• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Gdyńska turystyka stawia na bezpieczeństwo

13.10.2020 11:25 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Gdyńska turystyka stawia na bezpieczeństwo - GospodarkaMorska.pl
fot. gdynia.pl

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kolejnych gdyńskich obiektów turystycznych, choć określanie w ten sposób promów Stena Line jest nie do końca właściwe. To hotele na wodzie, które bezpiecznie i komfortowo zabierają nas do szwedzkiej Karlskrony i to aż trzy razy dziennie. A wszystko bezpieczne i uwzględniające wymogi sanitarne, związane z aktualną sytuacją.


Stena Line – trzy powody, by odwiedzić Szwecję

Wiosną, kiedy większość linii lotniczych zawiesiła loty z Gdańska do Szwecji, promy z charakterystycznym czerwonym kominem kursowały regularnie, pozwalając na spokojne, bezpieczne i komfortowe podróżowanie z Gdyni do Karlskrony. To połączenie ma już 25 lat i od początku było obsługiwane przez Stena Line (do 1997 roku było to Lion Ferry, spółka będąca filią Stena Line). Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków z szeroką ofertą atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit.

Skok do Blekinge

Prom Polska-Szwecja wypływa z Gdyni, a portem docelowym jest Karlskrona, stolica prowincji Blekinge. To niewielkie miasto, położone na 33 wyspach, zadowoli wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda prawdziwa Szwecja. Jest to dawna osada rybacka, ale znajdują się tam również liczne zabytki sakralne i świeckie. Port marynarki wojennej jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to idealne miejsce na jedno- czy dwudniową wycieczkę do Szwecji, bo pozwala poznać ten kraj w pigułce. Wiele osób zastanawia się, czy można bezpośrednio dopłynąć promem do Sztokholmu, czyli stolicy kraju, ale nie ma takiej możliwości. Dobrą i wygodną alternatywą może być prom do wspomnianej już wcześniej Karlskrony, a następnie wyjazd z noclegiem do Sztokholmu.

Atrakcje w rejsie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że prom do Szwecji płynie około 10 godzin, a czas ten można wykorzystać na różne aktywności na pokładzie – można zrobić zakupy, odwiedzić restauracje lub bary. Dzięki temu wycieczka do Szwecji będzie dobrą zabawą już na samym jej starcie. Z drugiej strony nic nie szkodzi, aby rejs promem do Szwecji przespać w wygodnej kabinie i wypoczętym rozpocząć poznawanie naszego północnego sąsiada. Promy dysponują kabinami 1, 2 i 4-osobowymi, także z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W wybranych można podróżować z czworonożnym pupilem.

Bezpieczeństwo

Dzisiaj jest to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i Stena Line oferuje bezpieczną i zrównoważoną podróż - z dużą ilością miejsca, świeżym powietrzem i otwartym morzem. Już na terminalu udostępniono większą liczbę punktów, w których można zdezynfekować dłonie, jesteśmy zachęcani do płatności bezdotykowych, kasy wyposażone są w ścianki z plexi. Pasażer, wykazujący objawy zakażenia COVID-19 musi liczyć się z odmową wejścia na pokład. Specjalne oznaczenia na podłodze oraz komunikaty głosowe rekomendują zachowanie dystansu pomiędzy podróżującymi. Poza tym wdrożono szereg działań już na samych pokładach promów:

- Wszystkie statki zmniejszyły swoją pojemność pasażerską, aby umożliwić zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy podróżującymi.
- Dostępne są pojedyncze kabiny dla osób płynących samotnie.
- Niektóre miejsca na promach jak place zabaw czy SPA zostały tymczasowo zamknięte.
- Na promie znajdują się dodatkowe plakaty, informacje na ekranach tv oraz komunikaty głosowe, informujące o zasadach bezpieczeństwa.
- Zwiększono częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji wszystkich powierzchni w kabinach i miejscach publicznych.
- Samoobsługa podczas posiłków została wstrzymana lub zmodyfikowana, a pasażerowie otrzymują indywidualnie serwowane dania.

Zobacz film, dotyczący zasad bezpieczeństwa na promach Stena Line.
 
Na zakończenie warto wiedzieć, że dzięki współpracy z Miastem Gdynia każdy, kto wpisze kod promocyjny GDYNIA podczas rezerwacji internetowej, otrzymuje zniżkę 40 zł dla każdej podróżującej osoby na wybrane rejsy turystyczne. Zniżki są dostępne także podczas rezerwacji w biurach podróży, telefonicznie bądź na terminalu. Warto zapoznać się z tą ofertą promocyjną.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.