• <
siemens_gamesa_2022

Stena Line podpisała 20-letni kontrakt z Portem Ventspils

PMK

03.02.2021 09:05
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Line podpisała 20-letni kontrakt z Portem Ventspils

Partnerzy portalu

Stena Line podpisała 20-letni kontrakt z Portem Ventspils - GospodarkaMorska.pl
Stena Line

Szwedzki armator promowy Stena Line i operator terminalowy Noord Natie Ventspils Terminals (NNVT) podpisali 20-letni kontrakt, który zapewni długofalową działalność promową Steny w łotewskim Porcie Ventspils.

Umowa obejmuje wspólne inwestycje w obszarze terminalu w celu zaspokojenia obecnego i przyszłego zapotrzebowania na tonaż na szlaku Ventspils - Nynäshamn, najkrótszej trasie promowej między krajami bałtyckimi a Szwecją.

- Ta długoletnia umowa jest bardzo ważna w procesie ekspansji Steny Line na Morze Bałtyckie, ale także dla samej trasy z Ventspils do szwedzkiego Nynäshamn - powiedział Johan Edelman, dyrektor handlowy Stena Line Baltic Sea North.

Jeszcze w tym roku na trasie zaczną kursować dwa duże statki typu RoPax, zwiększając możliwości przewozowe o 30%. Statki Stena Scandica i Stena Baltica będą wyposażone w ekologiczne elementy, takie jak płuczki hybrydowe i systemy oczyszczania wody balastowej, a także w kilka ulepszeń w zakresie oszczędności paliwa.

- Ulepszenia infrastruktury terminalu i większe statki umożliwią przyciągnięcie nowych ładunków i pasażerów w najbliższej przyszłości - powiedział Aivars Gobiņš, członek zarządu Noord Natie Ventspils Terminals.

Jednostki Steny Line rozpoczęły pływać po trasie z Ventspils do Nynäshamn w 2012 roku. Od tego czasu działalność Steny wzrosła ponad dwukrotnie, z jednego statku i dziesięciu rejsów tygodniowo do dwóch statków i 24 rejsów tygodniowo.

Firma promowa spodziewa się w przyszłości zwiększyć zarówno przewóz towarów, jak i pasażerów a niedawno przeniosła operację w Nynäshamn do nowo wybudowanego nowoczesnego terminalu RoRo w porcie Norvik w Sztokholmie.

Operacjami Stena Line na Morzu Bałtyckim na trasach Ventspils (Łotwa) - Nynäshamn (Szwecja) i Liepaja (Łotwa) - Travemünde (Niemcy) zarządza Stena Rederi A / S, konsolidacja duńskiej działalności promowej i żeglugowej Stena AB w Hellerup. Obecnie Stena obsługuje 37 statków na 17 trasach w Europie Północnej.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.