• <
gryfia_70lat

[AKTUALIZACJA] Dwie osoby z załogi jachtu nie żyją. Zawieszono poszukiwania

zk

09.04.2022 12:57
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie [AKTUALIZACJA] Dwie osoby z załogi jachtu nie żyją. Zawieszono poszukiwania

Partnerzy portalu

[AKTUALIZACJA] Dwie osoby z załogi jachtu nie żyją. Zawieszono poszukiwania  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

W sobotę rano wznowiono poszukiwania zaginionego członka załogi jachtu regatowego Delphia 24, który przewrócił się w piątek na wysokości centrum Gdyni, około 400 metrów od brzegu. Dwie osoby, z czteroosobowej załogi, nie żyją - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Jak informuje Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne, w sobotę rano wznowiono poszukiwania zaginionego członka załogi jachtu rejsowego Dephhia 24. W akcji poszukiwawczej biorą udział m.in. samolot Bryza, oraz jednostki ratownicze R20 i Kapitan Poinc.

Do przewrócenia się jachtu doszło w piątek po południu ok. 400 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni. Na pokładzie były cztery osoby. Okoliczności samego wypadku nie są znane. Straż pożarna dostała zgłoszenie o godz. 18. Poszukiwania zaginionych żeglarzy kontynuowały w nocy jednostki ratownicze R20, "Sztorm" oraz "Wiatr", dwa okręty Marynarki Wojennej oraz śmigłowiec W3 Warn z kamerą termowizyjną.

W piątek wieczorem podjęto z wody dwie osoby i przetransportowano do szpitala. Przed północą portal trojmiasto.pl podał informację, że nadal trwają poszukiwania jednej osoby - jeden żeglarzy został odnaleziony martwy.

W sobotę rano PAP nieoficjalnie ustaliła, że dwóch członków załogi jachtu regatowego Delphia 24 nie żyje.


AKTUALIZACJA 11:20 - zawieszenie poszukiwań

Poszukiwania zaginionego żeglarza zawieszono w sobotę z uwagi na warunki atmosferyczne - powiedział PAP dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska.

Kluska powiedział PAP, że zawieszono poszukiwania zaginionego członka załogi jachtu rejsowego Delphia 24, który w piątek przewrócił się około 400 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni. "Z uwagi na niski pułap chmur i warunki atmosferyczne poszukiwania zaginionego członka jachtu zostały zawieszone. W tej chwili akcja poszukiwawcza będzie miała charakter pasywny. Wszystkie jednostki pływające na tym obszarze zostały powiadomione o wypadku i czekamy na sygnały" - dodał Kluska.

Kluska potwierdził, że dwie osoby z załogi jachtu Delphia 24 nie żyją, jedna przebywa w szpitalu, a jedna jest uważana za zaginioną.

W sobotę rano wznowiono poszukiwania zaginionego członka załogi jachtu rejsowego Dephhia 24. W akcji poszukiwawczej brały udział m.in. samolot Bryza, oraz jednostki ratownicze R20 i Kapitan Poinc. Do przewrócenia się jachtu doszło w piątek po południu ok. 400 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni. Na pokładzie były cztery osoby. Okoliczności samego wypadku nie są znane. Straż pożarna dostała zgłoszenie o godz. 18.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.