• <
PGZ_baner_2025

Święto Ratownika Morskiego!

Fot.: X / @KluskaSebastian

W dniu 21 maja obchodzimy Święto Ratownika Morskiego. Dziękujemy wszystkim Ratownikom i Ratowniczkom Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa za codzienną służbę, profesjonalizm i gotowość do niesienia pomocy na morzu – niezależnie od warunków. 

Z tej okazji kilka słów do pracowników MSPiR skierował Sebastian Kluska, dyrektor jednostki. 

Z okazji Święta Ratownika Morskiego składam Wam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania za codzienną służbę, odwagę i profesjonalizm.

Każdego dnia jesteście tam, gdzie potrzebna jest pomoc - w warunkach pełnych wyzwań, nieprzewidywalnych i często ekstremalnych. Wasza gotowość do działania, odpowiedzialność i doskonałe przygotowanie są fundamentem bezpieczeństwa na polskich wodach.

Dziękuję za zaangażowanie, wzajemne wsparcie, empatię oraz siłę charakteru, które sprawiają, że razem tworzycie zespół, na którym można polegać w każdej sytuacji. Życzę Wam zdrowia, bezpiecznych powrotów z każdej akcji, satysfakcji z pełnionej służby oraz pomyślności w życiu osobistym”.  

Fot.: SAR / Facebook
JOTUN_2026

Dziękujemy za wysłane grafiki.