcje stoczniowe,hydraulika siłowa

FURUNO POLSKA Sp. z o.o.

elektronika jachtowa,radar morski,NAVnet 3D,radiotelefon VHF,echosonda,chartploter GPS,NAVnet vx2,radiostacja MF/HF,sonar,odbiornik GPS,monitor morski,systemy GMDSS,AIS,instrument nawigacyjne,rozgłośnia manewrowa,ECDIS,repetytor danych,motorola,kompas,VSAT Broadband,autopilot,Łączność Inmarsat,Navtex,EPIRB / SART,faksymila pogodowa,wiatromierz,Log Dopplerowski,Echosonda nawigacyjna,Zintergrowany System Nawigacyjny,VDR / S-VDR,nawigacja,radar morski,Charploter GPS,odbiornik GPS,oprogramowanie nawigacyjne,AIS,kompas,autopilot,Navtex,Motorola,systemy GMDSS,GMDSS,łączność satelitarna,Inmarsat,Terminal Inmarsat-C / LRIT,Inmarsat Fleet Broadband,Terminal SSAS,INS Voyager,Systemy VDR / S-VDR,VDRSAR - Poszukiwanie i Ratownictwo,McMurdo,FURUNO

NORDPOLTECH

nordpoltech,remonty statków,prace stolarsko - wyposażeniowe,izolacje ogniowe,izolacje termiczne,izolacje akustyczne,wylewki mineralne,wylewki żywiczne,szalunki,sufity,biały montaż,prace stolarskie,prace ślusarskie,obróbka skrawaniem

P.H.U. Limar Marcin Liszka

osprzęt jachtowy, ślusarka okrętowa
osprzęt jachtowy,ślusarka okrętowa,naprawa masztów,wykonywanie i naprawa osprzętu jachtowego,kosze,relingi,montaż osprzętu pokładowego,maszty i taperowanie masztów,takielunek,wykonywanie drobnej ślusarki okrętowej,obróbka stali nierdzewnej,obróbka skrawaniem,spawanie stali nierdzewnej,aluminium,elementy dla budownictwa (barierki,balustrady itp.)

Baltic Service

spawanie stali nierdzewnej,usługi szkutnicze,stolarskie,ślusarskie,serwisowanie,naprawy silników,przekładni,podstawy pod łodzie,ubezpieczenia,zimowanie,wyciągnięcie lodzi z wody i ewentualny transport,ustawienie łodzi w hali,mycie łodzi,prace konserwacyjne,prace remontowe w/g zlecenia klienta,przyłącze energetyczne,Mallory Marine,części do silników i przekładni,VDO,Wskaźniki i czujniki,Gebo,Luki,okna i iluminatory,Webasto Marine Comfort - Ogrzewanie i klimatyzacja,Sigmar Marine,bojlery,Vetus,silniki,generatory,Dometic,kuchnie,kuchenki,zlewy,ładowarki,sejfy i oświetlenie,toalety i akcesoria

Meotida sp. z o.o.

Ryby z morza Adriatyckiego. Sardynki,Anchois...

POLAM-SERVICE sp.z.o.o.

elektryka, automatyka, stocznia, serwis
polam-service,remonty i przebudowy statków,\"nowe\" budowy statków,remonty maszyn elektrycznych,instalacje elektryczne,systemy automatyki,aparatura pomiarowo - kontrolna,prace ślusarskie,elektryka,automatyka,stocznia,serwis,ramo-rem,ramo - rem

USS Kearsarge zawinął do Portu Gdynia

Około godziny 7.00 w środę 14 września amerykański desantowiec USS Kearsarge przepłynął przy główkach Portu Gdynia by zacumować przy Nabrzeżu Francuskim. Okręt będzie w Gdyni do poniedziałku 19 września.
14.09.2022

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa ma 20 lat. Już dziś przygotowuje się na kolejne wyzwania

Obchody jubileuszu 20-lecia istnienia Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa odbyły się w Gdyni 13 czerwca. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych pracowników i osób, które wniosły szczególny wkład w funkcjonowanie i rozwój SAR - medale "Zasłużony Pracownik Morza" oraz "Zasłużony dla Służby SAR".
14.06.2022

Baltic Offshore Meeting, czyli o przyszłości branży morskiej. Przedsiębiorcy dyskutowali o tym kto, kiedy i jak obsłuży polskie farmy [WIDEO]

Podczas Baltic Offshore Meeting w Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, czołowi przedsiębiorcy regionu zastanawiali się nad tym, jak pogodzić wspólne interesy, jaka rola będzie tzw. local contentu czy jak do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej mają się przepisy prawa. Nie zabrakło zaciętych dyskusji i wymiany doświadczeń. - Jesteśmy w pełni gotowi do rozpoczęcia budowy portu instalacyjnego. Potrzebna jest jednak decyzja, bo już dziś wiemy, że budowa morskich farm na Bałtyku będzie opóźniona - mówił Maciej Krzesiński, dyrektor Portu Gdynia, który jest wskazywany na idealną lokalizację portu instalacyjnego. 
23.06.2021

Terroryści na promie Nova Star. Ćwiczenia antyterrorystyczne i ratownicze pod kryptonimem „KORSARZ-19” w Gdyni

Terroryści na promie Nova Star należącym do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jednostkę z rąk porywaczy odbiły w czwartek siły specjalne JW Formoza oraz BOA. Nikomu nic się nie stało, a cała akcja odbyła się w ramach ćwiczeń antyterrorystycznych „KORSZARZ-19”, które w ramach obchodów Święta Morza 2019 zorganizował Urząd Morski w Gdyni.
28.06.2019

Ratownicy morscy świętowali w Gdyni

Na co dzień ratują ludzkie życie, gotowi nawet poświęcić własne. To ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (Służba SAR). W sobotę w Gdyni obchodzili swoje święto.
27.05.2019

Na Bałtyku będzie bezpieczniej. SAR otrzymał 7 nowoczesnych skuterów ratownictwa morskiego

Bezpieczniej na Morzu Bałtyckim. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) w poniedziałek otrzymała w Gdyni siedem nowych skuterów ratownictwa morskiego. Są szybkie, bardzo sprawne i dopłyną tam, gdzie łódź nie może.
19.11.2018

Katamaran Agat opanowany przez terrorystów

Terroryści opanowali katamaran Agat należący do Żeglugi Gdańskiej. Na pokład wkroczyły siły specjalne JW Formoza oraz BOA, które odbiły jednostkę z rąk porywaczy. Nikomu nic się nie stało, a pasażerowie bezpiecznie wrócili do gdyńskiego portu. Na szczęście, były to tylko ćwiczenia.
27.06.2018

SAR z nowym systemem łączności. Będzie bezpieczniej

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa z nowym systemem łączności. TETRA, czyli bezpieczny standard łączności dla przemysłu i służb państwowych, wykorzystywany szczególnie w sytuacjach krytycznych, umożliwi skuteczniejsze przeprowadzanie akcji poszukiwawczych i ratowniczych na morzu. W Polsce operatorem systemu jest Energa, która we wtorek w Gdyni oficjalnie udostępniła go ratownikom morskim.
19.12.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.