• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Bezpieczne opaski na gdyńskiej plaży

12.08.2020 22:15 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Bezpieczne opaski na gdyńskiej plaży  - GospodarkaMorska.pl
fot. KMP Gdynia

Gdyńscy policjanci wręczają rodzicom i opiekunom dzieci tzw. „bezpieczne opaski”. Mają one ułatwić odnalezienie malucha w przypadku zagubienia w tłumie turystów. Funkcjonariuszy można spotkać przy miejskiej plaży, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
 
Policjanci, podczas trwającego sezonu letniego, często spotykają się z dziećmi i dorosłymi, aby propagować właściwe zachowanie na akwenach wodnych. Mundurowi rozmawiają o zasadach bezpiecznej kąpieli i bezpiecznego uprawiania sportów wodnych. Wszystko po to, aby ograniczyć wypadki i utonięcia.

Jednym z realnych zagrożeń nad morzem jest zagubienie dziecka w tłumie turystów wypoczywających na plaży. To właśnie dlatego funkcjonariusze rozdają dorosłym „bezpieczne opaski”, przeznaczone dla ich podopiecznych. Na opasce, noszonej na ręku dziecka, zostaje zapisany numer telefonu opiekuna, dzięki czemu łatwiej nawiązać z nim kontakt. Opaski można otrzymać wprost od mundurowych, przy plaży miejskiej w Gdyni.

W trakcie trwania akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze przypominają także odpoczywającym, że woda (oprócz przyjemności i zabawy) niesie za sobą wiele innych niebezpieczeństw. Szczególnie ważne jest, aby nie kąpać się w miejscach niedozwolonych. Warto zapisać w swoim telefonie numer alarmowy WOPR: 601 100 100 i podjąć właściwą reakcję w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy.

W dalszym ciągu trwają także działania związane z pandemią koronawirusa, dlatego mundurowi będą zwracać uwagę czy mieszkańcy i turyści zakrywają usta i nos oraz czy zachowują bezpieczny odstęp.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.