• <
BOTA_2023

Zobacz jak wygląda najnowszy prom Stena Line od środka [WIDEO]

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zobacz jak wygląda najnowszy prom Stena Line od środka [WIDEO]

Partnerzy portalu

Zobacz jak wygląda najnowszy prom Stena Line od środka [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Stena Ebba to najnowszy prom, jaki pływa po Bałtyku. Zapraszamy na krótkie wideo-zwiedzanie jednostki z Gospodarką Morską.


Stena Ebba to drugi po Stenie Estelle prom powiększonego typu E-flexer, zupełnie nowy statek, który z końcem roku został sprowadzony ze stoczni w Chinach na Bałtyk m.in. przez aktualnego kapitana Adama Kędziorę, który przejął jednostkę na Gibraltarze. Statek mierzy 240 metrów długości. Na jego pokładzie znalazły się 263 kabiny (w tym kabiny deluxe, większe i lepiej wyposażone, posiadające m.in. bezpośrednie wyjście na zewnętrzny balkon) oraz – co z punktu przewoźnika na pewno najważniejsze – aż 3 600 metry linii załadunkowej, na której można zmieścić nawet do 200 ciężarówek. W wygodnych warunkach między Gdynią i Karlskroną Steną Ebbą może podróżować łącznie 1200 osób, które mogą korzystać na pokładzie m.in. ze sklepu, strefy wypoczynkowej i kinowej, placu zabaw dla dzieci, a także restauracji i baru. Wnętrze zostało wykończone w stylu skandynawskim, z panoramicznymi oknami, co ma spodobać się pasażerom.

Stena Ebba, jak przystało na nowoczesny statek, to jednostka wygodna również dla załogi, którą stanowią Polacy. Kapitan Adam Kędziora, który w barwach linii pływa od lat, tłumaczył, że statek niemal w ciągu kilku dni może zostać dostosowany do zasilania paliwami alternatywnymi. Statek spełnia też wyśrubowane na Bałtyku wymogi środowiskowe, m.in. jest dostosowany do korzystania z zasilania z lądu podczas postojów w porcie. Kapitan opowiedział również, że pomimo gabarytów statku, manewrowanie nim w portach nie stanowi problemu dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów oraz kunsztowi samego Adama Kędziory i jego załogi, co pasażerowie mogli obserwować zarówno w Gdyni, jak i w Karlskronie – tam nawet podwójnie, jako że na czas oficjalnej uroczystej kolacji statek odbił od nabrzeża na krótki rejs po archipelagu.

Stena Ebba weszła na linię Gdynia-Karlskrona z początkiem 2023 roku.Dziękujemy za wysłane grafiki.