• <

Wyjątkowy pojazd świnoujskiej policji

17.08.2020 11:58 Źródło: własne
Strona główna Wyjątkowy pojazd świnoujskiej policji
Wyjątkowy pojazd świnoujskiej policji - GospodarkaMorska.pl
fot. swinoujscie.policja.gov.pl

Niedawno do zasobów policji w Świnoujściu dołączyło nietypowe auto - terenowy pojazd użytkowy marki Polaris. Pojazd idealnie sprawdza się podczas akcji na plaży.

Polaris TP40 przeznaczony jest przede wszystkim do tego, by jak najszybciej skontrolować teren niedostępny dla innych pojazdów osobowych, np w ramach poszukiwań zaginionego na plaży dziecka, czy by dotrzeć do osób potrzebujących pomocy, gdy liczy się każda sekunda.

Zastosowanie Polaris pozwoliło w tym sezonie szybko odnaleźć już kilkoro zagubionych dzieci. Pojazd pomógł m.in. w akcji poszukiwawczej 6-letniej dziewczynki, która, jak się okazało, oddaliła się od matki na plaży o niemal 7 kilometrów. Policjant wraz z matką 6-latki sprawdzili całą plażę w zaledwie kilkanaście minut.

Zakup pojazdu marki Polaris był możliwy dzięki środkom pieniężnym z Funduszu Modernizacji Policji oraz wsparciu świnoujskiej policji przez miasto Świnoujście. Pojazd od kilku tygodni pełni służbę na terenie Świnoujścia i jest wykorzystywany do sprawdzenia w jak najszybszym czasie trudnego i nieodstępnego dla innych pojazdów osobowych terenu.

Dziękujemy za wysłane grafiki.