• <

Wynik wyszukiwania - "ratownictwo" - Wiadomości

Polska służba SAR otrzyma nowoczesne wyposażenie z myślą o działaniach morskich

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na zakup czterech ratowniczych UTV oraz dronów ze szkoleniem. Ma to wzmocnić możliwości formacji w zakresie szkolenia ratowniczego oraz ratowania życia na morzu.
16.02.2024

Dwie akcje ratunkowe na Bałtyku i przestroga od morskiej służby SAR

Na obszarze Zatoki Gdańskiej, w związku z trudnymi warunkami pogodowymi, w weekend dwukrotnie musieli interweniować ratownicy z gdyńskiego oddziału Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
05.02.2024

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa podsumowuje ubiegły rok

Ro 2023 był pełen wyzwań dla ratowników działających w ramach polskiej odpowiedzialności SAR (Search and Rescue). Mają za sobą setki wezwań i akcji realizowanych niekiedy w bardzo trudnych warunkach pogodowych, jednak zawsze z nadrzędnym celem, jakim jest niesienie pomocy i ratowanie życia na morzu.
02.02.2024

Pół wieku pod biało-czerwoną banderą. Wyjątkowy jubileusz ORP Piast

Jeden z okrętów ratowniczych polskiej Marynarki Wojennej obchodził 50-tą rocznicę podniesienia bandery. W tym czasie wykonywał wiele zadań na rzecz sił zbrojnych, acz od wielu lat częściej można zobaczyć go w stoczni, niż w morzu.
28.01.2024

Socarenam, budowniczy polskiego patrolowca, ochrzcił nową jednostkę dla sił morskich Francji

W Calais odbyła się, 19 października br., uroczystość chrztu zamorskiego pokrętu patrolowego (Patrouilleurs Outre-mer, POM), o nazwie Teriieroo A Teriierooiterai. To drugi okręt z serii przeznaczonej do wykonywania zadań na rzecz Francji w jej terytoriach zamorskich.
24.10.2023

Udany sprawdzian polskich okrętów w zespole NATO. Koniec ćwiczenia Sandy Coast 23

Stały Zespół Okrętów Przeciwminowych NATO Grupa 1 pod polskim dowództwem wziął udział w dużym ćwiczeniu przeciwminowym pk. Sandy Coast 23. Przed dwa tygodnie okręty i wyspecjalizowane grupy nurków z sześciu państw szukały ćwiczebnych min u wybrzeży Holandii.
07.09.2023

Blisko tysiąc uczestników akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”

Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” w Polańczyku. Od początku lipca, w specjalnej strefie nad Jeziorem Solińskim, instruktorzy z Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.
16.08.2023

Zatopiony w sobotę holownik podniesiony z dna Kanału Sueskiego

Po trzech dniach prac na powierzchnię z dna Kanału Sueskiego podniesiony został holownik, który zatonął w sobotę.
09.08.2023

Włochy: 19-letnia ratowniczka pierwszego dnia pracy uratowała pięć osób

19-letnia ratowniczka pierwszego dnia pracy na plaży nad morzem we włoskim regionie Lacjum uratowała w krótkim czasie pięć osób przed utonięciem - podały włoskie media.
25.07.2023

Wspólne ćwiczenia sił morskich państw Ameryki Płd. w ratownictwie "Solidarex 2023"

Dwanaście okrętów wojennych, sześć grup nurków, siedem ekip wyspecjalizowanych w akcjach ratunkowych podczas katastrof morskich bądź zamieszek na tle politycznym i socjalnym w miastach, to tylko część uczestników przeprowadzanych w tym tygodniu w Ameryce Łacińskiej wspólnych manewrów pod kryptonimem „Solidarex 2023”.
12.07.2023

Kołobrzeg zwiększa bezpieczeństwo na plaży

Na kołobrzeskiej plaży pojawiły się dodatkowe przedmioty, mające wpłynąć na bezpieczeństwo turystów. To stojak życia, dostępny do ogólnego użytku w niestrzeżonych przez ratowników miejscach.
05.07.2023

Zachodniopomorskie: 450 tys. zł na zwiększenie bezpieczeństwa nad wodą

450 tys. zł z budżetu wojewody zachodniopomorskiego przekazano na zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych w regionie. Środki zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie i specjalistyczny sprzęt.
21.06.2023

VIII Forum Bezpieczeństwa Morskiego: Inwestycje i programy modernizacyjne Sił Morskich RP

Podczas ostatniego panelu konferencji poruszono zagadnienia związane z rozwojem innych służb oraz instytucji morskich. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się nowa ustawa o bezpieczeństwie morskim i konsekwencje zmian dla formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo morskie, a także programy modernizacyjne Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Służby SAR oraz Urzędów Morskich.
16.06.2023

Marynarze z ORP Ślązak wymagali hospitalizacji. Ewakuował ich śmigłowiec Marynarki Wojennej

Załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach została wysłana na Bałtyk do polskiej korwety patrolowej uczestniczącej w międzynarodowym ćwiczeniu morskim Baltops 23. Okazało się, że była wymagana prawdziwa interwencja medyczna.
12.06.2023

Inwestycje dla bezpieczeństwa: Projekt programu rozwoju Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa na Morzu Bałtyckim

Polski rząd planuje wprowadzić wieloletni program "Program rozwoju Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w zakresie zdolności reagowania na zagrożenia życia ludzkiego i środowiska naturalnego na Morzu Bałtyckim na lata 2023-2032". Za projekt uchwały, który ukazał się w ostatnich dniach w wykazie prac legislacyjnych i programowych, a który ma zostać przyjęty jeszcze w tym roku, jest odpowiedzialny - Marek Gróbarczyk Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej.
10.06.2023

Morskie epizody podczas Renegade/Sarex-23

Od 17 maja trwa ćwiczenie taktyczno-specjalne Renegade/Sarex-23, z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia działań poszukiwawczo - ratowniczych na obszarze lądowym i morskim. W jego trakcie przećwiczono działania związane z reagowaniem na zagrożenia czyhającego na statki i okręty, oraz infrastrukturę portową.
24.05.2023

Nad Jeziorem Paprocańskim powstały wypożyczalnia i stanowisko ratowników

Nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach zakończyła się budowa budynku wypożyczalni sprzętu wodnego i stanowiska dla ratowników – podała we wtorek rzeczniczka tyskiego magistratu Ewa Grudniok.
23.05.2023

Strażak-ochotnik uratował tonącą kobietę

Tonącą kobietę wydostał z wody druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnej w woj, świętokrzyskim. 66-latka znajdowała się kilkanaście metrów od brzegu zalewu w Hucisku w gminie Stąporków. Kobieta trafiła do szpitala.
09.04.2023

Do 86 wzrosła liczba ofiar katastrofy łodzi z migrantami w Kalabrii

Służby doliczyły się nowych ofiar katastrofy łodzi, która rozbiła się pod koniec lutego w pobliżu brzegów Kalabrii na południu Włoch. W środę ratownicy znaleźli pięć kolejnych ciał, w tym dwojga dzieci.
15.03.2023

Ranny marynarz przetransportowany przez ratowników SAR

Ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) przetransportowali rannego marynarza ze statku na brzeg - poinformował w niedzielę rzecznik SAR Rafał Goeck.
05.02.2023

Do 24 lutego można zgłaszać kandydatów do nagrody za zasługi w ratownictwie Animus Fortis

Do 24 lutego można zgłaszać kandydatury do nagrody Animus Fortis (Mężny Duch), przyznawanej w dwóch kategoriach – indywidualnej, za osobiste męstwo w czasie akcji ratowniczej oraz instytucjonalnej, za działania pozwalające skuteczniej ratować życie.
26.01.2023

7 osób uratowanych z dryfującego holownika

W sobotę służby ratownicze uratowały 7-osobową załogę holownika. Jednostka dryfowała 48 km od Ocean City, niedaleko Baltimore.
16.01.2023

„Ratownik” marynarce potrzebny

Poruszenie podczas XIV Konwentu Morskiego na początku grudnia tematu budowy nowego okrętu ratowniczego dla polskiej Marynarki Wojennej służy nie tylko przypomnieniu o potrzebach tej formacji. Każe przypomnieć sobie o kwestii rozwoju zdolności ratownictwa morskiego i jak ważne są jednostki przeznaczone do takich zadań.
26.12.2022

Trwają poszukiwania 31 żołnierzy po zatonięciu korwety

Marynarka wojenna Tajlandii poszukuje od poniedziałku 31 członków załogi należących do zaginionych po zatonięciu minionej nocy w Zatoce Tajlandzkiej korwety należącej do sił zbrojnych tego kraju - poinformowały władze wojskowe w Bangkoku.
19.12.2022

Zaginiony statek towarowy jest już bezpieczny

Transportowiec Mutia Ladjoni 7, którego poszukiwały służby SAR Indonezji i Nowej Gwinei, odnalazł się dryfujący na morzu.
18.11.2022

Morskie szkolenie Kaszuba

Załoga korwety ZOP (zwalczania okrętów podwodnych) ORP Kaszub brała udział w szkoleniu poświęconemu ewakuacji rannych osób z pokładu jednostki.
16.11.2022

Ratownik z karetki wodnej: wzywają nas do złamań i udarów słonecznych

Kierownik zespołu karetki wodnej ratownictwa medycznego na Zalewie Zegrzyńskim Paweł Świniarski z pokładu pływającego ambulansu o swojej pracy, letnich zagrożeniach i o tym, że najczęstszym wakacyjnym urazem jest ten po poślizgnięciu się na mokrym.
16.07.2022

Szwecja. Sztuczna inteligencja wspomaga dyspozytorów odbierających radiowe komunikaty alarmowe

Wszystkie komunikaty nadawane na radiowym kanale alarmowym w Szwecji przechodzi od teraz przez sztuczną inteligencję, która dokonuje odpowiedniej transkrypcji i oznacza kluczowe zwroty, jak „mayday”, „SOS”, „pomoc”, czy „tonie”, by nie przegapili ich dyspozytorzy.
06.07.2022

Komisja gospodarki morskiej za projektem ws. budowy Polskiego Ośrodka Ratownictwa Morskiego

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pozytywnie zaopiniowała we wtorek budowę Polskiego Ośrodka Ratownictwa Morskiego w Szczecinie. Obiekt ma być nowoczesnym centrum szkoleniowym, w którym kształcić się będą studenci Akademii Morskiej.
09.02.2022

USA: Medal za Ofiarność i Odwagę dla Amerykanów, którzy uratowali Polaków z tonącej łodzi

Dwoje Amerykanów, Del Olsen i Gail Yando, odebrało we wtorek w Nowym Jorku Medal za Ofiarność i Odwagę, który przyznał im prezydent Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się w polskim konsulacie w trakcie spotkania z uczestnikami batalii z Covid-19.
17.06.2021

Zawieszono poszukiwania rybaka z duńskiego kutra, który dryfował na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego

Poszukiwania rybaka z duńskiego kutra, który dryfował na Bałtyku na wysokości Ustronia Morskiego, zostały zawieszone. Decyzja o tym, czy akcja będzie dalej prowadzona, podjęta zostanie w najbliższym czasie, po konsultacjach m. in. z Ministerstwem Spraw Zagranicznych – powiedział dyrektor służby SAR Sebastian Kluska.
20.05.2021

Szkolenie Sea Survival – Personal Offshore Safety

Sytuacje awaryjne na morzu, zachowanie w obliczu zagrożenia, metody wzywania pomocy i udzielania zaawansowanej pierwszej pomocy medycznej na jachcie, strategia przetrwania w wodzie i w tratwie – to tylko niektóre z elementów szkolenia „Sea Survival – Personal Offshore Safety” organizowanego cyklicznie przez Ocean Team Sailing School.
22.01.2021

Trwają poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim

W poniedziałek (11 stycznia) indonezyjska narodowa agencja poszukiwawczo-ratownicza (Basarnas) kontynuuje poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim, wyciągając z wody kolejne szczątki ofiar.
11.01.2021

Hiszpania z nowym okrętem do działań ratowniczych i ochrony podwodnej wraków

Hiszpańska Marynarka Wojenna zostanie zaopatrzona w okręt, którego zadaniem będzie nie tylko działalność ratownicza, ale i ochrona podwodnego dziedzictwa.
08.11.2020

O ratownictwie wodnym - III edycja konferencji ON DUTY 2020

16 – 17 października odbędzie się konferencja poświęcona tematyce ratownictwa wodnego. Tegoroczna konferencja po raz kolejny odbędzie się w budynku biblioteki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
12.10.2020

Żeglarz uratował z wody dziewczynkę na wózku inwalidzkim

8-lenia dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim wpadła wczoraj do Kanału Łuczańskiego w Giżycku (warmińsko-mazurskie). Dziecko wydostał z wody i przeprowadził reanimację żeglarz, który przepływał kanałem.
29.09.2020

Łódź jak katamaran z lądowiskiem dla dronów i bezzałogowce – PERN z nowoczesnym systemem ratownictwa

Aluminiowa łódź z dwoma silnikami i kadłubem wzorowanym na katamaranie, przygotowana do najbardziej skomplikowanych zadań z zakresu ratownictwa, pontony oraz bezzałogowe statki powietrzne – to sprzęt, który wykorzystuje PERN nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych ale także do zabezpieczania rutynowych prac na strategicznej infrastrukturze surowcowej i paliwowej.
09.09.2020

Gdańskie kąpieliska morskie podsumowały lato: interwencje ratowników w wodzie i na plaży, 114 odnalezionych dzieci

Pracowało prawie 150 ratowników wodnych, którzy w ciągu sezonu letniego podjęli łącznie 143 interwencje - 57 w wodzie i 86 na plaży. To dzięki ich pracy można powiedzieć, że kolejny sezon dla mieszkańców Gdańska i turystów korzystających z miejskich Kąpielisk Morskich był udany i bezpieczny. Sprawa podstawowa: nikt nie utonął.
04.09.2020

Podsumowanie lata 2020 na gdyńskich kąpieliskach

Za nami kolejny rok na gdyńskich kąpieliskach morskich, które funkcjonowały od 26 czerwca do 31 sierpnia. Codziennie bezpieczeństwa strzegło 35 ratowników na czterech kąpieliskach morskich: Gdynia Śródmieście, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo oraz Gdynia Babie Doły. Grupa Interwencyjna Ratownictwa Wodnego dodatkowo wspierała działania na kąpieliskach oraz poza nimi. Wszystko po to, aby po zakończeniu sezonu móc powiedzieć: było bezpiecznie! Od 1998 roku na gdyńskich kąpieliskach morskich nie utonął nikt. Do końca września na plaży G
04.09.2020

Wyjątkowy pojazd świnoujskiej policji

Niedawno do zasobów policji w Świnoujściu dołączyło nietypowe auto - terenowy pojazd użytkowy marki Polaris. Pojazd idealnie sprawdza się podczas akcji na plaży.
17.08.2020

Bałtyk w sierpniu staje się bardziej niebezpieczny!

Sierpień to ten miesiąc wakacji kiedy Bałtyk staje się bardziej niebezpieczny. Częściej występują sztormy i prądy wsteczne. Zasad bezpiecznej kąpieli należy przestrzegać zawsze, ale statystycznie, najbliższy czas to najtrudniejszy okres sezonu dla ratowników. Woda nawet ta pozornie spokojna, może w każdej chwili, nagle stać się bardzo niebezpieczna. Absolutnie nie wolno wchodzić do wody gdy wywieszona jest czerwona flaga.
14.08.2020

Korytarz życia na plaży

Policjanci ze Świnoujścia wzywają plażowiczów do pamiętania o korytarzu życia - nie tylko na drodze, ale także na plaży.
14.08.2020

Bezpieczne opaski na gdyńskiej plaży

Gdyńscy policjanci wręczają rodzicom i opiekunom dzieci tzw. „bezpieczne opaski”. Mają one ułatwić odnalezienie malucha w przypadku zagubienia w tłumie turystów. Funkcjonariuszy można spotkać przy miejskiej plaży, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
12.08.2020

Polscy ratownicy wcześniej wracają z Libanu z powodów bezpieczeństwa

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak poinformował w poniedziałek, że polska grupa poszukiwawczo-ratownicza wraca wcześniej z Bejrutu ze względu na kwestie bezpieczeństwa.
10.08.2020

Gdyńscy ratownicy na medal(e)

W miniony weekend na plaży w Kątach Rybackich odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Gdyńscy ratownicy od lat należą do krajowej czołówki, co udowodnili i tym razem, zdobywając osiem medali w poszczególnych konkurencjach. Co więcej, nasze panie w klasyfikacji generalnej zajęły drugiej miejsce, a Weronika Wyszyńska dołożyła brązowy medal w rywalizacji indywidualnej. Organizatorem mistrzostw była Fundacja RescueHouse​.
03.08.2020

W trosce o bezpieczeństwo. Forum Koszalin łączy siły z nadmorskimi kurortami

Poczucie bezpieczeństwa plażowiczów jest kluczem do udanego wypoczynku. O ich komfort co roku dbają setki ratowników. W akcję bezpiecznych wakacji włącza się Centrum Handlowe Forum Koszalin. Dzięki współpracy z MOSiR-em, WOPR na plażach w Mielnie, Sarbinowie, Gąskach, Unieściu, Mielenku, Chłopach oraz Łazach przez najbliższe 5 lat będzie patrolować nadmorskie tereny z nowych domków ratowniczych.
29.07.2020

Szczęśliwy finał poszukiwań kitesurfera w Zatoce Gdańskiej

Poszukiwany przez kilka godzin przez służby ratownicze na Zatoce Gdańskiej kitesurfer sam zgłosił się po północy do sopockiego WOPR. Okazało się, że mężczyzna o własnych siłach dobił do brzegu.
23.07.2020

Testy drona ratowniczego na plaży w Międzyzdrojach

Ratownicy wodni z Międzyzdrojów (Zachodniopomorskie) testują drona, który ma pomóc w akcjach ratunkowych m.in. osób topiących się czy w poszukiwaniach na wodzie. Jeśli testy wypadną pomyślnie, dron będzie mógł holować do brzegu osobę ważącą nawet 150 kg.
17.07.2020

Bohaterska postawa marynarza z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

W niedzielę, 5 czerwca, w okolicach godziny 15:00 marynarz z Komendy Portu Wojennego wchodzącej w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu na widok nieprzytomnego mężczyzny bez wahania podjął akcję reanimacyjną. Dzięki jego szybkiej reakcji udało się uratować człowieka.
09.07.2020

Dron wesprze ratowników morskich w Międzyzdrojach

W dbaniu o bezpieczeństwo plażowiczów w Międzyzdrojach ratownicy będą mieli od teraz wsparcie nowoczesnej technologii. Innowacyjne narzędzie w postaci drona ratunkowego wejdzie w tym roku w zasoby ratowników wodnych.
07.07.2020

Statek z Łeby utknął na mieliźnie z pasażerami na pokładzie

Łebski statek turystyczny "Denega" utknął na mieliźnie kilkaset metrów od brzegu. Na pokładzie znajduje się grupa turystów.
02.07.2020

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR

ratownictwo morskie,poszukiwania morskie,ratowanie życia ludzkiego na morzu,poszukiwanie rozbitków,podejmowanie rozbitków z wody,udzielanie rozbitkom pomocy medycznej,transport poszkodowanych rozbitków na ląd,gaszenie pożarów na statkach,holowanie ratownicze,zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń środowiska morskiego,usuwanie z powierzchni morza rozlewów ropy,usuwanie z powierzchni morza produktów ropopochodnych,usuwanie z powierzchni morza niebezpiecznych substancji chemicznych,usuwanie z powierzchni morza HNS,awaryjne wyładowywanie olejów ze zbiornikowców,awaryjne wylewanie HNS ze zbiornikowców,poszukiwanie zagubionych substancji w opakowaniach na morzu,poszukiwanie zagubionych towarów niebezpiecznych w opakowaniach na morzu,zapobieganie przedostawaniu się olejów i HNS do środowiska naturalnego,morski statek ratowniczy typu SAR-3000,morski statek ratowniczy typu SAR-1500,morski wielozadaniowy statek ratowniczy,morski statek ratowniczy do zwalczania zanieczyszczeń olejowych,SAR,MSPiR

Polskie Ratownictwo Okrętowe

Holowania oceaniczne i pełnomorskie.
holownik,holowanie morskie,holowanie oceaniczne,dźwig,dźwig pływający,pro,pro gdynia,usługi offshore,usługi dźwigowe,holowanie,offshore,usługi dla offshore,żuraw pływający maja,maja,żuraw pływający,wydobywanie wraków,ratownictwo morskie

FAIRPLAY TOWAGE POLSKA Sp. z.o.o. Sp.k.

Fairplay Towage Polska
holowania ,holowanie portowe ,holowania morskie ,holownik ,holowanie statków ,usługi holownicze ,ratowanie mienia na morzu ,ratownictwo morskie ,lodołamanie ,lodołamacze ,transport zaopatrzenia na statki ,cumowanie ,usługi cumownicze ,odbiór wód zaolejonych ,wuz gdynia ,wuż gdynia ,port-hol ,fairplay towage ,projekt zegluga ,projekt żegluga ,project zegluga

EKO KOMES sp. z o.o.

TECHNOLOGIE SPECJALISTYCZNE
chemia przemysłowa,dezynfekcja,dezodoryzacja,ropopochodne,chemia stoczniowa,chemia okrętowa,przemysł hutniczy,ratownictwo chemiczne,przemysł petrochemiczny,przemysł maszynowy,sorbenty sypki,maty sorbcyjne,rękawy sorbcyjne,poduszki sorbcyjne,zapory,środki czystości Gdańsk,profesjonalne środki czystości,usuwanie ropopochodnych,mycie,czyszczenie,odtłuszczanie,odkamienianie,odtłuszczacze,odkamieniacze,usuwanie kamienia kotłowego,usuwanie ropy,mycie zbiorników,mycie hal magazynowych,antypiana,odpieniacz,hurtownia chemiczna,hurtownia chemiczna gdańsk,hurtownia chemiczna trójmiasto,chemia dla przemysłu,mycie przemysłowe,oil cleaner,mycie ładowni,neutralizacja ropopochodnych na akwenach wodnych,Atlantol AT7,neutralizacja rozlewisk materiałów ropopochodnych,eko komes,ekokomes,eko-komes,usuwanie frakcji ropopochodnych,środki do przemysłu stoczniowego,środki do przemysłu petrochemicznego,środki do przemysłu maszynowego,A23NS,środek do mycia i odtłuszczania w przemy

Project Żegluga Sp. z o.o.

holowania,holowanie portowe,holowania morskie,holownik,holowanie statków,usługi holownicze,ratowanie mienia na morzu,ratownictwo morskie,lodołamanie,lodołamacze,transport zaopatrzenia na statki,cumowanie,usługi cumownicze,odbiór wód zaolejonych,wuz gdynia,wuż gdynia,port-hol,fairplay towage,projekt zegluga,projekt żegluga,project zegluga

Rejsy Morskie Ocean

Wędkarstwo morskie.
wedkarstwo morskie,holowania morskie,ratownictwo morskie,

Zakład Usług Żeglugowych Sp. z o.o. w likwidacji

holowanie,holowania,zuż,holowania morskie,zwalczanie rozlewów olejowych,usługi cumownicze,transport morski ładunków ciężkich wielkogabarytowych,ratownictwo morskie,lodołamanie,zuz

Morska Straż Pożarniczo-Ratownicza Sp. z o.o.

Ratownictwo wodne, zabezpieczenia przecipożarowe, prace nurkowe,
morska straż,straż pożarna,ratownictwo,straż morska,sprzątanie obiektów,czyszczenie obiektów

FURUNO POLSKA Sp. z o.o.

elektronika jachtowa,radar morski,NAVnet 3D,radiotelefon VHF,echosonda,chartploter GPS,NAVnet vx2,radiostacja MF/HF,sonar,odbiornik GPS,monitor morski,systemy GMDSS,AIS,instrument nawigacyjne,rozgłośnia manewrowa,ECDIS,repetytor danych,motorola,kompas,VSAT Broadband,autopilot,Łączność Inmarsat,Navtex,EPIRB / SART,faksymila pogodowa,wiatromierz,Log Dopplerowski,Echosonda nawigacyjna,Zintergrowany System Nawigacyjny,VDR / S-VDR,nawigacja,radar morski,Charploter GPS,odbiornik GPS,oprogramowanie nawigacyjne,AIS,kompas,autopilot,Navtex,Motorola,systemy GMDSS,GMDSS,łączność satelitarna,Inmarsat,Terminal Inmarsat-C / LRIT,Inmarsat Fleet Broadband,Terminal SSAS,INS Voyager,Systemy VDR / S-VDR,VDRSAR - Poszukiwanie i Ratownictwo,McMurdo,FURUNO

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa ma 20 lat. Już dziś przygotowuje się na kolejne wyzwania

Obchody jubileuszu 20-lecia istnienia Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa odbyły się w Gdyni 13 czerwca. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych pracowników i osób, które wniosły szczególny wkład w funkcjonowanie i rozwój SAR - medale "Zasłużony Pracownik Morza" oraz "Zasłużony dla Służby SAR".
14.06.2022

Wyjazdowe prace jednostek Polskiego Ratownictwa Okrętowego

Rosja, Turcja, Norwegia - to tylko niektóre państwa, w których prace wykonywały jednostki należące do Polskiego Ratownictwa Okrętowego (PRO). 3 lutego do Gdyni wrócił żuraw pływający MAJA. 
09.02.2021

20. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO za nami

Zakończyły się 20. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO. W Gdańsku udział w nich wzięło ponad 250 firm i organizacji z 23 krajów. To największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej.
12.09.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.