• <

Wynik wyszukiwania - "Stena Line" - Wiadomości

Stena Line wykorzystuje sztuczną inteligencję i napędza rozwój zrównoważonej żeglugi

Stena Line, jeden z wiodących europejskich operatorów promowych, odnotowuje obecnie znaczną redukcję zużycia paliwa dzięki strategicznemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Zastosowanie zaawansowanego systemu o nazwie Voyage Optimization System, optymalizuje operacje statku, co pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa o 1 do 5%.
03.06.2024

Stena Line zwiększy pojemność ładunkową o 30% na dwóch swoich statkach

W imieniu Stena Line, Stena RoRo podpisała umowę na przebudowę Stena Foreteller i Stena Forerunner z stocznią China Merchants Jinling (Weihai) w celu zainstalowania dodatkowego pokładu ładunkowego, zwiększenia wydajności pędników i przygotowania do zasilania z lądu na pokładach jednostek.
08.05.2024

Dennis Tetzlaff objął funkcję dyrektora operacyjnego ds. floty w Stena Line

Od 1 maja 2024 r. nowym dyrektorem operacyjnym ds. floty i częścią zespołu zarządzającego grupą Stena Line zostaje Dennis Tetzlaff.
30.04.2024

Przeciek i porażenie prądem przyczyną śmierci technika na pokładzie promu Stena Line

Trwa śledztwo wyjaśniające śmierć członka załogi Stena Germanica, do którego doszło w czerwcu 2022 roku. Zdaniem szwedzkich służb do śmierci miało dojść w wyniku porażenia prądem, a nie jak dotąd uważano, z przyczyn naturalnych. Zdaniem Szwedzkiego Urzędu Badania Wypadków do tragicznego w skutkach wypadku miała doprowadzić wadliwa, niewykryta wcześniej usterka instalacji elektrycznych.
19.04.2024

Stena Line nabywa udziały w Africa Morocco Link, rozszerzając swoją działalność poza Europę

Stena Line podpisała umowę na zakup 49% udziałów w marokańskiej firmie promowej Africa Morocco Link (AML).
08.04.2024

Stena Line zwodowała odnowione statki w korytarzu Morza Północnego

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby swoich klientów, Stena Line przeprowadziła gruntowną modernizację dwóch swoich statków, Stena Britannica i Stena Hollandica. Jednostki, odnowione w rekordowym czasie 18 dni na każdy statek, oferują nowe przestrzenie restauracji i barów, nowoczesne i odświeżone miejsca do siedzenia oraz zwiększoną pojemność pasażerską. Renowacja statków jest kolejnym krokiem w dążeniu Stena Line do zmniejszenia emisji CO2 do 2030 roku w stosunku do poziomu z 2019 roku.
15.03.2024

Dyrektor generalny Stena Line mianowany przewodniczącym grupy łańcucha dostaw i branży transportowej Światowego Forum Ekonomicznego

Niclas Mårtensson, dyrektor generalny Stena Line, został nowym przewodniczącym grupy łańcucha dostaw i branży transportowej Światowego Forum Ekonomicznego. Niclas Mårtensson będzie reprezentował Stena AB, odgrywając kluczową rolę w przyspieszeniu transformacji branży w ciągu najbliższych dwóch lat.
19.02.2024

Stena Line oficjalnie otwiera trasę frachtową Dublin – Liverpool

Wiodący szwedzki operator promowy, Stena Line, oficjalnie uruchomił dziś nowe połączenie frachtowe Dublin – Liverpool (Birkenhead), pomiędzy Irlandią a Wielką Brytanią. Oczekuje się, że dodanie nowej trasy jeszcze bardziej zwiększy przewozy frachtowe firmy po rekordowym roku 2023 na Morzu Irlandzkim.
15.02.2024

Stena Line podpisała ważną umowę z Peel Ports na prowadzenie działalności w porcie Heysham do 2100 r.

Stena Line, wiodący operator promowy, podpisał kluczową umowę z Peel Ports Group, jednym z głównych operatorem portów w Wielkiej Brytanii, na prowadzenie działalności w porcie w Heysham przez kolejne 77 lat, aż do 2100 roku. Szwedzka firma promowa obsługuje połączenie frachtowe Belfast-Heysham dwa razy dziennie, zapewniając ważny szlak handlowy pomiędzy Irlandią Północną a resztą Zjednoczonego Królestwa.
19.12.2023

Stena Line uruchomi nowe połączenie frachtowe z Dublina do Birkenhead

Stena Line oficjalnie ogłosiła swoje plany dotyczące uruchomienia nowego połączenia frachtowego, z Dublina w Irlandii do Birkenhead (Liverpool) w Wielkiej Brytanii, w drugiej połowie lutego 2024 roku.
15.12.2023

TransLogistica 2023. Branża morska chce się pokazać

Od wtorku do czwartku trwały w Warszawie targi TransLogistica Poland – największe w regionie wydarzenie biznesowe dla branży TSL. W halach EXPO XXI opowiedzieć o sobie chciały też firmy związane z transportem morskim.
09.11.2023

Wciąż trwa śledztwo ws. śmierci matki i dziecka na promie Stena Spirit

We wtorek wykonano sekcję zwłok 36-latki i jej 7-letniego syna, którzy zginęli pod koniec czerwca podczas rejsu promem z Gdyni do Karlskrony.
08.08.2023

Bezpośrednie połączenie autobusowo-promowe z Polski do Norwegii z FlixBus i Stena Line

Stena Line rozpoczęła współpracę z FlixBus przy uruchomieniu pierwszego bezpośredniego połączenia autobusowego z Polski do Norwegii, z przeprawą promem z Gdyni do Karlskrony. Wczoraj, 3 sierpnia, odbył się pierwszy kurs tej międzynarodowej linii autobusowej o numerze N1202.
04.08.2023

Hapag-Lloyd i Seaspan zamawiają 60 silników na metanol

Wprowadzanie zielonego metanolu w przemyśle morskim nabiera rozpędu. Firma Hapag-Lloyd i właściciel statku Seaspan Corporation podpisują umowę dotyczącą zobowiązania do konwersji z MAN PrimeServ, oddziałem posprzedażowym MAN Energy Solutions. W zeszłym miesiącu Maersk ogłosił również plany przetestowania konwersji metanolu z MAN dla niektórych swoich kontenerowców, podczas gdy Stena ogłosiła, że będzie współpracować z Wartsila przy konwersji niektórych swoich promów.
07.07.2023

Komisja ds. Wypadków Morskich: wypadnięcie dziecka i kobiety z promu spowodowało świadome działanie

Na promie Stena Spirit nie doszło do wypadku, kobieta i dziecko wypadli za burtę wskutek świadomego działania - poinformowała w poniedziałek duńska Komisja ds. Wypadków Morskich. W czwartek z promu wypadło dwoje polskich obywateli - 36-letnia kobieta i 7-letni chłopiec; zostali odnalezieni, ale zmarli w szpitalu.
03.07.2023

Tragiczny finał dramatu za burtą. Kobieta i dziecko nie żyją

Rzecznik Komendanta Głównego Policji, inspektor Mariusz Ciarka potwierdził, że siedmioletni chłopiec i jego matka, którzy wczoraj wypadli za burtę promu Stena Spirit, nie żyją.
02.07.2023

Morderstwo i samobójstwo? Zmiana kwalifikacji czynu w sprawie śmiertelnego wypadku na promie

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zmieniła kwalifikację czynu w śledztwie dotyczącym wypadku do którego doszło w czwartek na wodach terytorialnych Szwecji, w wyniku którego śmierć poniosło dwoje polskich obywateli.
01.07.2023

Kolejna akcja na promie Steny. Wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

W godz. 14.30-15.50 załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego zrealizowała kolejną akcję ratowniczą. Do szpitala znajdującego się w dzielnicy Gdańska, Zaspie, ewakuowano pasażera promu Stena Estelle z podejrzeniem zawału serca.
30.06.2023

Gdańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na promie

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku w związku z wypadkiem, do którego doszło w czwartek na wodach terytorialnych Szwecji, w wyniku którego śmierć poniosło dwoje polskich obywateli, podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa.
30.06.2023

Policja prosi polskich pasażerów, by przekazywali informacje mogące wyjaśnić przyczynę wypadnięcia dziecka i kobiety z promu

Szwedzka policja zaapelowała w piątek za pośrednictwem PAP do polskich pasażerów o przekazywanie informacji mogących wyjaśnić okoliczności wypadnięcia dziecka i kobiety z promu.
30.06.2023

Policja prowadzi czynności na promie, z którego wypadło dwoje Polaków

Szwedzka policja prowadzi w Karlskronie czynności na promie Stena Spirit, z którego w czwartek po południu wypadł za burtę 7-letni chłopiec, a za nim skoczyła jego 36-letnia matka.
29.06.2023

W Göteborgu powstanie nowy terminal promowy dla Stena Line

Stena Line i Port w Göteborgu poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej przeniesienia operacji promowych Stena Line do nowego terminalu w dzielnicy Arendal.
12.06.2023

Stena Line zwiększa możliwości przewozowe na Morzu Irlandzkim

Dwa całkowicie nowe statki z napędem hybrydowym, zaprojektowane do zasilania metanolem i zwiększające o 80% pojemność na trasie Belfast-Heysham, będą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na pojemność i zrównoważoną wydajność. Budowa statków NewMax rozpocznie się już wkrótce, a ich wypłynięcie na Morze Irlandzkie nastąpi w 2025 roku.
10.05.2023

Stena Line przejmuje operacje promowe i portowe RoRo w Ventspils na Łotwie i kontynuuje ekspansję na Morzu Bałtyckim

Stena Line ogłosiła wczoraj, że przejęła działalność terminali promowych i RoRo w porcie Ventspils na Łotwie. Jest to najnowsza z szeregu inwestycji w regionie Bałtyku, dodatkowo zawierająca modernizację promów i nowych tras promowych.
10.05.2023

W Gdyni trwa rozbiórka starego terminalu promowego

Przy Nabrzeżu Helskim II w Porcie Gdynia rozpoczęła się rozbiórka rękawa pasażerskiego na terenie starego terminalu promowego. Od dłuższego czasu stał on pusty, co wynikało z przeniesienia ruchu promowego do nowego terminala przy Nabrzeżu Polskim.
24.04.2023

Komisja zbada wypadek promu Stena Nordica w stoczni Remontowa

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) podjęła uchwałę o prowadzeniu badania wypadku promu Stena Nordica, do którego doszło w marcu br. w czasie manewrów na terenie gdańskiej stoczni. Prom z 27-osobową załogą podczas wyjścia z suchego doku uderzył w inną jednostkę.
22.04.2023

Szwecja: Ciężarówka wytoczyła się z promu, zawisła na krawędzi

Z promu Skane armatora Stena Line w trakcie rejsu z Niemiec do Szwecji wytoczyła się ciężarówka tir, pojazd zawisł na krawędzi. W sobotę, mimo incydentu, statek bezpiecznie dopłynął do portu w szwedzkim Trelleborgu.
17.04.2023

Stena Vision zawija do Gdyni po raz ostatni

Prom Stena Vision kończy swoją ponad 12-letnią przygodę na polsko-szwedzkiej trasie.
27.03.2023

Zobacz jak wygląda najnowszy prom Stena Line od środka [WIDEO]

Stena Ebba to najnowszy prom, jaki pływa po Bałtyku. Zapraszamy na krótkie wideo-zwiedzanie jednostki z Gospodarką Morską.
06.03.2023

Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

Dziś nad ranem załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach zadysponowana została do przeprowadzenia ewakuacji medycznej reanimowanego mężczyzny z promu Stena Spirit.
26.02.2023

Promy Stena Line, ro-ro i zbiornikowce fundamentem biznesu Stena AB. W Polsce króluje żegluga promowa

Stena AB, której główną domeną działalności są usługi promowe oraz shipping, poinformowała, że w 2022 r. EBITDA grupy osiągnie około 14 mld SEK, w porównaniu do 9 mld SEK w 2021 r., a EBITDA z działalności operacyjnej w 2022 roku wyniesie około 12,6 mld SEK, w porównaniu do 7 mld SEK w 2021 r. Na ten dobry wynik wpływ miały również dobra wyniki Stena Line Polska, która powiększyła niedawno swoją flotę o dwa najbardziej innowacyjne i ekologiczne promy w regionie.
19.02.2023

Stena Ebba oficjalnie ochrzczona [WIDEO]

Dzięki nowemu, większemu promowi Stena Line będzie mogła przewozić między Karlskroną i Gdynią jeszcze więcej pojazdów. Stena Ebba właśnie oficjalnie dołączyła do floty, a w zeszłym tygodniu na specjalnej uroczystości w Szwecji otrzymała swoje imię.
16.01.2023

Drugi 240-metrowy statek we flocie Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona otrzymał oficjalną nazwę – Stena Ebba [GALERIA]

W Karlskronie w Szwecji, odbyła się, 11 stycznia br., uroczystość nadania nazwy promowi Stena Ebba, drugiemu z nowych statków typu E-flexer na linii Gdynia-Karlskrona. Butelkę szampana o burtę rozbiła matka chrzestna statku, wojewoda regionu Blekinge w Szwecji, Ulrica Messing.
12.01.2023

Nowy prom Stena Ebba wypłynie w poniedziałek z Gdyni do Karlskrony

Nowy 240-metrowy prom klasy E-Flexer Stena Ebba, w poniedziałek wieczorem wypłynie z Gdyni do Karlskrony. Dzięki wprowadzeniu kolejnej jednostki, we flocie Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona będą pływały trzy statki.
02.01.2023

Amazon współpracuje ze Stena Line celem usprawnienia niskoemisyjnego dostarczania towarów

Największy dostawca paczek na świecie zwiększa udział w morskim transporcie towarowym na Bałtyku. W ramach starań o szybsze dostawy do klientów w całej Europie, Amazon zwiększa wykorzystanie krótkich tras drogą morską, celem rozwoju tej formy transportu i ograniczenia emisji CO2.
12.12.2022

Nowy prom Stena Ebba wypłynie z Gdyni na początku stycznia

Nowy prom Stena Ebba dołączy do siostrzanej jednostki Stena Estelle już 2 stycznia 2023. Tym samym flota Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona zostanie znacznie unowocześniona.
28.11.2022

Stena Ebba wkrótce zawita na Bałtyk

Stena Ebba, najnowszy prom typu E-Flexer w barwach Stena Line, jest już w Europie i wkrótce pojawi się na Morzu Bałtyckim.
15.11.2022

Stena Line świętuje 60-lecie działalności

Sześć dekad ambicji, elastyczności i ciekawości świata sprawiło, że Stena Line stała się globalnym liderem w żegludze promowej.
28.09.2022

Kucharz wypadł za burtę promu płynącego z Gdyni do Karlskrony [AKTUALIZACJA]

Jak podało Radio Gdańsk, dzisiaj doszło do wypadku na pokładzie promu Stena Spirit. Za burtę wypadł członek załogi. Trwa akcja poszukiwawcza.
20.09.2022

W stronę bardziej zrównoważonej żeglugi. Najnowszy prom Stena Line ochrzczony w Gdyni

Możliwość napędu metanolem czy LNG i ładowanie elektryczne z lądu. Stena Estelle to najmłodsza jednostka we flocie Stena Line. W sobotę 3 września dołączyła do promów pływających na trasie Gdynia-Karlskrona.
05.09.2022

Próbne cumowanie nowego promu Steny Line w Porcie Gdynia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Stena Estelle, nowy prom Steny Line, po raz pierwszy zawitał dziś w Porcie Gdynia w ramach próbnego cumowania przy Publicznym Terminalu Promowym, z którego od niedzieli będzie kursować do Karlskrony.
29.08.2022

Nowy prom Steny wypłynie z Polski we wrześniu

Stena Estelle, nowy prom Stena Line, wejdzie na linię Gdynia-Karlskrona w niedzielę 4 września.
17.08.2022

Nowy prom Steny już w Polsce

Nowy prom Stena Line, Stena Estelle, który będzie operował między Gdynią a Karlskroną, jest już w Polsce. Póki co jednak czeka w stoczni.
16.08.2022

Pierwszy prom wypłynął z nowego Publicznego Terminala Promowego w Gdyni [WIDEO]

Zgodnie z rozkładem, w piątek 17 czerwca, o godzinie 19:30 z nowego Publicznego Terminala Promowego w Gdyni wypłynął pierwszy statek. Był to prom Stena Spirit, który tradycyjnie udał się w stronę Karlskrony. Na pokładzie zabrał około 600 pasażerów, 140 samochodów osobowych oraz 40 ciężarówek.
19.06.2022

Udane próby promów Stena Line w terminalu w Gdyni

Od czerwca z Gdyni pływać będą nowe, większe promy Stena Line. Tymczasem aktualnie operujące z Gdyni jednostki przeszły próby cumowania przy Nowym Publicznym Terminalu Promowym w Porcie Gdynia.
15.04.2022

Stena Line wprowadza nowe, 240-metrowe promy E-Flexer na linię Gdynia-Karlskrona

W odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na przewozy w rejonie Morza Bałtyckiego, Stena Line wprowadzi na trasę Gdynia-Karlskrona dwa zupełnie nowe promy ro-pax klasy E-Flexer, o długości 240 m. Jednostki E-Flexer to promy nowej generacji: nowoczesne, paliwooszczędne, wyznaczające nowy standard w zakresie ograniczenia emisji i kosztów oraz podniesienia efektywności energetycznej i wydajności. Są one istotną częścią realizacji strategii Stena Line dotyczącej zrównoważonego rozwoju w żegludze.
10.04.2022

Stena Line uruchamia nową linię promową ze Szwecji do Finlandii

Szwedzki operator promowy Stena Line ogłosił dzisiaj, że uruchamia nową linię promową na trasie z Nynäshamn w Szwecji do Hanko w Finlandii. Nowe połączenie jest kolejnym krokiem Stena Line w celu wzmocnienia swojej pozycji na Bałtyku. Od lutego 2022 roku linię będzie obsługiwał jeden prom, ale już w maju dołączy do niego druga jednostka, umożliwiając codzienne rejsy w obie strony.
07.12.2021

Stena Line: nowe promy na linii Gdynia-Karlskrona

Stena Lina zapowiedziała, że w 2022 roku na linii Gdynia-Karlskrona operować będą dwa nowoczesne promy: Stena Scandica i Stena Baltica. Oznacza to 30-procentowy wzrost zdolności przewozowej połączenia i wyższy komfort dla pasażerów.
28.09.2021

Sztuczna inteligencja ograniczy emisję CO2 z promu Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona

Przy pomocy sztucznej inteligencji Stena Line ograniczy zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla z promu Stena Nordica, który kursuje na linii Gdynia-Karlskrona (Szwecja). To ósmy statek we flocie Stena Line wyposażony w moduł sztucznej inteligencji Stena Fuel Pilot, który wspiera kapitanów w energooszczędnym operowaniu statkiem.
14.09.2021

Z Portu Gdynia będzie pływał nowy operator promowy [Podsumowanie tygodnia 28/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o tym, że Stena Line nie będzie już jedynym przewoźnikiem promowym w Gdyni.
13.07.2021

Promy PŻB będą pływać z Gdyni

Już nie tylko doskonale znane promy Stena Line, ale także jednostki należące do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej wypłyną z Gdyni w świat. PŻB, znana także jako Polferries, została wybrana przez Port Gdynia w postępowaniu na nowego przewoźnika mogącego korzystać z publicznego terminalu promowego. Oferta okazała się korzystniejsza od propozycji złożonej przez niemieckie TT-Line.
08.07.2021

"Latające" promy przyszłości na trasie Francja-Anglia [podsumowanie tygodnia 25/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o „latających promach”, które w niedalekiej przyszłości mogą zasilić flotę Brittany Ferries.
22.06.2021

Początek budowy nowoczesnego promu ro-pax dla Finnlines [podsumowanie tygodnia 23/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o starcie budowy nowoczesnego promu dla Finnlines, a także o pasażerach, którzy po wielu miesiącach stagnacji powoli wracają do podróżowania promach.
08.06.2021

Dzień Dziecka na pokładzie Stena Line!

Co łączy klocki Lego, superbohaterów i Gdynię? Dzień Dziecka na pokładzie Stena Line! Na młodych legomaniaków czeka między innymi: Morska Akademia Superbohaterów i rejs z atrakcjami inspirowanymi światem Minecrafta. Pierwsze wypłynięcie z Gdyni już w piątek, 28 maja.
17.04.2021

Stena Line przyspiesza eliminację energii z paliw kopalnych w żegludze poprzez zmniejszenie emisji CO2 o 30% do roku 2030

W 2020 roku operator promowy Stena Line kontynuował plan redukcji emisji całkowitej CO2 i w związku z tym obecnie wyprzedza o dziesięć lat cele Międzynarodowej Organizacji Morskiej w zakresie obniżenia emisji w żegludze międzynarodowej. Oprócz tego szwedzkie przedsiębiorstwo żeglugowe chce przyspieszenia przejścia na żeglugę wolną od paliw kopalnych i przedstawia swój plan ograniczenia emisji całkowitej CO2 nawet o 30% do 2030 r.
07.04.2021

Przegląd rynku promowego: Sytuacja w PŻB martwi przedstawicieli portu w Ystad

Rosną obawy władz portu i miejskich urzędników w Ystad, dotyczących sytuacji w PŻB.
26.02.2021

Stena Elektra: pierwszy na świecie statek typu roPax z napędem w 100 procentach elektrycznym

Szwedzki armator promowy, Stena Line, planuje najpóźniej do 2030 roku wprowadzić do służby dwa napędzane akumulatorami jednostki roPax, które w żadnym stopniu nie będą zasilane paliwami kopalnymi.
08.02.2021

Stena Line podpisała 20-letni kontrakt z Portem Ventspils

Szwedzki armator promowy Stena Line i operator terminalowy Noord Natie Ventspils Terminals (NNVT) podpisało 20-letni kontrakt, który zapewni długofalową działalność promową Steny w łotewskim Porcie Ventspils.
03.02.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o armatorach, którzy na bieżąco dostosowują się do sytuacji po brexicie

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informująo najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o wprowadzanych na bieżąco zmianach w ofertach przewoźników promowych, którzy po brexicie dynamicznie reagują na zachodzące na rynku zmiany.
19.01.2021

Stena Line ogłasza nowe nazwy statków na linii Nynäshamn - Ventspils

Operator promowy Stena Line ogłosił nazwy dwóch nowoczesnych statków typu ro-pax, które zaczną kursować w 2021 roku na trasie między Nynäshamn w Szwecji a Ventspils na Łotwie. Nowe promy zwiększą pojemność ładunkową linii o 30 proc., a także będą atrakcyjną alternatywą dla podróżujących przez Bałtyk
05.01.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o kolejnym nowym promie Stena Line, który dotarł właśnie do Europy

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o kolejnym nowoczesnym promie serii E-Flexer, który w pierwszych dniach stycznia dotarł do Belfastu i już wkrótce rozpocznie obsługę połączeń na Morzu Irlandzkim.
05.01.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o postępach prac przy budowie terminalu promowego w Gdyni

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informuje o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o tym, kto jeszcze może zacząć obsługiwać połączenia promowe z Gdyni poza firmą Stena Line, która oferuje dziś serwis Gdynia-Karlskrona?
28.12.2020

Stena Line chce podwoić liczbę rejsów na trasie Irlandia – Francja

Armator promowy Stena Line planuje zdublowanie rejsów bezpośrednich trasach z Irlandii do Francji w odpowiedzi na duży zapotrzebowanie na transport od irlandzkich spedytorów związane z niedługim zamknięciem francuskich granic dla Wielkiej Brytanii.
22.12.2020

Stena Line ogłasza nowe nazwy statków na linii Nynäshamn - Ventspils (Szwecja-Łotwa)

Operator promowy Stena Line ogłosił nazwy dwóch nowoczesnych statków typu ro-pax, które zaczną kursować w 2021 roku na trasie między Nynäshamn w Szwecji a Ventspils na Łotwie. Nowe promy zwiększą pojemność ładunkową linii o 30 proc., a także będą atrakcyjną alternatywą dla podróżujących przez Morze Bałtyckie. Po otrzymaniu około 600 propozycji nowych nazw od swoich klientów, operator wybrał następujące: Stena Scandica i Stena Baltica.
16.12.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o nowej ofercie armatorów, którzy szykują się na pobrexitowe realia

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o tym, jak niektórzy armatorzy dostosowują swoją ofertę do nowej, pobrexitowej rzeczywistości.
15.12.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o kolejnych nowych promach, które pojawią się w Europie

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o kolejnych nowoczesnych jednostkach, którymi dysponować będą wkrótce europejscy armatorzy.
24.11.2020

Stena Line przenosi swój terminal promowy do sztokholmskiego portu Norvik

Szwedzka firma promowa Stena Line przenosi swój terminal promowy Nynäshamn do nowo wybudowanego portu Norvik w Sztokholmie.
10.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: miliony na budowę polskiego promu, który nie powstał

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o milionach złotych, które pochłonęła dotąd inwestycja związana z budową nowego promu dla PŻB.
10.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: Stena Line wprowadza kolejne zmiany na trasach bałtyckich

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa.W tym tygodniu m.in. o kolejnej bałtyckiej trasie, którą Stena Line zamierza wzmocnić.
03.11.2020

Stena Line zwiększa zdolność przewozową o 40 proc. na Morzu Bałtyckim – nowe statki na trasie Travemünde-Liepaja już w 2021 r.

Armator Stena Line informuje o dalszym rozszerzaniu działalności na Bałtyku. W przyszłym roku statki obecnie pływające na trasie Travemünde-Liepaja (Niemcy-Łotwa) zostaną zastąpione dwiema nowoczesnymi jednostkami typu ro-pax. To zwiększy zdolność przewozową linii o 40 proc., czas podróży ulegnie skróceniu, a w stałym rozkładzie rejsów zapewnionych będzie 12 odpłynięć w tygodniu. Nowe statki to również nowe udogodnienia na pokładzie.
02.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: chwilowo bez promu Wawel na trasie Gdańsk-Nynäshamn

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o czasowej przerwie w eksploatacji promu Wawel.
19.10.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. Galicia już w domu, a Stena Nordica wraca na trasę Gdynia-Karlskrona

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowoczesnym promie typu E-Flexer, który ze stoczni w Chinach dotarł właśnie do Francji i niedługo zacznie obsługiwać połączenia dla Brittany Ferries.
13.10.2020

Gdyńska turystyka stawia na bezpieczeństwo

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kolejnych dwóch gdyńskich obiektów turystycznych, choć określanie w ten sposób promów Stena Line jest nie do końca właściwe. To hotele na wodzie, które bezpiecznie i komfortowo zabierają nas do szwedzkiej Karlskrony i to aż trzy razy dziennie. Z kolei Jakubowy Hotel to wspaniała część dziejów Gdyni, romantyczna historia kochającej się pary i na wskroś nowoczesne i wygodne wnętrza hotelowe. A wszystko bezpieczne i uwzględniające wymogi sanitarne, związane z aktualną sytuacją.
13.10.2020

Stena Nordica wraca na linię promową Stena Line między Gdynią a Karlskroną

Pod koniec października br. statek Stena Nordica wraca na linię promową Stena Line między Gdynią a Karlskroną, położoną w południowej Szwecji. Stena Nordica zastąpi jednostkę bardziej ukierunkowaną na fracht - statek Stena Baltica, dzięki czemu przewoźnik zaoferuje szerszy wybór usług zarówno pasażerskich, jak i frachtowych. Stena Nordica będzie kursować pięć razy w tygodniu w każdym kierunku i przewozić ładunki, samochody osobowe oraz pasażerów.
09.10.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o nowych pytaniach, które pojawiły się wokół katastrofy promu Estonia

W naszym cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowych teoriach dotyczących katastrofy promu Estonia. Pojawiły się one 26 lat po katastrofie statku.
29.09.2020

Prom Stena Line wsparł akcję ratowniczą u wybrzeża Szwecji

W poniedziałek, 7 września br., ok. godz. 4.30 rano prom pasażersko-samochodowy Stena Baltica płynący na trasie Gdynia-Karlskrona, odebrał komunikat z prośbą o pomoc. Szwedzka jednostka ratownictwa morskiego przekazała przez radiowy kanał ratunkowy wiadomość o problemie łodzi, która osiadła na mieliźnie przy wyspie na wybrzeżu Szwecji. Statek Stena Line przyjął informację i zboczył z kursu, by podpłynąć jak najbliżej do miejsca, w którym znajdowała się jednostka potrzebująca pomocy. Kapitan zidentyfikował obiekt z bezpiecznej odl
10.09.2020

„Rowerowy Potop AZS" ze Stena Line

Zabierz ze sobą swój jednoślad i ostatnie momenty lata spędź w malowniczej scenerii szwedzkiego wybrzeża! Dołącz do kolejnej edycji wyprawy „Rowerowy Potop AZS". To wyjazd dla każdego: dla dorosłych i dzieci, dla pasjonatów kochających rowery i zwolenników niespiesznych wycieczek na dwóch kołach. Wypłyń w rejs promem Stena Line i pod opieką rowerowych przewodników poznaj kilometry szwedzkich dróg w jeden dzień. Do wyboru jest aż sześć tras, od krótkiego zwiedzania po prawdziwe sportowe wyzwanie.
02.09.2020

TransLogistica 2023. Branża morska chce się pokazać

Od wtorku do czwartku trwały w Warszawie targi TransLogistica Poland – największe w regionie wydarzenie biznesowe dla branży TSL. W halach EXPO XXI opowiedzieć o sobie chciały też firmy związane z transportem morskim.
09.11.2023

Zobacz jak wygląda najnowszy prom Stena Line od środka

Stena Ebba to najnowszy prom, jaki pływa po Bałtyku. Zapraszamy na krótkie wideo-zwiedzanie jednostki z Gospodarką Morską.
05.03.2023

Stena Ebba oficjalnie ochrzczona

Dzięki nowemu, większemu promowi Stena Line będzie mogła przewozić między Karlskroną i Gdynią jeszcze więcej pojazdów. Stena Ebba właśnie oficjalnie dołączyła do floty, a w zeszłym tygodniu na specjalnej uroczystości w Szwecji otrzymała swoje imię.
16.01.2023

Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku

W sobotę (3 września) odbyła się ceremonia nadania nazwy nowej jednostce na linii Gdynia-Karlskrona. Szampana na burcie promu Stena Estelle rozbiła wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała, matka chrzestna statku.
04.09.2022

Próbne cumowanie nowego promu Steny w Porcie Gdynia

Stena Estelle, nowy prom Steny Line, po raz pierwszy zawitał dziś do Gdyni w ramach próbnego cumowania przy Publicznym Terminalu Promowym, z którego od niedzieli będzie kursować do Karlskrony.
29.08.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.