• <

Na Zatoce Gdańskiej zatonął jacht. Uratowano siedmioosobową załogę

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Na Zatoce Gdańskiej zatonął jacht. Uratowano siedmioosobową załogę

Partnerzy portalu

Fot. Służba SAR - BSR Świbno

W czwartek w godzinach popołudniowych służby SAR brały udział w akcji ratunkowej w związku z zatonięciem jachtu na Zatoce Gdańskiej w okolicy ujścia Wisły. Służbom udało się uratować siedem osób.

Jak podała w mediach społecznościowych Brzegowa Stacja Ratownicza Świbno, po godz. 17 ratownicy zostali zadysponowani w rejon rezerwatu Mewia Łacha.

"Ze zgłoszenia wynikało, że w wodzie znajdują się cztery osoby w kamizelkach ratunkowych. Do akcji wyruszyła łódź R13, która odnalazła 7 osób. Byli to członkowie załogi 9-metrowego jachtu, który chwilę wcześniej zatonął w rejonie ujścia Wisły" – wskazano w informacji.

Rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) Rafał Goeck przekazał PAP, że trzy osoby miały znaczną hipotermię, a jedna osoba doznała urazu głowy. "Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg" – wyjaśnił.

Jak informuje BSR Świbno, jednostka zatonęła wskutek zalania przez fale, ponieważ na wodzie panowały bardzo trudne warunki pogodowe.

"Do akcji oprócz naszej jednostki zostały zadysponowane liczne zastępy straży pożarnej z Gdańska i powiatu nowodworskiego oraz ZRM" – podano w informacji.

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ jann/

Dziękujemy za wysłane grafiki.