• <
nauta_2024

Dyrektor generalny Stena Line mianowany przewodniczącym grupy łańcucha dostaw i branży transportowej Światowego Forum Ekonomicznego

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Dyrektor generalny Stena Line mianowany przewodniczącym grupy łańcucha dostaw i branży transportowej Światowego Forum Ekonomicznego

Partnerzy portalu

Fot. Stena Line

Niclas Mårtensson, dyrektor generalny Stena Line, został nowym przewodniczącym grupy łańcucha dostaw i branży transportowej Światowego Forum Ekonomicznego. Niclas Mårtensson będzie reprezentował Stena AB, odgrywając kluczową rolę w przyspieszeniu transformacji branży w ciągu najbliższych dwóch lat.

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca liderów biznesu, rządy, społeczeństwa obywatelskie i środowiska akademickie. Jej zadaniem jest kształtowanie globalnego, regionalnego i branżowego dialogu. Podczas tegorocznego spotkania w Davos ogłoszono, że Niclas Mårtensson obejmie funkcję przewodniczącego jednej z 22 społeczności branżowych obecnych na forum, grupy łańcucha dostaw i branży transportowej (Supply Chain & Transport Industry Community). W ciągu najbliższych dwóch lat Niclas Mårtensson będzie odpowiedzialny za zapewnienie przywództwa dla tej społeczności, zdefiniowanie agendy branżowej i określenie, gdzie wspólne działania mogą przyczynić się do pozytywnych zmian dla tej gałęzi gospodarki oraz globalnie.

- To fantastyczna okazja do kształtowania programu, który umożliwi przejście na wolny od paliw kopalnych, integracyjny i bezpieczny przepływ towarów. Światowe Forum Ekonomiczne gromadzi tak różnorodnych przywódców politycznych i wpływowych ludzi biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, którzy są zaangażowani we współpracę w celu stworzenia rzeczywistych zmian na rzecz lepszego świata - mówi Niclas Mårtensson.

WEF jest najbardziej znane z corocznego spotkania w Davos, ale społeczności branżowe współpracują przez cały rok, proponując rozwiązania i zapewniając strategiczny wkład w priorytety dla branży, którą reprezentują. Ważną rolą Niclasa Mårtenssona będzie wpływanie na polityki i przepisy dotyczące umożliwiania działań związanych z przejściem do łańcucha dostaw i przemysłu transportowego wolnego od paliw kopalnych.

- Podczas, gdy świat wyznacza obecnie wysokie cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, infrastruktura niezbędna do osiągnięcia tych celów często jest niewystarczająca, na przykład jeśli chodzi o przejście na energię elektryczną. Pełniąc funkcję przewodniczącego, mam obowiązek sprawić, by mój głos został usłyszany i wpłynąć na polityki, które mają kluczowe znaczenie dla nieuniknionej transformacji w naszej branży - powiedział Niclas Mårtensson.

Niclas Mårtensson przejmuje obowiązki Tan Chong Menga, dyrektora generalnego Grupy PSA International, który pełnił tę funkcję przez ostatnie dwa lata.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.