• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Oskary Ratownictwa – Gala Safe Water Angels 2024

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Oskary Ratownictwa – Gala Safe Water Angels 2024

Partnerzy portalu

Fot. Gala Safe Water Angels 2024

Gala Safe Water Angels 2024 to pierwsze w Polsce wydarzenie dedykowane ratownictwu wodnemu i morskiemu. Już 22 marca na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni spotkają się przedstawiciele organizacji, podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa oraz osobowości związane z ratownictwem wodnym i morskim oraz branżą offshore. Wydarzenie wspierają władze województwa pomorskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Beata Rutkiewicz - Wojewoda Pomorska, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni mgr inż. Anna Stelmaszyk - Świerczyńska. Projekt wspiera poseł na Sejm Jacek Karnowski. Zasięg wydarzenia obejmuje kilkanaście województw. Oskary w Gali Safe Water Angels 2024 zostaną przyznane w następujących kategoriach:

- organizacja/podmiot uprawniony do ratownictwa/marka wspierająca;
- osobowość ratownictwa / legendy;
- projekty ogólnopolskie - event z efektywnym zabezpieczeniem ratowniczym.

Gale wzmocni konferencja Służby SAR pt. "Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w dobie zmian w gospodarce morskiej i rozwoju transportu. Wyzwania nowej ery dla bezpieczeństwa obywateli." W trakcie konferencji wystąpią:

- Sebastian Kluska - Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa
- kpt. ż.w. Janusz Maziarz - były Zastępca Dyrektora MSPiR ds. Operacyjnych, obecnie związany z rynkiem Offshore
- kpt. ż.w. Jerzy Kiszczak - Zastępca Dyrektora MSPiR ds. Operacyjnych
- Sławomir Woźniak - kapitan jednostek wykonujących zadania dla rynku Offshore, żywa legenda Zachodniopomorskiego ratownictwa wodnego

Moderatorem konferencji będzie Rafał Goeck - kierownik Działu Poszukiwania i Ratowania oraz rzecznik prasowy MSPiR

Głównym organizatorem wydarzenia jest Urszula Wieczorek, Wydawca Magazynu Bezpieczna Woda, która od kilku lat jest związana z ratownictwem a od 1.5 roku poznawała świat ratownictwa z innej perspektywy i uznała, że Ci wyjątkowi ludzie zasługują na publiczne dziękuję. Partnerem wspierającym wydarzenie jest Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.