• <

Zachodniopomorskie. Statek wycieczkowy, który ugrzązł na mieliźnie, odzyskał sterowność; wcześniej ewakuowano pasażerów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Zachodniopomorskie. Statek wycieczkowy, który ugrzązł na mieliźnie, odzyskał sterowność; wcześniej ewakuowano pasażerów

Partnerzy portalu

Fot. Twitter.com / Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Victoria I odzyskała pływalność i sterowność - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Statek wycieczkowy ugrzązł na mieliźnie na Zalewie Kamieńskim (Zachodniopomorskie); konieczna była ewakuacja pasażerów.

Statek wycieczkowy Victoria I ugrzązł w poniedziałek na mieliźnie na Zatoce Wrzosowskiej, w północnej części Zalewu Kamieńskiego niedaleko Dziwnowa.

Jak podała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR), statek miał awarię układu sterowania. Konieczna była ewakuacja 103 osób. Nikt nie został poszkodowany.

W akcji uczestniczyły jednostki SAR Dziwnów, straży pożarnej, WOPR i kapitanatu portu Dziwnów. SAR przekazała, że wszyscy pasażerowie "cali i zdrowi" znaleźli się na lądzie, a statek odzyskał pływalność i sterowność, jak podano - "o własnych siłach" powrócił do portu.

emb/ jann/

Dziękujemy za wysłane grafiki.